Плотва, окунь і йорж – часті прісноводні риби-трофеї, які відвозить додому майже кожен рибалка. Але є підводний хижак, уловом якого вдається похвалитися далеко не всім, навіть досвідченим рибалкам, і це щука.
Багато новачків вважають, що зловити цього хижака дуже легко, але, насправді, щука вважається найхитрішою і виверткою прісноводною рибою, особливо при виведенні. Особливо захопливою і складною є ловля щуки на початку осені, яка має свої особливості.
Осінні місця проживання підводного хижака
Якщо говорити про річки, то щуку можна ловити в будь-якому придатному для риболовлі місці: підмиті береги, навислі над водою кущі, тихі закорінені вири та інше. Якщо на річці є прибережні зарості з водоростями, можете приступати до підводного полювання на щуку. На початку осені ця риба часто мешкає на мілині в пошуках «жертви».
Якщо ви приїхали рибалити на озеро, то щуку варто ловити в неглибоких закорінених затоках, заростях очерету. В середині-кінці вересня хижак починає йти на глибину, оскільки туди прямує більшість його «жертв». Саме тому восени ловити щуку потрібно у вирі глибиною до 3 метрів, де спостерігається тиха течія (у випадку з річками).
Особливості лову щуки восени
В кінці літа – початку осені для полювання на щуку бажано використовувати такі приманки: блешня, воблери, твістери, їстівний силікон, наприклад, за посиланням https://fish-master.com.ua/sedobnyj-silikon представлені як топові бренди, так і бюджетні варіанти.
Звичайно, кращим варіантом стане лов на живця – в зазначений період інтерес хижака до даної наживки істотно зростає.
Якщо ви вибрали блешня, то краще використовувати великі екземпляри: рекомендована товщина – не менше 2 мм, вага – від 20 грамів. Можна вибирати блешня з млявою грою або зі спинкою. Оскільки у вересні вода прозора, краще не використовувати блискучі приманки, оскільки вони будуть відлякувати хижака. Бажано віддати перевагу неяскравим блешням (матовим, бляклим, мідним).
У важких блешень є хороший плюс – вони дають можливість далеко закинути снасті та сприяють комфортній проводці майже на самому дні, де і мешкає щука. Проводку блешень бажано робити рівномірно і неквапливо – таким чином восени можна зловити велику рибу. Тому слід використовувати відповідний трійник на блешню. Перед ловом слід обов'язково протестувати вудилище, перевіривши відповідність ваги з блешнею.
Також бажано оснастити вудилища важкими вертушками (10-12 грамів), при цьому важливо, щоб опір пелюсток під час проводки був незначним. Хороші результати може принести і снасточка, оскільки вона ідеально підходить для осінньої риболовлі. Якщо ви відправляєтеся для лову щуки на озеро, то можете придивитися до гуртків і доріжок. Упор рекомендується робити на середню глибину - можна відшукати беріжок з мілини на глибину, де є місця півтора-два метри.
Партнерський матеріал
Поради часів Сабанеева,коротше кажучи- Порожняк