Війна вибиває землю з-під ніг. Мільйони українців опинилися під обстрілами, мусили покинути дім. Багато з нас відчували пекельний страх, бачили звірства, до яких неможливо бути готовому. Щоб допомагати людям це пережити, Молодіжна організація “СТАН”” створює програму психоемоційної підтримки.
Про це повідомляє пресслужба СТАН, передає Фіртка.
“Люди прибували вночі й через комендантську годину не могли вийти в місто. — пояснює Дмитро Кузнєцов, член правління та координатор проєктів СТАНУ. — Ми зігрівали їх чаєм, кавою, їжею, але крім цього їх ще треба було зігрівати добрим словом. Думка про психоемоційну підтримку з’явилася відразу, як ми запустили волонтерство на вокзалі”.
Почали з того, що Ігор Тридуб побував у кількох прихистках, з якими працює СТАН, поспілкувався з тамтешніми мешканцями. Важливо було зрозуміти в якому стані зараз люди, якої підтримки чи допомоги вони потребують, наскільки вони відкриті.
“Від тривоги, страху, розгубленості, до шоку, стресових розладів, Іноді це межові стани між психічним здоров’ям та нездоров’ям. Особливо складно людям, які приїхали нещодавно з Маріуполя”.
Ігор Тридуб пояснює, що ця психоемоційна підтримка не має бути глибокою, терапевтичною. Тут і справді ключове слово “підтримка”. Спрямована вона, перш за все, на те, щоби поруч з людьми був психолог, який допоможе впоратися з переживаннями, уникнути погіршення стану.
Варто також враховувати, що люди, які допомагають — теж потребують допомоги.
“Вони працюють понаднормово, — пояснює Ігор Тридуб, — і в них велике навантаження. Емоційне вигорання ніхто не прибирав. Спочатку ти багато робиш, але приходить час, і тобі вже нічого не хочеться, нічого не можеш”.
Дмитро Кузнєцов теж наголошує, що психоемоційна підтримка потрібна як переселенцям, так і волонтерам. Вони просто “кричать” про це, кажуть, що їм потрібен психолог, бо голова вже їде.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Відомо, скільки переселенців планують повернутись додому після війни — опитування
Винен не лише путін. 84% українців звинувачують «простих росіян» у війні
Скільки мешканців західних регіонів відвідували церкву на Великдень?