Любця Чернікова: Люблю працювати під Pink Floyd

 

/data/blog/114231/46d237052567091bae97b83e2ea405d1.jpg

 

Ім'я цієї молодої і талановитої дизайнерки добре відоме не лише у її рідному місті Івано-Франківську, але й за його межами. В Україні вишиванки від ЛюбціЧернікової поза конкуренцією. Про красиві, легкі, сучасні та яскраві вишиті сорочки, сукні та костюми мріє чи не кожна жінка. Роздивляючись її колекції під назвами «Гуцулка Ксеня», «Маланка», «Культ», «Жнива» чи «Джерело» одразу хочеться приміряти стильну лляну сукню, вручну розшиту червоними маками, чи зігріваючу корсетку або вовняне пальто із декоративним шнуруванням...

 

А в колекції підназвою «Сьогодні», яку дизайнерка презентуала 20 серпня в Сакраменто, у рамках фестивалю Ukrainian Fair: Together for Freedom, дівчата знайдуть не лише вишиванки, але й етно-костюми та сукні, виготовлені за мотивами борщівської вишиванки.

- Це одна із найлегших за ідеєю та виготовленням колекцій, --  зізнається дизайнерка. – Над її створенням ми працювали близько місяця.

 

- Що надихнуло на роботу?

- Як не дивно, брак коштів та надлишок конопляної та оксамитової тканини. (Усміхається).

 

- На українському ринку ваш бренд вже шість років. Це мало чи багато?

- Шість років це більше ніж один, але менше ніж тридцять. Кажуть, що 90% компаній розпадаються до п'яти років існування, а з тих що залишилися, ще стільки ж припиняють існування на п'ятий рік роботи.. Як бачите, ми перетнули цю межу і розслаблятись не плануємо. Працюємо, робимо висновки та йдемо далі. Найголовніше те, що ми любимо свою роботу і щоранку йдемо в майстерню із вірою в серці та палкою любов'ю до улюбленої справи.

 

 

- Незважаючи на те, що в Україні чимало дизайнерів працюють в етно-стилі ви не побоялись розпочати власну справу. З ким радились і до кого прислухались перед таким важливим кроком у житті? Чи спілкувались із Оксаною Караванською і Роксоланою Богуцькою? Вони теж працюють у цій сфері.

- Коли започатковувала свій бренд, то дизайнерів, які працюють в етно стилі було не так багато. Вишиванки не були настільки популярні, як зараз. Після подій 2013-2014 року з'явилось багато охочих розпочати бізнес на підйомі національної свідомості, а у 2010 вишивали ті, хто люблять це робити. Що ж до порад, то, звісно, я слухала думку мами та своїх батьків: хрещеного та рідного, а також брат з друзями допомагали. Вони розумні успішні хлопці, які багато чому мене навчили. Зізнаюсь, у мене не творча сім»я, швидше математична. Зараз мама з татом на пенсії,а брат уже створив свою сім»ю… Словом, усе як у людей. (Усміхається).

Також, коли задумалась про власну справу, читала багато спеціалізованої літератури. Загалом, моя творча та керівницька ініціатива були побудовані на внутрішньому імпульсі, тому порад потребувала тоді, коли вже не вдавалося критично щось зробити. Відтак, перед початком творчого шляху я не проводила аналіз майбутніх звершень, а просто починала виконувати практично поставлені перед собою завдання, залишаючи теорію викладачам інститутів та шкіл. Що ж до дизайнерів, яких ви назвали, то про їхню творчість  можу сказати лише кілька слів. Приміром, Роботи Оксани Караванської мені категорично не подобаються, чого не можу сказати про речі Роксолани Богуцької. Вони фантастично круті і в мене від них голова обертом!

 

- До речі, із Роксоланою Богуцькою знайомі особисто?

- Ні, але хотіла б з нею поспілкуватись. Також, цікаво було б поговорити із KenZo . Я б  запитала у них, чи взяли б вони мене на стажування. А так щоб товаришувати, то ні. Чесно кажучи, я по природі інтроверт, в мене взагалі друзів мало...

 

- Світовою модою цікавитесь?

- Дуже рідко, я більше орієнтуюсь на старовинні техніки виготовлення одягу, аніж слідкую  за усіма світовими тенденціями.

 

- Так ось чому вас не побачиш у списках Українського тижня моди.

- На цьому святі немає виражених етно-продуктів. Принаймні так кажуть організатори.

 

 

- Любцю, розкажіть трішки про себе. Чим займаєтесь у вільний від роботи час? Чула, що ви полюбляєте звук цимбалів та навіть вчитесь на них грати! А ще читала, що у ваших планах стрибок з парашутом.

- Окрім любові до цимбалів, я багато чим захоплююсь, але от з парашутом не знайома. Стрибати не планую, брат каже що в Україні такий вид спорту небезпечний. Нещодавно спробувала альпінізм-це захоплення не для дівчат. А от без велосипеда життя не уявляю. Це факт. Музику теж люблю. Приміром, більшість моїх робіт створено під улюблений Pink Floyd.

 

- Подорожувати любите?

- Так. Ось минулого року була в Ісландії, а нещодавно тільки провернулась з Грузії. Влітку лечу до Америки, на фестиваль, про який ви згадували, а восени їду в Іспанію. А ще хочу в Мексику, Індію та Китай… До речі, до Сполучених Штатів я вже літала у 2013 році. Відвідувала Чикаго, презентуючи свою виставку. Залишились дуже хороші враження. Надіюсь, що і наступний мій візит теж буде позитивним.

 

 

- Чого очікуєте від подорожі до Каліфорнії?

- Мабуть, важкого перельоту, спеки та нових знайомств. Програма фестивалю дуже насичена..

- До речі, за кордоном у вас теж дуже багато прихильників. Звідки отримуєте найбільше замовлень?

- З Америки, Канади та Польщі. Також, у моїх вишиванках ходять і в Росії. Там у мене живе сестра, яку я дуже люблю. Гостювала у неї три роки тому.

 

 

- У вашому гардеробі багато вишиванок?

- В мене є кілька улюблених речей ручної роботи, хочу собі вишити ще кілька. Ношу їх без причини у будні та святкові дні. Власного вбрання десь ¼ з мого гардеробу, оскільки працюю з ним щодня. Загалом, якщо описувати власний стиль одягу, то він у мене етнічний.

- І наостанок, поділіться творчою мрією?

- Хочу, щоб етнічні українські мотиви існували у повсякденному одязі у пропорції 50/50. Головне, щоб це вбрання виготовлявся у рідній країні!

 

/data/blog/114231/a9bc28dc1abff9016ae8d531a17b5f12.jpg

Розмовляла: Kate Vlas (Art-Lab Agency)


23.08.2016 Kate Vlas 2871 0
Коментарі (0)

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

968
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1979
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2851
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3487
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3687
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6876 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3871

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5686

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6824 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7640
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2477
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4742
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5127
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

494
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

958
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1828
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3411
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

936
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1803
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3707
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3931 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5466