Міський голова Івано-Франківська про конфліктні будови, генплан та будівельну галузь

 

/data/blog/106962/de259163775257231692252b7ad1a1e7.jpg

 

Проект «Побудовано в Івано-Франківську» поспілкувався з міським головою. Руслан Марцінків в ексклюзивному інтерв’ю розповів про долю нового генерального плану міста, план розвитку будівельної галузі, мотивацію у прийнятті рішень та особисту позицію в питанні конфліктних будівництв.
 
 

Пропоную почати розмову з проекту нового генеральний плану міста Івано-Франківська.

- На жаль, в нашому місті чинний генеральний план часто недотримувався. В переважній більшості, будівництва порушують ті принципові бачення та базові речі, які містяться в генеральному плані. Сьогодні є багато можливостей, законних і підзаконних актів, які дозволяють збудувати більше поверхів, ніж передбачено генпланом. Тому новий генплан має стати Конституцією і Біблією для будь-якого будівництва. А  департамент архітектури не повинен видавати дозволи, містобудівні умови і обмеження, якщо це суперечитиме генплану. Все має бути згідно з генпланом. Але він визначає тільки загальне зонування, тому  теж треба розробляти і приймати проекти детального планування територій, які передбачають, що на цій зоні буде конкретно.

 

Так, але місто розробляє плани детального планування територій на основі генплану 2001 року, який морально застарів.

- Ми його обов’язково відкоригуємо. Мені цікаво зараз зберегти в першу чергу історичну частину міста і внести в проект генерального плану нові інфраструктурні об’єкти, які раніше не були передбачені. От, наприклад, будівництво нового моста на Пасічній. Він не передбачений в проекті генплану, а ми його плануємо будувати. І логіка підказує, що найреальніше збудувати його як продовження вулиці Хіміків. А це треба передбачити в новому генплані, бо такі інфраструктурні об’єкти безпосередньо впливають і на потенційний розвиток території довкола.

 

Тобто цього року буде затверджений новий генплан?

- Я планую, але ще не можу точно сказати коли.

 

- Чому міська рада разом з міськвиконкомом не могли з першого разу розробити такий генплан, щоб потім не треба було доробляти і переробляти?

- Тому що був виконавчий комітет і міський голова, а міська рада була окремо.  Міським головою був Анушкевичус, тоді це була одна вертикаль влади, міська рада – інша. Зараз ми плануємо налагодити ефективну роботу, щоб усі рішення були узгоджені, консолідовані та зрозумілі. Ясна річ, не обійдеться без нюансів, бо в минулій каденції в будівельній комісії більшість мала «Свобода», а міський голова був не свободівець. А зараз свободівець міський голова, але «Свобода» не має більшості в міській раді. Ми теж будемо враховувати всі ці позиції, щоб прийняті рішення були збалансовані і колективні.

 

Ви сказали, що Вас, в першу чергу, цікавить центральна частина міста. Тобто плануєте реконструкції чи ремонтні роботи?

- Цього року ми виділили на це півмільйона гривень. Плануємо відновити фортечний провулок біля «Бастіону», відремонтувати три будівлі. Також окремо передбачили кошти для оглядового майданчика на міській ратуші. Почнемо з малого. Якщо минулі роки на це взагалі не виділялися гроші, то ми заклали хоча б якісь кошти. Я розумію, що передбачено не таке велике фінансування, але, думаю, що інвестори також будуть зацікавлені і долучаться до робіт. Треба терміново щось робити із будинком на Площі Ринок, 5. Готель «Дністер» теж заслуговує отримати гарний вигляд.

 

Кільки тижнів тому Ви заявили про те, що будете скасовувати величезну кількість містобудівних умов і обмежень, які видані за попередньої каденції міської влади. Поясніть…

 - За період минулої каденції міськвиконком видав 300 містобудівних умов і обмежень на будівництво в Івано-Франківську. І ми зараз переглядаємо ці дозвільні документи і, в разі необхідності, скасовуємо. Якщо умови відповідають генплану, то, зрозуміло, що проблем немає. А якщо будівництво прямо суперечить генплану, то будемо скасовувати. Одним з перших скасованим був документ, виданий на забудову мікрорайону «Рінь». Потім скасували містобудівні забудови в парку Військових Ветеранів, нещодавно скасовано містобудівні умови будівництва по вул. Мазепи, навпроти «Сільпо». Тому зараз йде перегляд відповідності виданих дозволів до генплану. Ми розуміємо, що це не завжди вихід із ситуації, бо забудовники підуть в суд і будуть оскаржувати наше рішення. Але іншого шляху немає.

 

Міська рада створила управління держархбудінспекції при міськвиконкомі. Призначення його начальника відбулося з конфліктами і різними звинуваченнями. Чому Ви зупинились саме на цій кандидатурі?

- Нам потрібна була людина, яка має досвід роботи у цій системі і може перебрати ці повноваження й функції на плечі новоствореного управління. Коли я приймав рішення, то хотів, щоб цей фахівець у перехідний період, коли передаються функції, могла виконати поставлені завдання. Людина без відповідного досвіду з цим би не справилась. Тому завдання теперішнього керівника управління – перебрати повноваження і налагодити роботу. Це достатньо довготривалий і важкий процес, бо мають привести у відповідність закони, організувати навчання і так далі. Здається, що держава сама створює такі моменти, щоб уповільнити цей процес. Але коли ми отримаємо ті функції, які передбачено, це буде великим успіхом для Івано-Франківська. Тому хотілось мати того керівника, який міг би їхати в Київ чи підказати мені, куди і в які кабінети заходити, щоб ті повноваження перебрати.

 

Ваш заступник Олексій Кайда обіцяв працювати із забудовниками, які не платять внески у фонд пайової участі. Які методи переконування використовуєте і чи є результати?

 - В цьому напрямі йде робота. Уже кілька забудовників таки уклали угоду з містом про пайову участь. Зараз є позитив і в тому, що відбулися зміни в законодавстві. Тому для отримання декларації про введення в експлуатацію тепер потрібно мати підписану угоду про пайову участь. Загалом, намагаємось доходити консенсусу.


19.05.2016 874 0
Коментарі (0)

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

968
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1979
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2851
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3487
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3687
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6876 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3871

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5686

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6824 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7640
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2477
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4742
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5127
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

494
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

958
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1828
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3411
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

936
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1803
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3707
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3931 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5466