Теплоізоляція будинку один з ключових факторів комфортного проживання. Ефективне утеплення фасаду надзвичайно важливе для енергоефективності б приміщення, адже тепловтрати через зовнішні стіни сягають 30-35%.
Крім значної фінансової економії витрат на опаленні, ізоляція стін прямо впливає на захист від шуму, комфортний мікроклімат, рівень вологості, пожежну безпеку.
Перед проведенням робіт по утепленню фасаду необхідно визначитись з теплоізоляційним матеріалом. Найбільш поширені - це мінеральна вата та пінополістирольні плити.
- Мінеральна вата (кам’яна, базальтова вата) виготовляється на основі гірських порід базальту, які витягуються у тонкі волокна в процесі плавлення при надвисоких температурах понад 1500 С. Кам’яні волокна розташовані хаотично та зв’язані між собою синтетичними смолами. Фасадна мінвата має форму плит.
- Пінопласт - синтетичний комірчастий матеріал, отриманий шляхом спінювання полімерної сировини. Як теплоізоляційний матеріал випускається у формі пінополістирольних плит.
Що краще вибрати в якості будівельної теплоізоляції - мінвату чи пінопласт? Це питання першочергове при утепленні фасаду будинку. Дана стаття містить корисну інформацію чим відрізняються дані утеплювачі
Відмінності в характеристиках мінвати та пінопласту
Серед найважливіших характеристик утеплювачів, які впливають на ефективність тепло- і шумоізоляції, фахівці в будівельній сфері виділяють теплопровідність, звукоізоляцію, вогнестійкість, паропроникність, технологію монтажу, вартість. Розглянемо відмінності в характеристиках мінвати та пінопласту.
Коефіцієнт теплопровідності.
Даний показник прямо впливає теплоізоляційні властивості матеріалу. Коефіцієнт теплопровідності - це кількісна здатність проводити теплову енергію через певну площу у визначену часову одиницю. Чим нижчий коефіцієнт утеплювача, тим довше буде охолоджуватись будинок взимку та нагріватись у літню спеку.
Коефіцієнт теплопровідності базальтової вати та пінопласт для утеплення фасаду практично однаковий і становить 0.035-0.036 Вт/(м•К), тому обоє є ефективними утеплювачами.
Звукоізоляція
Пінополістирольні плити не можна назвати повноцінним звукоізоляційним матеріалом. Але вони мають здатність частково гасити ударні звуки. Базальтова вата ефективно поглинає як ударні звуки, так і повітряний шум, і забезпечує акустичний комфорт в будинку.
Пожежна безпека
Мінеральна вата відноситься до класу негорючих матеріалів - не горить, не розповсюджує вогню, не виділяє небезпечних токсичних речовин. Процес плавлення базальтової теплоізоляції починається при температурі 1000 °С.
Пінопласт є легкозаймистим матеріалом під час безпосереднього контакту з відкритим вогнем. Проте він містить антипірени, спеціальні добавки, які запобігають поширенню полум’я та забезпечують самозатухання пінополістирольних плит.
Паропроникність
Плити з кам’яної вати паропроникні, тому легко виводять назовні пари надмірної вологи, Стіни «дихають», на них не збирається конденсат не утворюються цвіль та грибки. Листи пінопласту не мають здатності пропускати пар, але і не накопичують вологу в собі.
Монтаж
Процеси монтажу плит з базальтової вати та пінопласту дуже близькі між собою. Плити кріпляться до стіни за допомогою спеціального клейового розчину та термодюбелів.
З пінопластом працювати трохи складніше, оскільки він гірше клеїться, та плити не так щільно прилягають одна до однієї, що збільшує вірогідність появи «містків холоду» на стиках.
Вартість.
Пінопласт дешевший порівняно з мінеральною ватою. Різниця в ціні на квадратному метрі теплоізоляційного матеріалу становить приблизно 25-30%
Сподіваємось вищевикладена інформація буде корисна при виборі матеріалу для утеплення будинку.
Купити базальтову вату та пінопласт для утеплення фасаду пропонує компанія СТАРТІ Івано-Франківськ.
Телефони відділу продажу: 066 200 02 70, 067 200 02 70
Адреса: Тисменицький р-н, с Драгомирчани, вул. Стуса,14
Інтернет-магазин: www.starti.com.ua
Партнерський матеріал