Михайло Вишиванюк: Незалежність України потрібно відчувати серцем

 

Відбулася 20-а річниця Незалежності України. Чи не кожний українець замислюється над тим, якими були для нього цих два десятки літ. Голова Івано-Франківської облдержадміністрації Михайло Вишиванюк розповів кореспондентові УКРІНФОРМу про те, що він пригадує у ці дні і якою бачить річницю Незалежності України.

- Михайле Васильовичу, яким є для Вас свято Незалежності України? Що пригадується в ці дні?

- У ці дні чи не кожний українець замислюється над тим, що принесла йому Незалежність держави. Переконаний, вона подарувала нам свободу, волю і право на те, щоб жити і чинити так, як ми вважаємо за потрібне. А це - щастя для вільних людей. Вважаю, що ці речі потрібно відчувати серцем, розуміти, належно і правильно сприймати.

- На Вашу думку, які за цей час були найбільші перемоги і втрати для України?

- Якщо стоїть питання про втрати, то нехай би кожен сказав, що він втратив за цей час. Окрім балачок про втрачене, ніхто його не перелічує. А здобутки України, справді, неоціненні. Бо Україна відбулась як держава. У нас є Конституція, кордони і всі владні інститути. Україну сьогодні визнають у світі. Першим, хто нині привітав Україну з Днем Незалежності - це Президент США Барак Обама. Про Україну знає увесь світ, тоді як раніше багато людей не відали, де знаходиться Україна, плутали її з Росією.

Україна відбулася. Стверджую, що цей процес - незворотній. Тепер головне завдання кожного українця полягає в тому, щоб кожного дня, по одній цеглинці вкладати в процес будівництва нашої могутньої і великої держави. Переконаний, найближчим часом Україна увійде в число процвітаючих країн Європи. В мене немає жодних сумнівів, що Україна буде серед 20-ти найрозвинутіших країн світу, бо я бачу шляхи , напрямки і рух її розвитку.

- Як керівник, Ви формувалися, працюючи в сільському господарстві. На Вашу думку, наскільки земельна реформа є нагальною для України?

- Земельна реформа була актуальною ще 20 років тому, коли в Україні проголосили Незалежність. Я часто вступав у дискусії на цю тему, відстоюючи її необхідність. Відсутність законів для проведення повноцінної земельної реформи привела до того, що ми вже 20 років реформуємо сільське господарство. І,слава Богу, нарешті крига в цьому питанні скресла.

Наголошую, земельна реформа, насамперед, направлена на соціальний захист селянина, власника землі. Люди повинні зрозуміти, що земля отримає реальну вартість. Відтак кожний селянин, який має земельний пай, зможе отримати серйозний капітал. Це і буде його соціальним захистом. Якщо селянин здає свою землю в оренду, він отримуватиме серйозну орендну плату. Закон захистить селянина від усіляких пройдисвітів, які захочуть власника землі надурити. Це важливо для людей. Всі, хто шукає нині всілякі заковики у купівлі-продажі землі, нехай не переймаються. Протягом десяти років ніхто ані продавати, ані купувати землю не буде. Нехай не лякають цим людей.

- Ви задоволені тим, як жнивують нині на Прикарпатті?

- Здається, сам Бог нам дарував такий багатий врожай до Дня Незалежності. Я дуже задоволений жнивами. Незважаючи на складні умови та труднощі, люди працювали для себе і отримали щедрий врожай. Це важливо. Нині ми сподіваємося зібрати на 100 тисяч тонн урожаю більше, ніж торік.

- Щоб Ви побажали своїм співвітчизникам з нагоди Дня Незалежності?

- Якби я складав календар свят в Україні, то на першому місці записав би Різдво, на другому - Великдень і на третьому - День Незалежності України. На цьому б у переліку українських свят я поставив би крапку. В інші дні бачу потребу працювати і розбудовувати нашу державу. Не на словах, а на ділі.

Нині хотів би побажати кожному українцеві, насамперед, усвідомлення того, що ми маємо. Думаю, якби сьогодні могли воскреснути мільйони людей, які в муках віддали своє життя за Незалежність України, вони б зраділи від побаченого. Подекуди ми не цінимо того, що маємо. Часто нам здається, що цього замало, і ми хочемо більшого. На жаль, ми не рідко починаємо цінити й шанувати те, що маємо, лише після того, як його втрачаємо. Тому бажаю всім українцям твердої віри у краще майбутнє нашої держави. Нехай буде Воля й Незалежність, нехай збуваються наші мрії, нехай кожний наступний день для нас буде кращим.

 

Ірина Дружук


26.08.2011 2188 0
Коментарі (0)

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

1006
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

2045
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2916
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3541
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3721
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

7047 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3909

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5723

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6878 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7677
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2515
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4780
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5159
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

529
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

995
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1861
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3445
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

964
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1834
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3739
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

4003 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5500