Масові харчові отруєння. Скількох прикарпатців ушпиталили від початку літа

На Прикарпатті за два місяці літа зареєстрували п'ять випадків госпіталізацій пацієнтів, у яких діагностували харчове отруєння.

Зокрема, більшість потерпілих — діти, передає Фіртка.

Зазначимо, що три випадки трапились у відпочинкових комплексах, а два інших — у приватній садибі та на природі.

Так, вчора, 27 липня, о 20:00 годині до інфекційного відділення Яремчанської центральної міської лікарні госпіталізували трьох пацієнтів з діагнозом «харчове отруєння». Як стало відомо, потерпілі відпочивали у Яремче.

"Госпіталізували трьох осіб (2012 року народження, 2005 року народження, 2003 року народження), які перебували на базі відпочинку «Дарка» у Яремче Надвірнянського району", – повідомили в Управлінні з питань цивільного захисту Івано-Франківської облдержадміністрації.

Як зазначили, стан осіб середньої важкості. Обставини та причину отруєння уточнюють.

Крім того, два тижні тому, 7 липня, в Яремчанську лікарню з харчовою токсикоінфекцією госпіталізували 13 осіб, з них 12 – діти.

Як стало відомо згодом, потерпілі перебували у відпочинковому комплексі Вілла “Затишна” у Микуличині. Група дітей приїхала туди для святкування випускного. У дорозі діти вживали харчові продукти, які приготували вдома, та куплені у магазинах по дорозі. У готелі відпочивальники вживали їжу, яку взяли з дому, куплену по дорозі та приготовлену в закладі відпочинку. 

Черговий випадок отруєння зафіксували наприкінці першого місяця літа, 27 червня. Того дня до обласної інфекційної лікарні госпіталізували трьох 17-річних, які вживали харчі на березі річки в місті Галич. Їхній стан був середньої важкості. 

Того ж дня о 20:00 годині до Яремчанської центральної міської лікарні з харчовим отруєнням госпіталізували трьох неповнолітніх 2006 та 2007 років народження. Вони відпочивали в приватній садибі в Микуличині Яремчанської територіальної громади. Стан пацієнтів був середньої важкості. 

Ще один випадок масового отруєння на Прикарпатті зафіксували 19 червня. Нагадаємо, впродовж двох днів до інфекційного відділення КНП “Богородчанської ЦЛ» з попереднім діагнозом - "гостра шлунково-кишкова інфекція" госпіталізували десятьох осіб.

Всі особи жителі села Саджава Богородчанської ТГ Івано-Франківського району, які 17 червня відпочивали у готельно-відпочинковому комплексі в селі Діброва Богородчанської територіальної громади Івано-Франківського району.

А тому 21 червня, працівники Держпродспоживслужби провели позапланову перевірку у ресторані. Під час обстеження безпечності харчових продуктів виявили ряд порушень. 

"У закладі не впроваджено систему НАССР, відсутні документи на харчові продукти (товарно-транспортні накладні та сертифікати якості), відсутні на робочому місці особисті медичні книжки працівників закладу, не проведено гігієнічне навчання персоналу харчоблоку, відсутній журнал огляду рук персоналу на гнійничкові захворювання", — йшлось у повідомленні Держпродспоживслужби.

Крім того, виявили понад 48 кілограмів харчів невідомого походження, на які не було супровідних документів.

За результатами перевірки, власників готельно-відпочинкового комплексу "Діброва" зобов'язали усунути порушення та тимчасово припинити роботу ресторану.

Станом на 23 червня госпіталізували вже 17 осіб, з них восьмеро дітей до 18 років. Напередодні, 17 червня, вони святкували випускний вечір у ресторані "Діброва".

Водночас станом на 1 липня встановили 19 осіб, з них 8 дітей до 18 років, жителів села Саджава та села Глибоке Богородчанської територіальної громади, які захворіли в результаті вживання харчів.

Як з'ясували згодом, жителів села госпіталізували з попереднім діагнозом: «гостра кишкова інфекція», «гострий гастроентероколіт невстановленої етіології», «гастроентероколіт». Стан перебігу хвороби середньої важкості.


У МОЗ наголошують, що спека створює ідеальні умови для поширення збудників, що викликають захворювання на кишкові інфекції. До організму такі збудники найчастіше потрапляють з зіпсованими та неякісними харчовими продуктами та через брудні руки.

Основними причинами виникнення гострих кишкових інфекцій є:
  • елементарне недотримання правил особистої гігієни,
  • недотримання технології приготування страв;
  • недотримання умов та термінів зберігання сировини та готових страв;
  • вживання неякісних харчових продуктів, які містять в собі збудник захворювання.

Щоби уникнути гострих кишкових інфекцій, дотримуйтесь простих правил:

  • Ретельно мийте руки з милом перед вживанням їжі, після повернення з вулиці та після кожного відвідування туалету;
  • мийте та тримайте у чистоті всі поверхні та кухонні прилади, що використовуються для приготування їжі;
  • користуйтеся індивідуальним посудом;
  • не допускайте комах та тварин до приміщень, де готуєте їжу та зберігаються харчові продукти;
  • регулярно мийте та обдавайте окропом дитячий посуд та іграшки.
Готування
  • для обробки сирих продуктів використовуйте окремі кухонні прилади (ножі, дошки для готування тощо);
  • окремо готуйте і зберігайте сирі та готові до вживання харчові продукти (сире м'ясо, птицю, рибу, овочі, фрукти тощо);
  • добре проварюйте продукти, особливо м'ясо, птицю, яйця і рибу;
  • використовуйте  харчові продукти, оброблені з метою підвищення їх безпеки, наприклад, пастеризоване молоко;
  • мийте та обдавайте окропом фрукти й овочі, особливо у разі споживання їх у сирому вигляді;
  • не вживайте продукти з вичерпаним терміном придатності, використовувати для приготування їжі тільки свіжі харчові продукти;
  • не давайте маленьким дітям некип'ячене розливне молоко, сирі яйця тощо.
Зберігання продуктів
  • дотримуйтесь відповідного температурного режиму при зберіганні харчових продуктів (не залишайте приготовлені харчові продукти при кімнатній температурі більше ніж на 2 години);
  • при транспортуванні й зберіганні харчових продуктів використовуйте чисту упакування (поліетилен, контейнери для харчових продуктів тощо).
Чиста вода
  • використовуйте безпечну воду, не пийте воду з неперевірених джерел;
  • вживайте пляшкову воду або охолоджену кип’ячену воду;
  • не купайтеся в непроточних водоймах, у місцях несанкціонованих пляжів, уникайте заковтування води під час купання.
Своєчасна медична допомога
При появі симптомів захворювання (підвищення температури тіла, біль голови, інтоксикація, блювання, рідкі випорожнення, біль у животі, висипання на шкірі тощо) треба одразу звертатись до лікаря. Самолікування може призвести до значних ускладнень.

Нагадаємо, в Івано-Франківську восьмеро дітей отруїлись чадним газом.


Читайте також:

У дітей, які отруїлися у коломийському дитсадку, задовільний стан


28.07.2021 707
Коментарі ()

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

975
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1989
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2864
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3494
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3694
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6887 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3876

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5691

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6832 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7645
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2482
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4748
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5132
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

503
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

962
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1834
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3417
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

940
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1808
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3715
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3938 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5471