Михайло Негрич: Освіта району готова до нового навчального року

 

Указом Патріарха Київського і всієї Руси-України 17 cерпня 2011 року голову Коломийської районної державної адміністрації Михайла Негрича нагородили Орденом Христа Спасителя за заслуги у відродженні духовності України.

Громада знає М. Негрича як доброго господарника, а ми вирішили поспілкуватися з паном Михайлом про духовні і культурні аспекти життя.

 

– Пане Михайле, скажіть, будь ласка, яке місце займає духовність у Вашому житті і на скільки важливий, на Вашу думку, духовно-культурний розвиток людини?

– Я з великою відповідальністю ставлюся до духовної і культурної частини життя і на якій би посаді я не перебував, завжди позитивно ставився до нових культурних проектів та сприяв розвиткові культури і духовності.

Поважаю представників усіх конфесій і завжди допомагаю в будівництві храмів як на території області, так і за її межами. Без духовної сутності не можливе існування розвиненого суспільства, тому духівництво завжди знайде підтримку в стінах райдержадміністрації і, зокрема, в моєму кабінеті. Культура відіграє чимраз більшу роль у формуванні і зміцненні громадського суспільства, вона впливає на всі сфери суспільної та індивідуальної життєдіяльності.

Значення культури у формуванні та розвитку способу життя людини величезне. Знання культури і традицій власного народу сприяє збагаченню її духовного світу. Не менш важливим і необхідним є й пізнання і розуміння культур інших народів. Ми намагаємося налагоджувати дружні стосунки з громадами різних країн. Так тепер обмінюємося досвідом і дружимо з мешканцями Аксайського краю в Росії та Ростова-на-Дону, Польщею (Варпалота), Румунією (Бая-Маре), Угорщиною, Німеччиною, Канадою.

– З закінченням літа завершився і фестивальний сезон. У Коломийському районі цьогоріч відбулося чимало фестивалів і урочистостей. Як оцінюєте рівень розвитку культури і фестивального життя в Коломийському районі?

– Справді, ми намагаємося прищепити любов до українських традицій і звичаїв через проведення масових заходів та унікальних фестивалів. Я дуже вдячний команді, яка працює над організацією заходів. Я люблю точність в усьому і особливо в організаційних питаннях, тому разом з начальником відділу культури і туризму Коломийської РДА Людмилою Федор та організаційним комітетом продумуємо все до найменших дрібниць, аби фестиваль справив добре враження на наших краян і гостей.

– У Коломийському районі здано чимало новобудов і ремонтують чимало установ, а як справи з закладами культури?

– Коломийщині в цьому плані пощастило. Жоден клуб не було віддано для нецільового використання і в подальшому ми не допустимо, щоб це сталося. Як не тяжко утримувати великі за розміром будівлі часів Радянського Союзу, та все ж ми їх будемо лагодити, і Народні доми та будинки культури діятимуть у кожному селі. Ось, наприклад, уже відреконструювали будинок культури села Спаса, який збудований ще 1920 року, провели ремонтні роботи у клубах сіл Голоскова, Загайполя, будуємо такий клуб у Малому Гвіздці, плануємо перекрити дах в Народному домі у Корничі, Великій Кам’янці, Мишині. Дякую громадам селищ, адже лише з їхньою допомогою ми змогли невеликим коштом здійснити ремонтні роботи, будували і лагодили народним методом і всі люди з села згуртовано працювали для того, щоб мати відповідні заклади культури. Це свідчить про необхідність будинків культури у кожному населеному пункті. Дуже приємно, що будинок культури у Лісному Хлібичині став кращим закладом в Україні серед сільських будинків культури, адже розпочинали його будівництво за моєї першої каденції на посаді голови РДА та за підтримки голови Івано-Франківської обласної державної адміністрації Михайла Вишиванюка.

– Культура нерозривно пов’я¬зана з освітою. За Вашої каденції вже традиційними стали об’їзди шкіл перед початком навчального року. Як цьогоріч підготувалися освітні заклади району до навчального року?

– Починаючи від 2001 року, напередодні першого вересня я особисто перевіряю готовність навчальних закладів до нового навчального року. Разом з начальниками управління освіти і культури, а також з головним лікарем ми інспектуємо не лише освітянські об’єкти, але й загалом оцінюємо стан підготовки села до опалювального сезону. Нині з упевненістю говоримо, що Коломийський район повністю готовий до нового навчального року і опалювального сезону.

Першого вересня відкриває свої двері спортивний зал в селі Спасі, аналогів якому в області нема, а 10-го – дитячий садок у селі Княждворі. Що ж до шкіл району, то з кожним роком виникає все менше проблемних питань з підготовкою до навчального року. Як будинок складається з цеглин, так і в школі кожен учитель несе відповідальність за свій клас, а директор – за загальний стан. Тобто, для вчителя після останнього дзвоника робота не закінчується.

Ми намагаємося поліпшити життя людей у кожному населеному пункті району. Звичайно, що проблеми є, але поступово ми їх вирішуємо. Наприклад, у П’ядиках і Угорниках ми плануємо завершити будівництво шкіл, адже фундаменти там стоять від 2004 року. Документація на будівництво вже в Києві і Прем’єр-міністр України підписав відповідні документи. Наразі чекаємо, щоб виділили фінансування на будівництво цих шкіл і приступаємо до роботи.

– Україна гучно відзначила 20-ту річницю своєї незалежості. Які були для Вас ці 20 років і що побажаєте нашим читачам та й усім українцям?

– Незалежність – символ нашої нації. Події, які відбулися 24 серпня 1991 року, безумовно стали апогеєм боротьби українського народу за право бути незалежним. Саме того дня було започатковано новий державотворчий період у житті нашого народу і це стало лише початком. Відтоді Україна у світі – одна і для нас вона – єдина. Ми зможемо подолати тимчасові труднощі, адже ми пам’ятаємо славних, волелюбних пращурів, славу і честь яких не маємо права зганьбити. Ми маємо доста таланту і сили, щоб здійснити задумане. Головне – бути єдиними. Разом ми зможемо утвердити і зміцнити державну незалежність і збудувати таку країну, в якій нам захочеться жити і працювати.



"Коломийські ВІСТИ"


05.09.2011 2409 1
Коментарі (1)

Олігофрен 2011.09.05, 23:56
Не смішіть народ, "започатковано новий державотворчий період у житті нашого народу". Негрич неможе виговорити таке речення, він ж букв усіх незнає. Де державотворення а де Негрич.
10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

1006
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

2045
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2917
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3541
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3721
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

7051 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3910

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5724

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6878 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7677
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2516
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4780
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5159
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

530
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

995
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1862
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3446
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

964
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1835
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3739
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

4003 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5500