Мешканцям громади необхідно протягом місяця укласти з КП "Івано-Франківськводоекотехпром" договір на 2021 рік на приймання стічних вод, які вивозять асенізаційним транспортом до системи централізованого водовідведення.
Про це Фіртці повідомили у КП «Івано-Франківськводоекотехпром».
Тут пояснюють ситуацію так: до мешканців приїжджає машина відкачувати стічні води із септиків чи вигрібних ям, потім вони потрапляють на очисні споруди комунального підприємства.
«За очищення цих стоків мешканці повинні оплачувати. Тобто люди сплачують за транспортування та за викачування, і ще повинні оплатити згідно з тарифами на водовідведення за те, що зливають ці стоки на очищення», - пояснюють у Водоекотехпромі.
Наразі на підприємстві думають над створенням контрольованого пункту, який фіксуватиме кількість машин та відкачані об’єми.
Проте вже зараз наголошують, якщо мешканці не матимуть укладеного договору про водовідведення (на очищення стоків), до них не приїжджатимуть машини та не відкачуватимуть їх.
«Ми впроваджуємо це, щоб не виникали ситуації, коли хтось, викопавши собі вигрібну яму, зливає туди всю каналізацію, потім приїжджає машина усе це відкачує, а за очищення цих стоків оплачують інші мешканці громади», - зазначає прессекретар підприємства Володимир Шпег.
За договором оплата послуг проводитиметься перевізнику - за перевезення до місця зливу та КП "Івано-Франківськводоекотехпром" - за пропуск стоків системами централізованого водовідведення, а також їх очищення на станції аерації в селі Ямниця.
Відмова споживачів від укладання договору не звільняє від обов'язку сплати фактично спожитої послуги та є підставою для припинення централізованого водопостачання.
У випадку утилізації рідких побутових стоків іншим спеціалізованим підприємством чи установою, необхідно надати КП "Івано-Франківськводоекотехпром" копію укладеного договору.
Читайте також:
З січня в Івано-Франківську зросли тарифи на воду
Франківцям, які перейшли на прямі розрахунки з Водоекотехпромом, нараховуватимуть абонплату
Хм. Який вибір у людей? Очисні хіба лише у Ямниці і цієї фірми? Возити можна на різні очисні. Чому це очисні у Ямниці мають забороняти автомобілям приїжджати до клієнтів?
Ціну за прийом на очистку оголосили б. Одразу стане зрозуміло й решті франківців скільки вони платять за саму очистку а скільки за водовідведення.
Про яку очистку стоків йде мова ? Хіба в ямниці на очистних спорудах щось очищають ? Всю погань зливають в Бистрицю майже без очистки.
Подивіться на дно Бистриць в районі Івано-франківська- дно чисте,без слизу та мулу,запаху від води немає,вода прозора.А вже після ТОСу один жах-дно все в незрозумілій субстанції,слиз на каміннях,сморід від води.Біля франківська люди купаються в Бистриці,а в селах нижче ТОСу по течії це вже робити небезпечно,не раз після купання були виразки на шкірі.Ця вода наповнює наші криниці.Але екологам це байдуже ,не бачив жодної статті про скиди в Бистрицю містом.Як говорять "Проблеми індійців нас не хвилюють."Дуже хотів би,щоби ця вода робила круг і поверталася назад в місто.Може тоді де-хто задумався б