У Лисецькій центральній районній лікарні, що на Прикарпатті, 90 % ліжко-місць заповнені хворими чи з підозрою на COVID-19.
Про це Суспільному Карпати повідомив головний санітарний лікар області Руслан Савчук, пише Фіртка.
У передпокої медзакладу люди чекають на своїх близьких, яких готують до виписки. Житель села Стебник Ярема Палкевич чекає дружину. Каже, жінка ще чотири тижні тому захворіла на коронавірус.
"Була у дуже важкому стані. Сильно падала сатурація, не могла дихати, поки не під’єднали до апарата, – каже Ярема Палкевич. – Дуже хотів би подякувати лікарям, які добросовісно поставилися до цього і допомогли їй вийти з хвороби".
У Лисецькій лікарні розгорнули 150 ліжок для пацієнтів, хворих на коронавірусну інфекцію. Для цього переобладнали усі відділення лікарні. Зараз тут лікують 135 хворих. У закладі працює сім бригад медиків.
Медсестра Вікторія Машутікова розповідає, що минулого місяця перепрофілювалася для надання допомоги хворим на COVID-19.
"Потрібно заспокоїти відвідувачів. Їм не можна заходити й спілкуватися з хворими. Знаєте, у нас такий міст між тими й тими. Люди панікують, а то треба якось все внормувати. Морально важко, але ми все здолаємо", – сказала медсестра.
Минулого тижня щодоби до Лисецької лікарні госпіталізовували приблизно 15 хворих. За цей тиждень кількість пацієнтів зменшилася - від п'яти до 10, каже генеральний директор закладу Тарас Скоропад.
"Троє хворих перебувають на СІПАПах і 15 хворих – на кисневій підтримці. У лікарні є 45 кисневих концентраторів двопотокових, тому приблизно 70 хворих у нас можуть отримувати кисневу терапію. Зараз ми додатково додали ще дев'ять кисневих точок", – розповів Тарас Скоропад.
Кисневу станцію у лікарні запустили 26-го березня. Об’єм цистерни — дві тонни. За словами фахівця з питань цивільного захисту Лисецької лікарні Ігоря Маланчука, до цього часу використовували балонний кисень.
"Добове споживання в нас йде в середньому біля 60 балонів. Нам вистачає дві цистерни та пару балонів на добу. Цієї цистерни нам вистачає на чотири-п'ять днів", – додав Маланчук.
Головний санітарний лікар області Руслан Савчук каже, що на Прикарпатті дві лікарні заповнені на 100 % — у Долині та Бурштині. Ще у семи медзакладах – 10 % вільних ліжко-місць. Загалом прикарпатські лікарні на 76 % заповнені хворими на коронавірусну інфекцію.
Фіртка повідомляла, що 15 850 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19 зафіксовано в Україні станом на 19 березня 2021 року. Зокрема, на Прикарпатті за добу 506 підтверджених випадків, — 21 летальний.
Нагадаємо, у МОЗ припускають, що спалах COVID-19 триватиме до кінця квітня.
Додамо, у Франківську фіксують зменшення госпіталізацій, однак кількість важких хворих незмінна.
Окрім того, в Івано-Франківську підтвердили два випадки "британського" штаму COVID-19.
Варто додати, що франківські медики два тижні рятували 8-річну дитину з COVID-19.
Читайте також:
Люди лежать у коридорах: лікарні Франківська все ще заповнені хворими на COVID-19
У Держпродспоживслужбі назвали причини спалаху COVID-19 на Прикарпатті
Коломийська інфекційна лікарня заповнена: медзакладу не вистачає кадрів (ВІДЕО)
Люди звертаються надто пізно: санлікар Прикарпаття про високу летальність від COVID-19
В Івано-Франківську майже 80% пацієнтів з COVID-19 — кисневозалежні
У Франківську збільшилась кількість бактеріальних пневмоній
У франківській лікарні модернізують систему киснезабезпечення
Обмежений в'їзд та тижневий карантин: Буковель припиняє роботу
На Прикарпатті три COVID-лікарні завантажені на 100%
Шмигаль: Після введення "червоної" зони ситуація на Прикарпатті почала стабілізуватися