Туристичний маршрут "Кляуза Лостун" є одноденний. Загальна протяжність 17,20 км (11,7 км відкритою галявиною, 5,5 км смерековим лісом). Найвища точка 1600 м над. р.м. Складність маршруту – середня.
Туристичний маршрут розташований на території НПП «Верховинський» і починається з урочища Мокрин Зеленської сільської ради. Проходження маршруту розпочинається правим берегом річки Чорний Черемош, яка протікає на висоті 970м над р. м. моря і є найважливішою притокою річки Прут.
Далі по маршруту смерековим лісом виходимо на полонину Мокрин, яка в даний час є не діючою.
З полонини Мокрин маршрут продовжується до не діючої полонини Кам’янець,висотою 1600м. над р. м., яка є комплексною пам’яткою природи.
На полонині можна побачити дуже гостре велике каміння від чого і з’явилася її назва. Біля цього каміння нерідко можна побачити орла.
Наступною є полонина Лостун, яка зачаровує прекрасними природними ландшафтами. Тут можна влаштувати оглядовий майданчик, та побачити гору Чивчин 1769м над р. м., яка є найвищою на території НПП «Верховинський» Продовжуючи подорож ми прямуємо до Україно Румунського кордону, звідки можна оглянути Румунськ і Карпати. Від кордону звертаємо ліворуч донизу в сторону урочища Лостун.
Долаючи цей проміжок дороги ми підходимо до кринички з солоною водою , яка має лікувальні властивості. Вийшовши до основно ї дороги продовжуємо рух берегом річки Чорний Черемош. Саме тут ми маємо можливість побачити частково збережену до цих пір кляузу. Кляуза Лостун була побудована поляками після повені 1927 року. Майстер Андрусяк, за переказами, був родом з селища Кутів. На той час водозабір кляу зи становив 225 тисяч метрів кубічних води.
Важливу роль відігравали кляузи в житті гуцулів. Верхів’я гір Чорного і Білого Черемошів споконвіків були вкриті дрімучими лісами. Відсутність техніки і будь яких комунікацій унеможливлювали доступ до лісорозробки, і тому всі сплавляли деревину річкою. Долаючи даний маршрут ми маємо можливість оглянути краєвиди полонин, послухати шум гірських потоків, подихати свіжим гірським повітрям, помилуватися представниками рослинного світу.
Проходження даного маршруту залишає незабутні враження коли влітку в полонині віє шквальний віт ер, у супроводі грози та снігу. Протягом дня декілька р азів змінюється погода, а краєвиди захоплюють своєю красою.