Львівська якість івано-франківського штибу. Львівську ділянку "Львів - Івано-Франківськ" планують відкрити 1 вересня (фото+відео)

 

 

Ремонт дороги Львів – Івано-Франківськ на львівській ділянці області ще місяць тому планували завершити в жовтні , та вже сьогодні терміни здачі відремонтованої дороги скоротилися ще на місяць.

 

Дорогу планують відкрити 1 вересня, повідомляє новинар Фіртки.

 

Рекордні терміни здачі дороги забезпечує івано-франківське Товариство з обмеженою відповідальністю «ПБС».

 

Радянсько-українські дороги не розраховані на такий інтенсивний трафік, який сьогодні є надто напруженим, тому питання ремонту доріг в Україні давно стало нагальним. Запорукою якісної дороги є основа, тому саме в неї вкладається найбільше часу та коштів.

 

Ремонт дороги розпочався 7 червня . Будується вона за технологією холодного ресайклінгу – це технологія перемішування щойно зрізаного старого покриття дороги з додаванням шару гранітного щебеню, цементу, води та в'яжучого матеріалу - бітумної емульсії, щоб підсилити міцність основи дороги, – цей шар основи буде мати 22 сантиметри, потім шар асфальтобетону дрібнозернистого і верхній шар щебінно-мастичний асфальтобетон товщиною чотири сантиметри, який характеризується відмінним зчепленням з колесами і високою зносостійкістю. Така дорога має величезну міцність і гарантію 10 років.

 

Поточно-середній ремонт дороги державного значення N09 Мукачеве – Львів, яка веде через Рахів, Івано-Франківськ та Бібрку, особисто контролює начальник служби автомобільних доріг у Львівській області Юрій Лазаренко.

 

«Середня інтенсивність руху по цій дорозі 5 900 автомобілів на добу, тому ремонту вона потребувала ще 36 років тому назад. Ремонт проводиться завдяки коштам, які були виділені Верховною Радою на ремонт доріг по програмі єврокарпатського регіону – це 700 мільйонів гривень. Завдяки методу холодного ресайклінгу дорога прослужить, не потребуючи ремонту, більше десяти років. Хоча це термін, який дають, як правило, при виконанні капітального ремонту. А сума, яка йде на капітальний ремонт і на поточно-середній ремонт, який зараз виконується на даній ділянці дороги, набагато менша. На львівський відрізок дороги (43,8 км) виділено 200 мільйонів гривень. За ці кошти ми плануємо зробити 19 кілометрів дороги в повному конструктиві , в який входить ресайклінг, вирівнюючий шар і щебенево-мастичний асфальт. Технологію щебенево-мастичного асфальту використовували в Україні лише на дорогах міжнародного значення, і вона виправдовує себе. Це асфальт з підвищеним вмістом бітуму, який менше залежить від зміни температурних режимів. В цілому ми зробимо від 25 до 35 кілометрів дороги на рівні вирівнюючого шару, з допомогою підрядників, з якими , наразі, ведемо переговори. Тобто, вся дорога, окрім п’яти кілометрів, буде зроблена з нових матеріалів. Ці п’ять кілометрів ще потребують фінансування, тому вони наразі є «живими», - розлого пояснив Юрій Лазаренко.

 

Також Юрій Лазаренко відмітив, що конструктивним і позитивним є те, що дана сума грошей використовується на одній ділянці дороги. Саме це стало запорукою того, що менше ніж за місяць зроблено 21 кілометр основи дороги і вирівнюючого шару.

 

На дорозі працює п’ять одиниць техніки, яку обслуговує бригада з 12-ти людей. За день можна прокласти цілий кілометр основи, але це при умові перекритої дороги. Через відсутність альтернативної дороги, закрити проїзд неможливо, тому в день робітники прокладають до 500 метрів основи.

 

Головний інженер фірми «ПБС» Михайло Литвинюк розказав більше про технологію робіт і про те, як виглядала дорога до ремонту.

 

«Дорога була в жахливому стані. Вона бачила лише частковий косметичний ремонт. Також побудована вона за зовсім іншою технологією, тому робити точковий ремонт не було би змісту. Асфальт на дорозі, при гарячій погоді, під колесами машин буквально котився хвилями з однієї сторони на іншу. Всі нижні шари дороги були на старих дьогтях, це віджило свій термін як мінімум втричі. Тому й використано метод холодного ресайклінгу. Це змішування матеріалу, який вже втратив свою здатність, із матеріалом, який ці властивості відновлює, укріплює і в результаті ми отримуєм основу. А отримавши основу, ми даєм шари асфальту в тому розмірі, якого потребує технологія, а в перспективі її можна буде підсилювати. Дорога може витримати будь-яке навантаження. Наразі, по основному полотну зроблено 75% від усіх ремонтних робіт. Тобто із 40 кілометрів дороги зроблено 32 кілометри. Поки що це лише основа, вона ще не покрита асфальтом. Ми йдемо навіть попереду встановленого графіку. Оскільки роботи проводяться за хороших погодних умов, то ремонт плануємо закінчити вже за місяць. Це досить оптимістичні прогнози», - зазначив головний інженер.

 

Начальник служби автомобільних доріг у Львівській області запевнив, що при стабільному фінансуванні до 1 вересня ремонт дороги у вирівнюючому шарі, планують закінчити. Наразі затримок з фінансуванням немає.

 

«Хочеться відзначити роботу депутатів Верховної Ради, завдяки яким було виділено кошти на ремонт дороги. Хочеться подякувати Олександру Шевченку за його плідну роботу, а також групі депутатів Львівщини. Завдяки всім цим людям ми ремонтуємо одну суцільну ділянку дороги і не робимо її розривами», - додав Юрій Лазаренко.

 

В той час, коли роботи на ділянці дороги Львів-Івано-Франківськ в Львівській області вже йдуть до завершення, на Івано-Франківщині на ній через непрофесійність Служби автодоріг області ще покладено жодного квадратного метру асфальту.

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Олександр Шевченко: Те, що робить Служба автодоріг Івано-Франківщини, більше ніж злочин - це вбивство надій мешканців області на гідне життя

Нардеп Олександр Шевченко про події в Івано-Франківській Службі автодоріг: "Запланований службовий підлог став неможливим"

Нардеп Богдан Дубневич про тендери на ремонт доріг на Прикарпатті: Бачу, що все робиться для того, щоб неякісно зробити дороги (відео)

Фірма ПБС на чотирьох тендерах на ремонт доріг в Івано-Франківську "зекономила" для бюджету громади міста більше, як пів мільйона гривень

14 компаній подали документи на тендер з ремонту автомагістралі Івано-Франківськ-Львів (додано фото)

Фірма ПБС запропонувала найнижчу ціну в тендері на ремонт першої черги вул. Ленкавського (фото)

Фірма ПБС знову запропонувала найнижчу ціну в тендері на ремонт дороги. На цей раз - Кармелюка у Франківську (фото)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


06.08.2015 1184 0
Коментарі (0)

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

975
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1989
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2865
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3497
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3694
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6887 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3877

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5691

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6832 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7645
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2482
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4748
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5132
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

504
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

965
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1834
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3417
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

940
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1808
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3715
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3939 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5471