Маршрутки в Івано-Франківську не дотримуються графіку і сходять з маршруту завчасно

 

Про Івано-Франківські маршрутки можна складати легенди. Неввічливі водії, страйки перевізників, їхнє перманентне протистояння з пенсіонерами вже стали своєрідною епопеєю нашого щодення.

 

На фоні усього цього загубилася ще одна особливість місцевих маршрутних таксі – регулярність руху, а скоріше за все її відсутність.

 

До редакції "Фіртки" протягом довгого часу надходять скарги на "халяву" водіїв маршруток.

 

Не будемо говорити про всі маршрути, а візьмемо до уваги, тільки один, за нашими даними – найпроблемніший. У його напрямку курсують автобуси № 70, № 80.

 

Саме цих два рейси сполучають з Івано-Франківськом село Крихівці. З впевненістю можна сказати, що ця місцина, у зв’язку із постійною забудовою, в найближчий час може ввійти до числа мікрорайонів міста.Тому, постійне зростання кількості жителів потребує забезпечення вчасного й якісного доїзду мешканців. Проте, маршрутки як їздили - традиційно хаотично, так і продовжують дотримуватися свого «графіку».

 

І якщо у вигідний час автобуси рухаються більш-менш періодично, то у так звані «непопулярні» години: 6.00 – 7.00, 19.00 – 21.00 починаються проблеми.

 

У розкладі руху, розміщеному в салоні автобусів, можна точно прочитати час їхнього виїзду на маршрут – 6.10, 6.20…(у кожного свій графік) й час останнього рейсу – 21.50, 22.10...

 

Схожа інформація міститься й на інформаційному щиті, що розташований на зупинці «АС-3», що більш відома в народі як зупинка «Сільпо». . .

 

«Смішно й не відповідає дійсності, - каже постійна пасажирка пані Ольга, – зранку, особливо у вихідні дні, доводиться чекати автобуса до 7.00, а ввечері й поготів.

 

Якщо вийдеш на зупинку до 20.00, то ще може й пощастить дістатися міста, або ж у зворотньому напрямку.

 

Пізніше – це вже твої проблеми – хочеш йди пішки, а хочеш – бери таксі». От і доводиться крихівчанам добиратися у вечірні години автобусами міжміського сполучення, які їздять трохи довше – до 21.00. Цікаво, що ж було б із водіями, які зійшли раніше з маршруту, закордоном? Як мінімум – звільнення з роботи.

 

В нас же, все нормально. Головне – здати план, а про потреби пасажирів ніхто й не задумується. Ну, в цій ситуації водіїв ще можна хоч якось зрозуміти. Не виконаєш денний план – матимеш проблеми з шефом.

 

А от перевізники дійсно забули про умови надання послуг перевезення пасажирів, під якими вони підписувалися свого часу...


27.09.2012 7616 16
Коментарі (16)

