На початку жовтня за три дні до Калуської міської лікарні госпіталізували 13 осіб, із яких четверо дітей віком до 16 років.
Згодом у частини з них підтвердили сальмонельоз, повідомляє Фіртка з посиланням на Вікна.
Усіх госпіталізованих об’єднувало те, що вони вживали лаваш з курячим м’ясом в закладі швидкого харчування «Crispy», який розташований у Калуші на автобусній зупинці «Гімназія» на проспекті Лесі Українки.
Зокрема, Калуське міське управління Держпродспоживслужби вранці 4 жовтня отримало повідомлення про спалах інфекційного захворювання, який може бути пов'язаний з закладом швидкого харчування «Crispy». Цього ж дня розпочали розслідування спалаху і в закладі громадського харчування провели позапланову перевірку.
Під час обстеження виявили порушення санітарних норм та порушення у сфері безпечності харчових продуктів: перехрест потоків сировини та готової продукції, не промаркований розроблювальний інвентар, відсутність дезінфікуючих середників, не проводився контроль температурного режиму холодильного обладнання тощо. Для дослідження зробили 20 змивів з поверхонь, відібрали на аналіз пробу води та пробу курячого філе.
За порушення у сфері санітарного законодавства на власника закладу склали протокол, направили повідомлення до Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області та очільника Калуської міської громади, а також винесли розпорядження про припинення роботи закладу терміном на 10 днів.
Станом на 21 жовтня заклад швидкого харчування «Crispy» вже відновив роботу. Як повідомив начальник Калуського міського управління Держпродспоживслужби Юрій Угера, 20 жовтня тут провели контрольну перевірку, яка вже порушень не виявила: підприємець усунув порушення санітарних вимог відповідно до припису від 4 жовтня.
Тому перепон для поновлення роботи закладу немає. Щодо результатів досліджень, то документального підтвердження того, що причиною спалаху кишкової інфекції був саме заклад швидкого харчування «Crispy», немає.
За словами Юрія Угери, підприємець закуповує сировину невеликими партіями й на 4 жовтня — день відбору взірців для аналізу — залишків сировини від 2 жовтня (коли ймовірно відбулося інфікування. — ред.) в закладі вже не було. А тому стверджувати, що саме лаваш став причиною кишкової інфекції не можна, адже дослідження цього не показали.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також: