Молодь – майбутнє Української Держави

 

Українська молодь чула від політиків багато компліментів, обіцянок та обнадійливих слів. Її називали надією нації, їй обіцяли світле майбутнє, але, насправді, мало що робили для неї. Державні програми для молоді, ініційовані в останні десятиліття, були дуже локальними, та й призначались, здебільшого, для підтримки дітей чиновників. Спазматичні роздачі стипендій і бонусів молодим талантам не виходили за межі звичайних піар-акцій. Зрозуміло, що українська молодь сама шукала собі життєвих шляхів, здійснювала самореалізацію, так би мовити, власним коштом.

В принципі, це не зле. Виборене власними силами майбутнє рідко розчаровує й майже завжди є результативним. Проте не всім насправді талановитим молодим українцям доля дає міцні лікті і стартові майданчики у вигляді заможних батьків. Всі країни, котрі думають про майбуття, інвестують в нові покоління своїх громадян. Інакше молодь обиратиме для своїх мрій і проектів інші, більш далекоглядні, країни.

Готуючись до роботи в парламенті, я вивчав досвід передових країн в сфері молодіжної політики. Буде зайвим казати, що усі вони активно й цілеспрямовано інвестують в молодь, інвестують в своє майбутнє. Державна підтримка перспективних молодих людей там багатогранна, навіть – на як на нашу реальність – надлишкова.

Молодь – багатство нації, дорожче за золото і валюту. Для молодих відкриті державні інформаційні ресурси і громадські бібліотеки, інтелектуальні центри і університетські лабораторії. Суспільство підтримує профосвітні і тренінгові структури, дає гранти для молодих пошуковців, пільгові кредити для молодих родин, фінансує дослідницькі подорожі молодих науковців та інвестує в молодіжні розваги та відпочинок.

Українська молодь вартує того, щоби мати таку саму увагу від суспільства. Тому, пройшовши до Верховної ради, я працюватиму над наступними законодавчими ініціативами:

1) Створення на державному рівні спеціального Фонду Майбутнього, який б займався фінансуванням перспективних молодих команд у науці, мистецтві та громадянському житті;

2) Введення в перелік захищених статей бюджету фінансування будівництва молодіжного житла та розбудови студентських містечок;

3) Розширення програми державної підтримки молодих науковців;

4) Запровадженнястудентського самоврядування в університетах та рейтингової оцінки викладачів;

5) Розробка державних програм підтримки громадських ініціатив молоді, державних грантових програм для молодіжних громадських організацій.

Проблеми молоді невіддільні від проблем держави. І в першу чергу, від проблем державної системи освіти, як такої, що забов’язана готувати молоде покоління до життя. І жодні «вітри лібералізації» не звільняють владу від її обов’язків.

Тому вважаю за потрібне приділити особливу увагу освітянському напрямку. Ми повинні остаточно звільнити молодь від тягаря освітянської пострадянщини. В школах та вищих навчальних закладах молодь має почувати себе гідно і захищено. Свобода особистості у всіх її проявах повинна стати наріжнім фундаментом виховання дітей та підлітків. Вчителі та викладачі мають поважати суспільну і творчу ініціативу молодих людей, забезпечувати цій ініціативі простір прикладення зусиль та розвитку.

Освітні заклади потрібно «озброїти» найсучаснішою інформаційною та комунікативною технікою. Інакше молоді люди будуть дивитись на освіту, як на полігон відсталості та суспільної консервативності.

Ми повинні відчути молодь, як «камертон епохи». Інакше ми її втратимо. Разом з майбутнім нації і держави


10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

919
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1906
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2774
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3404
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3638
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6798 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3825

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5636

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6747 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7595
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2425
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4689
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5083
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

444
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

912
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1781
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3365
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

886
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1748
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3658
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3848 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5413