Франківчанка Уляна Павлик зіткнулась із ситуацією, коли не може отримати щеплення від COVID-19, оскільки в медичну систему вже внесено дані, що особа вакцинована першою дозою вакцини. Хоча за словами жінки жодних уколів вона не отримувала.
Медпрацівники кажуть, проблема могла виникнути через ймовірну тезку чи механічну помилку лікаря, який вносив дані в єдину базу вакцинування, пише Фіртка.
Через незрозумілу ситуацію із внесенням її до списку вакцинованих попри відсутність самої вакцинації в Уляни Павик, за її словами, можуть виникнути проблеми з відпусткою.
На сьогодні жінка опинилась в замкнутому колі та перебуває у відчаї: лікарі відмовляються її вакцинувати, а в Дії не підтягується сертифікат про начебто її вакцинацію.
"Я збиралась провести відпустку за кордоном. Вчора (18 листопада) прийшла в пункти вакцинації, щоб отримати першу дозу.
Мої "пригоди" розпочалися ще на початку вибору вакцини. В мене було бажання зробити щеплення "Модерною" та у двох пунктах вакцинації - в спорткомплексі на Целевича та стадіоні Рух мені відмовили. Сказали, що заради мене одної ніхто флакон не відкриватиме.
Хіба знайду ще дев'ятьох охочих, щоб їм разом зі мною вкололи дану вакцину (ред. Фіртки: відкритий флакон можна зберігати до шести годин).
Зрештою я вирішила, що буду колоти "Пфайзер". В пункті вакцинації, що знаходиться в ЦНАПі під час заповнення документів та перевірки сатурації крові представник медичної бригади мене ошелешив тим, що згідно з даними їх бази я вже вакцинована", - розповідає Уляна.
читайте також: COVID-19: на Прикарпатті за добу 838 підтверджених випадків, 13 — летальні
Жінці порекомендували приходити через 28 днів та отримати свою "другу дозу". Або ж самостійно шукати лікаря, який вніс її в базу, щоб останній виправив помилку.
Про те, що Уляна значиться в базі як вакцинована підтвердив і її особистий сімейний лікар. Далі розпочались години спілкування із різноманітними посадовцями у царині медицини.
Однак конкретної відповіді, що їй робити та як знайти лікарку Бойчук Г.М. ніхто не надав.
Як розповіла Уляна Павлик, на всяк випадок вона навіть звернулась до поліції з даного приводу, оскільки боїться, щоб згодом її не звинуватили в купівлі сертифікату вакцинації.
Відповідальний за імунізацію проти COVID-19 в Івано-Франківській області Микола Стовбан після звернення Фіртки пообіцяв взяти вирішення даної ситуації під особистий контроль.
За словами посадовця, в даній ситуації швидше за все стався збій системи через тезку людини. Можливо, в Івано-Франківську проживає не одна Уляна Павлик і дані про вакцинацію одної випадково занесли в особисту справу іншої.
Як каже медик, це перший відомий йому випадок, коли людина не може отримати вакцинацію через те, що уже "провакцинована" системою. За його словами, частіше на Прикарпатті стикаються із проблемами, коли громадяни вакцинувались та їх дані не потрапляють в базу.
"Щоб не було фальсифікацій кожна людина заповнює інформовану згоду в кінці якої ставить свої два підписи.
Перший підпис, що дає згоду на вакцинування та ознайомлена з тою чи іншою вакциною, якою й робитиметься щеплення.
Другий підпис, що вона впродовж трьох днів інформуватиме свого сімейного лікаря. Прошу всіх громадян контролювати процес, щоб ваші дані вносились сімейними лікарями в систему", - зазначив Стовбан.
читайте також: Відомо, у якому міністерстві найбільше посадовців-антивакцинаторів
Ще одна важлива проблема, на яку звертає увагу відповідальний за імунізацію - це, що досі чимало прикарпатців не підписали декларацію із сімейним лікарем, а значна частина підійшла до процесу вибору сімейного лікаря формально та сьогодні не знають, у кого обслуговуються.
До речі, Уляна Павлик після дня пошуку знайшла в базі медичних працівників лише одну Бойчук Галину Михайлівну, яка виявилась лікарем-інфекціоністом "1-ї міської поліклініки м. Львова".
"Ще один цікавий момент - в даних, які зазначені при начебто моїй вакцинації вказано, що я працюю в ІФМНУ. Але я вже не працюю там два повних роки", - розповіла Уляна.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Три види сертифікатів Covid-19
Опитування: понад 20% українців звинувачують у погіршенні епідситуації невакцинованих