До участі у відборі нових музеїв проекту “Музей відкрито на ремонт 2020”, який реалізується за фінансової підтримки Українського культурного фонду, надіслали 142 заявки з усіх областей України.
Після технічного відбору, організатори проєкту відібрали 22 музеї, до яких зовсім скоро завітають учасники ініціативи ДЕ НЕ ДЕ зі спеціальною освітньою програмою, яка ознайомить музейну спільноту з напрацюваннями в попередні роки в рамках проєкту, а також обговорять спільні проєкти на майбутнє, пише Фіртка з посиланням на ЗК.
Серед нових учасників проєкту два сільських, три селищних, 16 міських та один обласний музей.
До кінця серпня, команда проєкту “Музей відкрито на ремонт 2020” вирушить у три музейні експедиції новими учасниками проєкту, за напрямками: “Південь”, “Центр-Північ”, “Захід”. У вересні відбудеться четверта експедиція музеями з-поміж сталої аудиторії: “Схід”.
Візити до нових музеїв учасників проєкту важливі в контексті формування партнерських зв’язків між сталими та новими учасниками проєкту. В результаті ознайомлення з музейними експозиціями, науковою роботою працівників музею та нагальними проблемами та перспективами, музеям з Донецької та Луганської області буде запропоновано стати менторами для музеїв з інших областей України.
На початку жовтня, для нових та сталих учасників проєкту, а також музеїв, які подавали заявки на участь у проєкті, буде організовано онлайн воркшоп “Сучасні методи роботи музею”.
В рамках воркшопу проведуть підбиття підсумків реалізованих етапів проєкту у 2020 році, та озвучать плани та спільні проєкти між музеями на 2021. Після чого почнеться наступний етап проєкту із пошуком та залученням фінансування на музейні проеєкти в рамках “Музей відкрито на ремонт”.
До списку 22 музеїв увійшов і Музей караїмської історії та культури Національного заповідника “Давній Галич” (м. Галич Івано-Франківської обл.).