Національна поліція України затримала вчора групу осіб, які планували масові заворушення у столиці.
Про це розповіли сьогодні на брифінгу Міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський та керівник Національної поліції України Ігор Клименко, повідомляє Фіртка.
Зі слів Дениса Монастирського, організатори планували, що участь в акції візьмуть до 5 тисяч осіб, 1,5 тисячі з яких мали становити спеціально підготовлені радикальні елементи – так звані «тітушки», завданням яких була організація бійок з правоохоронцями та влаштування насильницьких дій.
«Обов’язково мало бути насильство серед учасників цього мітингу, мала пролитись кров, причому була захована і в тому числі спеціальна бутафорська кров, яка внаслідок цих конфліктів з правоохоронцями мала начебто пролитися серед активістів.
Були заплановані і зібрані групи медиків, які мали підійти в цей момент – засвідчити відповідні травмування псевдоактивістів і це показати на всіх центральних телеканалах», - розповів Міністр.
Як стверджує Денис Монастирський, акція мала супроводжуватись підпалом автомобільних шин, використанням у протистоянні з правоохоронцями вогнегасників та феєрверків.
Запланували підпал автомобільних шин, використання вогнегасників і салютів.
«Резюмую дуже коротко: я є і залишаюсь прихильником права на мирні зібрання, гарантоване Конституцією України, стаття 39 Конституції. Але на мирні зібрання.
Ця акція планувалася заздалегідь, одразу була спрямована саме на насильницькі дії, саме на організацію масових заворушень. Тому нічого спільного з мирними акціями не мала з самого початку,» - сказав Монастирський.
Своєю чергою керівник Національної поліції України Ігор Клименко зауважив, що потенційних учасників акції підбирали за гроші.
Зі слів посадовця, «масовці» пропонували від 800 гривень; "тітушкам", які братимуть участь у силових діях проти правоохоронців – від 1 200 гривень.
Крім того, кошти в сумі від 2,5 тисяч доларів США пропонували особам, які вчинятимуть більш радикальні дії (підпали шин, застосування проти правоохоронців феєрверків тощо). При цьому "кошторис" передбачав витрати на оплату штрафів тими протестувальниками, які будуть затримані правоохоронцями й на яких складуть адмінпротоколи.
«Всього на організацію провокаційного заходу учасники групи отримали – це тільки аванс і те, що ми чітко можемо говорити, те, що задокументовано – більш як мільйон гривень.
Ми розуміємо, в яких банках вони отримували готівку і наразі визначаємо шляхи надходження цих грошей на відповідні рахунки», - значив Ігор Клименко.
Головний поліцейський країни також повідомив, що акція повинна була відбуватись біля будівлі Офісу Президента України та мала на меті розхитати суспільно-політичну ситуацію у країні та створити «картинку» для телеканалів.
Як запевнив Міністр Денис Монастирський, сьогоднішня акція мала стати першою з серії аналогічних заходів, які повинні були відбуватись не лише у столиці, а й в інших регіонах України.
Також відзначають, що правоохоронцям вдалося задокументувати це на відео- та аудіоносіях відповідно до вимог Кримінального процесуального кодексу України.
Серед інших регіонів, де повинні були спалахнути масові заворушення, урядовець назвав Сумську, Чернігівську, Черкаську та Полтавську області. Міністр звернув увагу на той факт, що саме ці області розташовані у «годині–півтори доїзду від Києва і наших північних кордонів з Російською Федерацією».
Відтак, Міністр не виключає, що організатори масових заворушень могли діяти в інтересах країни-агресора.
«Одним із сценаріїв агресії проти України є проплачені насильницькі акції. Це використовується і може використовуватись як елемент гібридної війни», - зазначив Денис Монастирський.
Разом з тим, замовників та організаторів акцій учасники брифінгу не назвали. Міністр лише зауважив, що можливі зв’язки організаторів масових заворушень з представниками незаконних збройних формувань так званих «ДНР/ЛНР» та спецслужб Російської Федерації наразі вивчає слідство.
Зауважимо, на сьогодні, приблизно в той самий час, коли мала початись озвучена на брифінгу акція, був запланований допит Петра Порошенка у Державному бюро розслідувань. За нашою інформацією п’ятий президент прибув на допит, проте давати свідчення відмовився. Відтак допит тривав лише кілька хвилин.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Трагедія у Дніпрі: командувач Національної гвардії України подав у відставку