Пасажир 2012.09.27, 09:12
Така сама ситуація на маршрутіякий зєднює онкодиспансер та місто після 6 вечора маршрути №21 №84 дуже важко побачити а в вихідні дні можна і забути а про хамство до людей похилого віку та інвалідів вже надоїло говорити.Хлопці якщо взяли на себе зобовязування то виконуйте.
мешканець 2012.09.27, 09:17
А що, 52 чи 55 маршрути краще ходять??? І це не від водія залежить а від "ШЕФа" - економить , бо чого дурно палити пальне коли їде один - два пасажира і то по пільгах. А водій не може перечити роботодавцю! А у вихідні, взагалі ввечері проблемно добратись після роботи прямим в район позитрону, а ще після 20.00. Між іншим пільговики їздили б цілодобово, як на потягах )))
газда 2012.09.27, 10:28
Проблема заключается в том что очень трудно найти водителей которые за мизерную зарплату будут работать без обеда и без нормальной возможности сходить в туалет по16-18часов 30 дней в месяц
В8 2012.09.27, 11:08
Газді! Ти бидло москальське!
Не газда 2012.09.27, 13:26
В8, бидло напевно все таки ти, якщо не знаючи людини, тільки по мові її спілкування можеш таке стверджувати!
дачник 2012.09.27, 14:05
Через Хриплин не ходять приміські маршрути і після 20-00 вже не виїдеш, хіба до аеропорту чи до "Кишені" за повну вартість. І їздять переобладнаними мікроавтобусами, званими в народі "душогубки", які до конкурсу не допускаються, їх є 2 на маршруті №24. Може б транспортний відділ провів громадські слухання,вислухав скарги на роботу нинішніх перевізників і не допускав їх до майбутнього конкурсу? Заодно прозвітував що зроблено в плані контролю, як відреагували на скарги?
lol 2012.09.27, 14:39
Проблеми з усіма маршрутами!!! Є єдиний вихід - це муніципальний транспорт. І досить жорсткий підхід до перевезень! Адже не секрет, якщо виходить новий перевізник на ринок, то сторожили його гроблять,а міліція робить вигляд що все нормально. Пропоную!!! Щомісячно міняти маршрути у перевізників. Тоді і порядок буде. Практика бувшого СРСР тут буде доречна
Перевізник 2012.09.27, 15:47
Шановні мешканці та пасажири. Так як надаю дані послуги , хочу в деякій мірі прояснити ситуацію. Як не дивно але головна причина це нестача коштів і ресурсів. Так, можна казати, що вам перевізникам тільки одні гроші в голові. Але хамство водіїв, протистояння з пенсіонерами, недотриманню графіків та взагалі якість перевезень є прямими наслідками нерентабельності, або мінімальної рентабельності всіх маршрутів міста. Здається є певний дохід коштів, але на даний час він покриває тільки найосновніші витрати перевізника. Адже з моменту останнього підняття тарифу в 2009р. основна стаття витрат, вартість ДП зросла на 60% ( з 5,9 до 10 грн.), вартість запчастин та інші витрати в середньому  на 30%. Тому звичайно водій старається виїзжати в години пік та в інший час, коли є прийнятний пасажиропотік, щоб забезпечити покриття витрат на автобус, інші години при даному тарифі є прямим збитком для підприємця і тоді в кінці дня не вистачить не тільки на запчастини, але і на пальне. Як не прикро констатувати, але маємо те що маємо. І перевізники і водії є такі самі люди як і ви, вони вклали власні кошти і брали кредити, щоб забезпечити якісні перевезення міста і їх покращувати, але дана економічна ситуація змушує нас шукати компроміс і чи ми будемо працювати на ринку чи інші ситуацію це не змінить
грамотний 2012.09.27, 23:04
А справа тут ось в чому. У франківську купа дрібних перевізників. Вони мають 1-2 автобуси. І не всім їм попались високорентабельні маршрути. Але, якщо перевізників буде меньше, в даному випадку немає значення чи це будуть муніципальні перевізники чи ні, то це, по-перше, дозволить змінити модель роботи автотранспортних підприємств та підприємців міста. А по-друге, дозволить дотувати нерентабельні маршрути за рахунок високорентабельних.
Дідо, 108 років 2012.09.28, 03:18
До Перевізник. Нерентабельність? Пхе..!То чого тоді в Франківську конкурси по п'ять перевізників на маршрут? От значить де благодійники один поперед одного лізуть - не бабло косити, а допомагати нужденним! Не можеш надавати нормальні послуги місту то вали з "ринку" - вози на базар бараболю і буде тобі щастя! А як тримати людей за гімно, ображати інвалідів, їздити коди хочеш і робити, що хочеш, поводитись так ніби здорощення цін на пальне та розхідні матеріали стосуються тільки тебе одного, а у пасажирів зарплати ніби тільки зростають то - Давай до свіданія! Мало того, що возите пасажирів на переобладнаних вантажних авто 60-х років (Богдан, Еталон, Шаолінь і т.д. ) так ще й огризаєтесь! Податки заплати, мудрагелю! Щоб в бюджеті міста були гроші хоча б на ремонт доріг які ви щодня розбиваєте. А щодо екології взагалі мовчу... Від цих чьотирьохлітрових дизелів можна задихнутися у місті! На маршрутах повинні продаватися квитки. Пасажиромісткість автобуса не може бути 80 коли вона є 40. Гібрид куркулятора і пітної, смердючої прокладки між рулем та педалями з дзигаром між гнилими зубами і нехитрими мотивами блатняка у трьох звилинах не може бути візитівкою міста котре визнають найкращим для життя в Україні! Не можеш - не треба! Без тебе є кому працювати. А апелювати до власного рагулізму як наслідку стресу через невиплату кредитів - все одно, що заявити я мудак бо я лошара!
Перевізник 2012.09.28, 18:49
Спробую діду і на ваші запитання відповісти. Перш за все на рахунок конкурсу. Як мені відомо, на деякі маршрути він взагалі не відбувся, просто не було бажаючих ні від приватних, ні від державних структур. На рахунок нужденних, підприємці за власний кошт, безкоштовно з 10 до 16 год везуть всіх пенсіонерів, а цілий день 3 пільгові категорії без відшкодувань і дотацій з бюджету. За, вибачте мене, лайно пасажирів ніхто не має і  не бажає вступати в конфлікт, але за цілу зміну серед всіх пасажирів попадуться 2-3 недоумки такі, як ви, які виведуть водія із себе, тоді і йде коса на камінь. Також вже давним давно ніхто людей не возить на переобладнаних 50- річних автобусах. У 2007 році коли проводився конкурс, місто першим в Україні отримало повністю оновлений рухомий склад, на це частково і бралися кредити, де після фінансової кризи 2008 року і обвалу гривні, гостро постала і транспортна загроза для міста, банки вже починали забирати в підприємців автобуси, вартість яких становила $40 тис. Можна порахувати на скільки збільшилася вартість кредиту після падіння гривні на 60%. І податки теж збільшилися, але які вважаємо обов'язком справно платити. Далі ви говорите про екологію. Просто порахуйте скільки в місті легкових автівок їздить, це десь близько 10000., і автобусів близько 300. Тепер, один автобус може взяти 44пасажири в один бік, а автівка, максимум 5. Очевидно, що вихлопи на одного пасажира через легковий транспорт в рази перевершує через автобусний. У всьому розвинутому світі йде навпаки підтримка і пропаганда громадського транспорту замість легкового, а в нас навпаки. Звичайно, ще є багато проблем і недопрацювань, як і з нашої сторони так і з сторони влади, над цим проводиться багато роботи, але не треба дивитися на медаль тільки з одної сторони..
Ліліана Гораль 2018.03.20, 13:26

Чекаю біля Кроку 50 хв автобус 27 маршруту. Спізнилась на зустріч . Кому можна повідомити? З 12,35 год не було жодного автобуса

Богда 2020.01.27, 15:52

27.01.20 Сьогодні о 15:30 водій 35  притиснув заданими дверми руку школяреві 7-8 років номера автобуса 35 AT1328AA

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

968
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1979
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2851
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3487
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3687
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6876 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3871

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5686

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6824 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7640
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2477
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4742
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5127
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

494
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

958
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1828
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3411
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

936
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1803
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3707
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3931 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5466