Як передає Укрінформ, про це в ефірі програми «Подробиці тижня» сказав міністр фінансів Сергій Марченко.
"Проблем з виплатами не буде, тому що в нас був перехідний залишок ковідного фонду. Ми його зберегли й зараз можемо використати на виплату підприємцям", - сказав Марченко.
Міністр зазначив, що ця ініціатива не потребує внесення змін до бюджету.
Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада ухвалила президентський закон "Про надання допомоги застрахованим особам на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2", що передбачає допомогу в розмірі 8 тис. грн ФОПам і найманим працівникам.
Згідно з документом, застрахований ФОП чи працівник, який у нього працює, має право на отримання допомоги з держбюджету на підставі самостійного звернення у розмірі 8 тис. грн. Окрім цього, підприємці та працівники можуть потенційно розраховувати на допомогу від місцевої влади у розмірі, який буде визначено органами місцевого самоврядування.
При цьому встановлюються обмеження на виплату допомоги. Зокрема, не зможуть розраховувати на державні кошти наймані працівники, які на дату звернення працюють у суб'єкта господарювання, що не нарахував єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за всі місяці відповідного кварталу або якщо середня зарплата найманого працівника перевищує 30 тис. грн. При цьому середня зарплата розраховується за три останні місяці, які передували зверненню.
Не отримають "карантинних" і ФОПи, які зареєструвалися три місяці тому, або припинили свою діяльність, або в останній рік сплатили ЄСВ за себе менше, ніж за 6 місяців.
У разі виявлення недостовірних відомостей, наданих застрахованою особою, на підставі яких було виплачено допомогу, що впливають на право застрахованої особи на її одержання, сума допомоги підлягає поверненню застрахованою особою до державного бюджету та відповідного місцевого бюджету у визначеному Кабінетом Міністрів порядку.