Мер Івано-Франківська про зміцнення співпраці з американським містом-побратимом

Івано-Франківськ став п’ятим містом-побратимом американського міста Арлінгтон, що межує зі столичним Вашингтоном. Ці міста вже мають кількарічний досвід співпраці, базований на угоді про дружбу і співробітництво. Однак після підписання угоди про побратимство відносини обох міст перейшли на вищий рівень, інформує Голос Америки.

Урочиста церемонія підписання відбулася під час 55-ї конференції Міжнародної організації міст-побратимів. З української сторони документ підписали представник асоціації міст-побратимів Івано-Франківська Віктор Вінтоняк та мер міста Віктор Анушкевичус. Про перспективи, які відкриває підписання угоди, Віктор Анушкевичус розповів у студії «Час-Time».

Запитання до мера Івано-Франківська Віктора Анушкевичуса від користувачів соціальної мережі Facebook.

- У серпні 2008-го році на зібранні вчителів у Драмтеатрі Івано-Франківська пан мер заявив, що 2009-ий рік буде «Роком ремонту доріг». З тих пір нічого не змінилось, ситуація навіть погіршилась. Куди поділось виділене на це фінансування?

В.А.: Насправді «Роком доріг» мав бути 2010-ий. Однак через фінансово-економічну кризу зреалізувати все не вдалося. На додачу, мали сурову зиму у 2009-2010-их, тому навесні дороги були в жахливому стані. Однак за 2010-ий рік нам вдалося багато зробити в цьому напрямку. Практично всі дороги поточним ремонтом відремонтовані, а капітально – вулиці Новгородська, Миру, Сабата.

- Івано-Франківськ відвідають багато іноземних туристів, на жаль їм доводeться мати труднощі через брак дороговказів та назв вулиць на англійській мові. Ця проблема є особливо актуальна напередодні Чемпіонату Європи з футболу 2012-го року. Чи планує мерія міста вжити певні заходи у цьому напрямку?

В.А.: За попередню каденцію було встановлено багато вказівників хоча дійсно ця проблема ще є актуальною. До Євро-2012 ми ситуацію плануємо виправити.

- У нашому місті немає музею сучасного мистецтва. Але у нас є палац Потоцьких, навколо якого вже років 5 точиться боротьба. У своїх планах ви вказували, що бачите у майбутьньому відкриття у цій пам’тці старовини розважальних закладів типу ресторану української кухні і музею опришків. Чи не здається вам, що варто повестися модерніше і створити щось на кшталт палацу Уєздовських у Польщі, тим паче, знаючи, що наше місто може похвалитись таким поняттям як «Станіславський феномен»?

В.А.: До того часу поки не буде визначено статус даних будівель, а вони на сьогоднішній день перебувають у приватній власності, проект не може бути зреалізований. Тривають переговори з власником та обладміністрацією з метою спільної реалізації Палацу Потоцьких. На мою думку, там має бути краєзнавчий музей, етнографічний – адже на теренах Івано-Франківщини проживає чотири етнічні групи. Безумовно – музей Опришківського руху, а також сучасний готель та ресторан української кухні.

- Чи тепер (після підписання угоди між містами) франківці зможуть їздити до Арлінгтон без віз?

В.А.: Це не питання угоди між двома містами, а питання міждержавних відносин.

- Що ця угода дасть для молоді-студенства Івано-Франківська?

В.А.: Ця угода дасть можливість нашим студентам пізнати Америку, а американським – Україну. В контексті обміну студентами, що зазначено в угоді, а також проговорено під час зустрічі із керівництвом Арлінгтону.

- Яка ситуація була найбільш нештатною в житті міста?

В.А.: Повінь 2008-го року.

- Чим ви пишаєтесь як мер?

В.А.: Дуже багато позитивного зроблено, але найбільше пишаюсь збудованим памятником Степану Бандері та центром патріотичного виховання учнівської молоді його імені.

- Коли в Івано-Франківську буде відремонтовано вулицю Джохара Дудаєва?!

В.А.: Ця вулиця ніколи не мала гарного покриття, не мала водопроводу та каналізації. Нині вона має і водопровід, і каналізацію, і на цей рік ми плануємо влаштування дорожного покриття.

- Які конкурентні переваги є в м. Івано-Франківськ порівняно з іншими українськими містами і як ви плануєте розвивати їх?

В.А.: Дуже розвинений економічний сектор, особливо малий та середній бізнес, близькість до кордону та однієї з двох найбільших рекреаційних зон – Карпат, та надзвичайно працьовиті люди, які дуже люблять своє місто.

 

13


05.03.2011 2423 0
Коментарі (0)

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

998
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

2024
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2905
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3532
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3713
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6915 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3902

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5716

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6869 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7669
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2507
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4773
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5150
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

522
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

988
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1852
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3439
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

958
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1828
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3731
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3984 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5493