Через повномасштабне вторгнення росії на територію України Івано-Франківщина приймає чимало тимчасових переселенців.
Відтак, попит перевищує пропозицію в десятки разів.
Про це журналістці Фіртки розповів Віктор Фурдіяка, голова Асоціації фахівців з нерухомості України (АФНУ) в області.
«Люди приїжджають різного соціального статусу. Є переселенці, які не мають фінансової можливості орендувати житло, тоді для них передбачені різноманітні прихистки у школах, різного типу гуртожитках і так далі.
Однак, є люди, яким складно проживати в таких загальних місцях у зв’язку з інвалідністю, наприклад. Тоді таких людей стараємося поселити в якісь бюджетні квартири», - каже Віктор Фурдіяка.
Втім, за його словами, в Івано-Франківськ приїжджають також й люди добре забезпечені.
читайте також: Попит є, потрібні пропозиції: в Івано-Франківську шукають, де розмістити підприємства з регіонів бойових дій
«Вони мають кошти і навіть працюють зараз дистанційно. Наприклад, ІТ-сектор. Вони хочуть комфортних умов. І з ними часто виникає найбільше проблем, тому що пропозиції немає. Те, що ми їм пропонуємо – їм не підходить», - додає голова АФНУ в області.
Фахівець каже, що найчастіше приїжджають на Прикарпаття українці з Харкова, Києва та Дніпра.
Асоціація спеціалістів з нерухомості України закликає орендодавців дотримуватись етики та не збільшувати вартість за житло. Серед рієлторів також існує принцип не поселяти людей в те помешкання, власник якого користається з біди інших людей та суттєво завищує вартість.
«Є люди совісні, які ідуть на зустріч і справді допомагають тим, хто потребує цього. Але є й така категорія, які користуються можливістю в умовах підвищеного попиту і хочуть заробити на цьому.
Хоча, зараз така ситуація, що будь-яку суму, яку назве орендодавець – люди готові оплачувати. Але, на мою думку, це не по-людяному. Загалом, гадаю, що ще тиждень-два, ця хвиля минеться і ми повернемося до стандартних цін», - продовжує спеціаліст.
Зі слів чоловіка, квартири в Івано-Франківську, які коштували до війни 8 тисяч гривень за місяць, зараз можуть вартувати 30 тисяч гривень за такий же час.
Найчастіше переселенці орендують квартири на короткий термін, зокрема місяць-два.
«Для людей, які малозабезпечені та не мають змоги оплачувати послуги рієлтора ми працюємо безплатно. З людьми, які зараз працюють та забезпечені і шукають житло класу «комфорт» і вище, тоді, звісно ж, ми співпрацюємо на платній основі. Вони оплачують послуги рієлтора згідно встановлених тарифів», - підсумував Фурдіяка.
До слова, громадам, які безкоштовно приймають переселенців, відшкодують комунальні витрати. Так, будуть відшкодовані витрати на комунальні послуги, які надаються з 1 березня 2022 року.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
За добу у Калуській громаді зареєструвалися понад 280 вимушених переселенців