Президент України Володимир Зеленський виступаючи в суботу на Мюнхенській безпековій конференції, вперше на високому рівні заявив, що Україна може переглянути свій безядерний статус.
Схоже ані Росія, ані Україна та й зрештою світові геополітичні лідери уже не вірять, що російсько-український конфлікт можна вирішити шляхом реалізації документів підписаних у 2014 році, пише Фіртка в матеріалі Мінський протокол: виконати неможливо розірвати.
Сьогоднішнє вище керівництво України усвідомлює, що повна імплементація угод, з особливим статусом Донбасу прописаним в Конституції призведе до повної зупинки євроінтеграційних процесів, а про Крим можна буде забути остаточно.
Більшість аналітиків сходяться на думці, що з огляду на геополітичну ситуацію Росії, навіть з огляду на військовий примус не змусити керівництво України до реалізації політичних статей прописаних в Мінських угодах чи умовного підписання «Мінська-3».
"Мінськ себе вичерпав. По-перше, білоруська столиця більше не може бути майданчиком для переговрів, бо узурпатор Лукашенко аж ніяк не годиться на роль посередника. По-друге, країна, що перебуває у васальній залежності від Москви, не може вважатися нейтральною по відношенню до Донбасу" ,- зазначив у коментарі для Фіртки публіцист Дмитро Крапивенко.
Він вважає, що майбутні перемовини щодо вирішення військового конфлікту можуть відбутися на території Туреччини чи Швейцарії, а також що "нормандська четвірка" буде розбавлена як мінімум США. Кремль сьогодні створює критичне загострення на Донбасі з метою змусити Україну виконувати Мінськ-2 так, як його розуміє Путін.
"Прямі переговори київської влади з сепаратистами. Київ, зрозуміло, на це не погоджується, бо такий діалог - крок до капітуляції. Всі розуміють, що ключ до розв’язання проблеми Донбасу - у Росії, і врегулювання конфлікту має розпочатися з виведення військ РФ і встановлення Україною повного контролю на кордонах Донецької і Луганської областей".
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Понад 60% мешканців західних регіонів готові чинити опір Росії: 39,7% – зі зброєю в руках
Майже 40% мешканців західних регіонів вірять, що існує реальна загроза нападу Росії
Бліцопитування: чи вірять франківці у можливий напад Росії на Україну
"