Міністерство охорони здоров'я розробило стратегію контролю онкологічних захворювань в Україні до 2030 року та планує реалізувати перші кроки вже у 2021 році.
Про це повідомила на брифінгу перша заступниця міністра охорони здоров'я Ірина Садов'як, пише Фіртка з посиланням на Суспільне.
"Для реалізації міжнародних підходів МОЗ спільно з громадськими організаціями та профільним комітетом Верховної ради розробило стратегію контролю онкологічних захворювань до 2030 року. Були враховані рекомендації ВООЗ, МАГАТЕ. Стратегія направлена на розгляд владі та громадське обговорення”, – розповіла Садов'як.
Хоча стратегія передбачає довгострокові заходи та програми, МОЗ планує вже у 2021 році реалізувати перші кроки з цього документу, зокрема:
- Оновити чинні стандарти лікування онкологічних захворювань та розробити нові, зокрема для таких хвороб, як рак легенів, колоректальний рак, рак молочної залози, рак шлунку лейкемії та лімфоми;
- Створити комунікаційний план щодо профілактики онкологічних захворювань;
- Запустити пілотний проєкт скринінгу колоректального раку та ранньої діагностики раку молочної залози;
- Забезпечити доступ до інноваційних лікарських засобів;
- Об'єднати лікарські спеціальності дитячого онколога та дитячого гематолога в єдину спеціальність дитячого лікаря онколога-гематолога;
- Забезпечити доступ до паліативної меддопомоги в усіх регіонах країни.
Загалом нині на обліку в закладах охорони здоров'я перебувають близько мільйона пацієнтів з онкозахворюваннями. За даними національного Канцер-реєстру, щороку в Україні від раку помирають близько 80 тисяч людей. При цьому у 2019 році 35% усіх випадків раку були виявлені на 3 та 4 стадії.
Нагадаємо, у Франківську жінки можуть скористатися безкоштовною мамографією.
Читайте також: