Міністерство охорони здоров'я вирішило збільшити інтервал між введенням першої та другої доз вакцини проти коронавірусу CoviShield з 28 днів до 90 днів.
Про це Укрінформу повідомив заступник міністра охорони здоров'я - головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко, пише Фіртка.
«За рекомендаціями Національної технічної групи експертів Міністерство охорони здоров'я збільшило інтервал між щепленнями імунобіологічним препаратом CoviShield з 28 днів до 90 днів», - сказав він.
Ляшко зауважив, що обговорення доцільності збільшення терміну розпочалися після того, як 6 березня 2021 року в журналі The Lancet була оприлюднена інформація щодо ефективності однодозної схеми вакцинації з введенням другої дози через 12 тижнів. Рішення про збільшення інтервалу між двома дозами вакцини уже прийняв уряд Великої Британії.
За словами Ляшка, при аналізі даних клінічних досліджень ефективність вакцини після одноразової стандартної дози становила 76,0% з 22 по 90 день, і рівень антитіл зберігався протягом цього періоду з мінімальним зниженням. Після двох стандартних доз, введених з інтервалом 12 тижнів або довше, ефективність вакцини зростала до 81,3%.
«Враховуючи результати міжнародних досліджень, оперативним штабом МОЗ було прийнято рішення, що для досягнення максимального рівня імунного захисту при вакцині від Oxford/AstraZeneca, виробництва Serum Institute of India та SK Bioscience, доцільно збільшити початковий інтервал між дозами. Це не суперечить інструкції виробника, яка передбачає такий інтервал в рамках 4 - 12 тижнів», - зазначив Ляшко.
Він повідомив, що вже сьогодні, 17 березня, буде проведена селекторна нарада з регіонами для роз'яснення деталей впровадження нової рекомендації.
Як повідомлялося, Україна має отримати в межах глобальної ініціативи COVAX 8 млн доз вакцини. Постачання першої партії вакцини Pfizer у кількості 117 тис доз очікувалася в середині лютого.
23 лютого в Україну доставили 500 тис доз вакцини Covishield, розробки Oxford/AstraZeneca, виробленої на потужностях Serum Institute. Постачання здійснені через міжнародну закупівельну організацію Crown Agents. Вакцинація проти COVID-19 в Україні розпочалася 24 лютого 2021 року. Вона відбуватиметься в п’ять етапів. На першому етапі вакцинують медичних працівників ковідних лікарень, бригади екстреної допомоги, співробітників лабораторій, що тестують на COVID-19, мешканців та персонал будинків для людей похилого віку і військових на фронті. Усі щеплення є добровільними й безоплатними.
До 31 березня МОЗ розраховує отримати ще 1,5 млн доз вакцини Oxford/AstraZeneca.
Також наприкінці 2020 року Україна уклала угоду на постачання 1,9 млн доз вакцини виробництва Sinovac Biotech. 10 березня МОЗ повідомило про реєстрацію вакцини китайського виробника Sinovac Biotech «Короновак». Очікується, що перше постачання цієї вакцини становитиме 700 тис доз.
До слова, очільник Івано-Франківська вакцинувався від COVID-19.
Також у мобільному госпіталі вакцинувався голова Івано-Франківської ОДА та головний санлікар області.
Крім того, в Івано-Франківську від COVID-19 вакцинувались майже 600 медпрацівників.
Варто наголосити, процес вакцинації в Івано-Франківській області розпочали 25 лютого.
Загалом область отримала 22 тисячі доз вакцини. Її вистачить, щоб провакцинувати 11 тисяч осіб.
Відомо, що першочергово вакцинуватимуть медиків з мобільних бригад. Потім медиків, які працюють у лікарнях із пацієнтами, хворими на COVID-19, а також працівників та мешканців закладів із догляду за літніми людьми.
Першою на Прикарпатті дозу вакцини отримала лікарка із міста Надвірна, завідувачка відділення невідкладної екстреної медичної допомоги КНП «Надвірнянська центральна районна лікарня» Леся Возняк.
Нагадаємо, черкаський лікар-реаніматолог Євген Горенко став першим українцем, який отримав щеплення від COVID-19. Проте, у Чернігові медики масово відмовляються від вакцинації.
На Прикарпатті за добу 467 підтверджених випадків. Івано-Франківщина потрапила до "червоної" зони.
Крім того, проти COVID-19 вакцинувався Зеленський.
Читайте також:
Вакцинація від COVID-19: за минулу добу на Прикарпатті щепилися понад 600 осіб
В Україні зареєстрували китайську вакцину від коронавірусу Sinovak
Степанов: Мене не влаштовують темпи вакцинації, я ставив інше завдання
У Калуській ЦРЛ близько 80 медиків погодилися на щеплення, однак вакцини там досі немає
Мінцифри: У чергу на вакцинацію за день записалися 45 тисяч українців
У франківській лікарні розпочався перший етап вакцинації медиків (ФОТО)
Головний лікар та медики обласної дитячої клінічної лікарні вакцинувались від COVID-19 (ВІДЕО)
Вважати вакцину AstraZeneca індійською - помилка: пояснення кандидатки медичних наук