Михайло Вишиванюк: Інтронізація Глави УГКЦ у Патріаршому соборі в Києві сприятиме справі об'єднання України

/data/blog/4945/6f86199e2011c4df1d8e12ccf0bf88ed.jpg

Минулої неділі на запрошення секретаріату Синоду єпископів УГКЦ та Владики Володимира Війтишина Івано-Франківської Єпархії УГКЦ голова обласної державної адміністрації Михайло Вишиванюк та голова обласної ради Олександр Сич взяли участь у спільній молитві – Літургії та церемонії інтронізації (введенні на престол) новообраного Патріарха, Глави Української греко-католицької церкви Святослава Шевчука.


Обряд інтронізації проходив у новозбудованому Патріаршому cоборі Воскресіння Христового у Києві, що по вул. Микольсько-Слобідська,5. На церемонію прибули священики з усіх єпархій греко-католицької церкви, ієрархи, митрополити, єпископи, а також представники органів центральної та регіональної влади. З-за кордону приїхали більше півсотні священнослужителів.


Розпочалася церемонія хресною ходою, завершилася - першою патріаршою промовою.


Як зазначив Михайло Вишиванюк, «Ця велична знакова подія у житті багатостраждальної Української греко-католицької церкви, яка відбулася у новозбудованому Патріаршому соборі УГКЦ на лівобережжі української столиці, у місті Києві, матиме позитивне продовження великої справи об'єднання України задля творення добрих справ».


«Перед УГКЦ стоїть завдання відкрити український народ як дар Божий, згуртувати його, щоб душа цього народу була відкритою брату і сусіду», - наголосив Михайло Вишиванюк на словах Блаженнішого Святослава Шевчука з його першої промови на посту Глави УГКЦ, виголошеній на церемонії інтронізації. Звертаючись до молодого покоління священників, молодий Патріарх УГКЦ закликав їх «пройнятися Церквою – страдницею, яка своїми пережитими стражданнями сьогодні дивує світ, та усім разом оновити обличчя не лише Церкви, а й народу і української держави».


Серед учасників представницької церемонії інтронізації нового Глави УГКЦ був також камерний хор Івано-Франківської обласної філармонії «Harmohia Nobile».


Довідково.

23 березня Синод Єпископів УГКЦ канонічно обрав Верховним Архиєпископом Києво-Галицьким наймолодшого з-поміж єпископів УГКЦ 40-річного Владику Святослава Шевчука, який дотепер виконував служіння Апостольського Адміністратора вакантного осідку української греко-католицької Єпархії Покрови Пресвятої Богородиці в Буенос-Айресі (Аргентина). У роботі Виборчого Синоду, що тривав з 21 березня, взяло участь 40 єпископів з України та з-за кордону (Західної Європи, США, Канади, Бразилії, Аргентини та Австралії).

Новий Глава УГКЦ Владика Святослав Шевчук народився 5 травня 1970 р. у м. Стрий Львівської обл. Батько його родом з Брошнева. У 1983-1989 роках навчався у підпільній греко-католицькій духовній семінарії; у 1991 - 1993 рр. вивчав філософію у Селезіянському університеті в Буенос-Айресі (Аргентина), а у 1993-1994 – богослов’я у Львівській духовній семінарії. 26 червня 1994 року отримав ієрейські свячення з рук Блаженнішого Мирослава Любачівського, Глави УГКЦ. Продовжував своє навчання у Римі (Італія); здобув докторат з морального богослов’я у Папському університеті «Angelicum». Перебуваючи у Вічному місті, у 1994 -1999 рр. співпрацював з Українською редакцією Ватиканського радіо. Надавав душпастирську опіку українцям греко-католикам в Афінах, а після повернення в Україну займався викладацькою та виховничою діяльністю. 9 червня 2007 р. о. Святослав Шевчук , на той час Віце-ректора Львівської духовної семінарії Святого Духа УГКЦ, призначений ректором цього навчального закладу. 14 січня 2008 р. Святіший Отець Венедикт XVI призначив о. Святослава Шевчука єпископом-помічником української греко-католицької Єпархії Покрова Пресвятої Богородиці в Буенос-Айресі (Аргентина), надавши йому титулярний престол Castrensis Galbae. 7 квітня 2009 р. в Архикатедральному соборі Св. Юра відбулась єпископська хіротонія Святослава Шевчука. 10 квітня 2010 р. Папа Венедикт XVI призначив владику Святослава Шевчука Апостольським адміністратором (вакантного осідку).

УГКЦ є найбільшою Східною Католицькою Церквою у світі. Вона налічує понад 5,5 млн. вірних. В Україні до складу УГКЦ входять такі єпархії та екзархії: Київська та Львівська архиєпархії; Івано-Франківська, Коломийсько-Чернівецька, Самбірсько-Дрогобицька, Тернопільсько-Зборівська, Бучацька, Стрийська та Сокальсько-Жовківська єпархії; Донецько-Харківський, Одесько-Кримський та Луцький екзархати.

За даними Державного комітету у справах статистики, станом на 1 січня 2010 року УГКЦ має 3597 зареєстрованих громад, 2347 священиків. Крім того, в лоні УГКЦ разом діють 105 монастирів, монаших чинів і згромаджень, в яких проживають 1248 монахів та монахинь. Працює 15 навчальних закладів, серед яких Український католицький університет. В Україні є три греко-католицькі видавництва: «Свічадо», «Місіонер» та «Нова зоря».
11


31.03.2011 2194 0
Коментарі (0)

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

1000
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

2028
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2908
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3535
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3716
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6917 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3904

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5718

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6871 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7671
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2510
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4775
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5153
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

525
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

990
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1855
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3441
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

960
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1829
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3735
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3992 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5496