Річ у тому, що місто знаходиться у "червоній зоні" карантину. Вона передбачає повернення до суворих карантинних обмежень.
Зокрема, згідно з вимогами має зупинитись рух громадського транспорту. Проте, в Івано-Франківській ОТГ транспорт курсує за спецпризначенням. Але і це створює труднощі із добиранням на роботу.
До редакції Фіртки звернулася мешканка села Братківці Галина Тимчук, яка стала заручницею ситуації з транспортом. Жінка розповіла, що кожного дня їй доводиться витрачати декілька годин, щоб приїхати в Івано-Франківськ на роботу.
"Я встаю о половині п'ятої, щоб на половину шостої бути на зупинці та о сьомій виїхати. Комунальний транспорт бере тільки на сидячі місця. Вчора на зупинці залишилося 15 людей, сьогодні так само. Ніхто не хоче більше брати. Хтось своєю машиною добирається, хтось на сільський автобус з Волосова попадає, але він також не хоче брати, бо водій вже заплатив штраф. Люди звернулися до сільського голови. Він сказав, що не може нічим допомогти, радить звертатися до сусідів, каже, комунікуйте між собою", - ділиться Галина.
На думку жінки, розв'язати ситуацію можна за допомогою введення додаткового автобуса зранку та ввечері, тоді всі зможуть добратися на роботу і назад.
Начальник Управління транспорту та зв'язку Андрій Гіглюк пояснив у коментарі Фіртці, що наразі є 52 комунальних автобуси. На маршрути виходить - 50. Ще два постійно проходять технічні перевірки та перебувають у резерві.
"Що могли забезпечити комунальним транспортом - забезпечили. У нас є затверджена маршрутна мережа. Ми розуміємо, що в автобусі є 96-98 місць, з них сидячих тільки 30. Тому людям доводиться чекати й виникають такі незручності. Транспорт набирає сидячих пасажирів відповідно до карантинних вимог. Поліція перевіряє нашу роботу. За порушення перевізнику треба платити штраф. У нашому випадку це "Електроавтотранс". Тому водії дотримуються норм і вимог та не беруть більше пасажирів. Ми працюємо над тим, щоб розширити мережі комунального транспорту", - розповів Гіглюк.
Варто наголосити, що ситуацією із карантинними обмеженнями обурені представники ресторанного бізнесу. Вони вийшли на пікет під облдержадміністрацію.
Окрім Івано-Франківська обмеження на два тижні запроваджені у Калуші, Коломиї, Городенківському, Косівському та Тисменицькому районах.
Нещодавно в Івано-Франківську підприємці просили поліцію не штрафувати їх за роботу у карантин.
Читайте також: