Літо кличе на моря: де цьогоріч відпочити прикарпатцям

Туреччина, Єгипет, Болгарія, Чорногорія, Таїланд чи навіть Шрі-Ланка. Такі вже звичні місця для відпочинку закордоном для українського туриста.

Напередодні початку активного літнього сезону відпусток ми вирішили поцікавитися у фахівців, куди ж цього річ прикарпатці бронюють квитки, які обирають країни та готелі та й загалом про те, як найкраще спланувати відпочинок.

У розмові із директором агентства "Tourprofi" Олесею Перегінець про особливості туристичного сезону, відпочинок  в "несезон", ризики, бюджет та як краще спланувати свою подорож.


Олесю, які особливості цьогорічного туристичного сезону? Чим він відрізняється від сезону 2018 року?

Минулорічний туристичний сезон був перенасичений форс-мажорами, неприємними ситуаціями з переносами, затримками та скасуваннями рейсів, овербукінгами в готелях (коли при поселенні виясняється, що вільних номерів нема і туристів переселяють в інший готель).

Цього року ситуація дещо краща, хоча "косяки" трапляються. З позитивного - постійно збільшується польотна програма, в тому числі з регіонів, додаються нові цікаві напрямки.

У яку пору і де краще відпочивати?

Останнім часом змилася чітка сезонність, тому що багато туристів обирають відпочинок в "несезон". Це зумовлено низькими цінами і малою кількість туристів. До прикладу, в Туреччині та на Кіпрі море у квітні ще не придатне для купання, але пропоновані туроператорами рейси гарно заповнюються за рахунок любителів спокійного чи екскурсійного відпочинку.

Які напрямки користуються зараз найбільшою популярністю серед прикарпатців?

Якщо говорити про літо і сімейний відпочинок з дітьми, то Туреччина беззаперечний лідер продажів. Найкомфортніше з другої половини травня до початку жовтня. Цей напрям обирають поціновувачі хорошого обслуговування та харчування.

Єгипет спекотний, хоча за рахунок сухого повітря переноситься нормально. Тим не менше, вільних місць на рейси практично немає.

Бажаючим відвідати Єгипет влітку рекомендуємо обирати червень та готелі Хургади – там морський бриз, чудові піщані пляжі і великі готельні аквапарки компенсують спеку.

Хто полюбляє живописні зелені краєвиди, розмірений відпочинок, не прив’язаний до системи «все включено», та не обмежений закритою територією готелю – обирає зі Львова авіатури в Чорногорію та Хорватію.Проживання в основному в апартаментах. Адріатичне море прохолодніше, тому оптимально сюди планувати подорож на липень-серпень. Материкова Греція та острів Крит теж доступні зі Львова. Там туристів очікує грецька гостинність, смачна місцева кухня та будь-який формат - апартаменти без харчування, вілли , чи готелі на системі «все включено».   

Які новинки цього року можете запропонувати туристам?

Цього року маємо можливість літати в Туніс зі Львова, протягом всього літа погода сприяє пляжному відпочинку. Концепція відпочинку така ж, як у Єгипті.

Ще одна новинка звідси ж – екзотичний Занзібар. В літні місяці у них "зима", температура повітря опускається до комфортних нам 26 градусів .

З Києва додався грецький півострів Пелопонес. Більш доступним став відпочинок у Європі –  узбережжя та острови Італії та Іспанії. Мова про Тенерифе, Майорку, Сицилію .

Також з’явилось багато комбінованих турів, які включають кілька днів відпочинку на пляжі плюс кілька днів – екскурсійна програма.

А як із цінами?

Якщо порівнювати бюджети, то найбільш економно подорожувати автобусом до Болгарії. Чи власним авто - Болгарія, Греція, Албанія, Хорватія, Чорногорія, Італія. З авіатурів на першому місці Єгипет, далі Туніс, Туреччина (цього року ціни в євро), Кіпр, Греція, дорожче – Європа. Пік цін приходиться на липень-серпень, тому при плануванні відпустки раджу звернути увагу на травень-червень та вересень.

Чи варто їхати відпочивати за «гарячими путівками»? Чи завжди ціна відповідає якості?

«Гаряча» путівка буває тільки за 1-3 дні до вильоту.  Завжди про це говорю своїм клієнтам. І якщо на рейсі залишились вільні місця, то туроператору вигідніше продати оплачений номер в готелі та місця в літаку нижче собівартості, ніж не продати їх взагалі.

У високий сезон можна полювати на гаряче, якщо туристів 1-2, і не дуже вибагливі, але якщо це сім’я з дітьми, то мала ймовірність впіймати на бажані дати потрібну кількість місць у літаку та номер в хорошому готелі. Більшість готелів з високими рейтингами заповнюються на 100% завчасно.

Останніми роками популярності набуває відпочинок в екзотичних країнах. Що тут обирають прикарпатці?

Більшість екзотичних напрямків актуальні з середини осені до середини весни. Ми відправляли туристів в ОАЕ, Таїланд, Шрі-Ланку, Занзібар, острів Хайнань.

А наскільки доступним є відпочинок тут?

Не так вже все і дорого. Скажімо, ціни на Китай стартували від 900 у.о. на 8 ночей для двох туристів. Включені були сніданки.

Занзібар, Індія, Шрі-Ланка, Таїланд можна було організувати від 1500 у.о. на 10 днів для двох. Також тільки зі сніданками.

ОАЕ - від 700 у.о. на 5 ночей з розрахунку на двох туристів.

Тобто, географічно дальші пляжі стають все доступнішими для наших туристів. І це факт.

Якими є найпопулярніші туристичні маршрути у Європу серед прикарпатців?

Цілорічно є попит на автобусні тури вихідного дня типу Варшава-Краків, Будапешт, Прага-Відень. Романтики обирають Париж, Венецію. З дітьми подорожують до парків розваг – Діснейленд, Леголенд. Навесні популярний напрям Нідерланди, взимку – лижні тури з відвіданням тер малів, влітку – з кількаденним відпочинком на морі. Перевага автобусних турів – можливість швидко і бюджетно відвідати кілька країн.

Що порадите туристам з дітьми? Які краще обрати країни, перельоти?

Сім’ї з маленькими дітьми надають перевагу Туреччині (зі Львова та Чернівців) та Єгипту (зі Львова , Вінниці та Рівного) за системою харчування «все включено». Тут обладнані всім необхідним пляжі, басейни з гірками для різновікових категорій, активна анімація, яскраві вечірні шоу, цікаві екскурсійні програми.

Також наші люди часто бронюють готелі Болгарії та Греції під власний доїзд.

Як краще спланувати відпочинок на морі: скористатися послугами туристичних фірм, чи самому забронювати на доступних інтернет-ресурсах номер у готелі і знайти дешеві квитки на літак?

Обидва варіанти мають свої переваги та недоліки. При самостійному плануванні подорожі потрібно присвятити час для складання маршруту, пошуку транспорту і житла, вивчення особливостей курорту, придбати медичну страхівку і документи для перетину кордону на авто, і головне взяти всю відповідальність за ризики на себе (до прикладу, авіаквитки при потребі далеко не завжди можна здати чи змінити дату вильоту). Зате туристи отримують повну свободу вибору і можливість вносити корективи в процесі подорожі.

А туроператори формують пакетні тури, куди входять регіональний трансфер, переліт, страхівки медична та від невиїзду і затримки вильоту, трансфер до готелю з обраним типом харчування, супровід гіда, можлива безкоштовна екскурсія.

Часто пакетний тур виходить дешевше, ніж бронювати все окремо.


Розмовляла Марія Лутчин


28.05.2019 Марія Лутчин 5696 1
Коментарі (1)

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

919
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1906
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2775
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3404
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3638
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6798 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3825

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5636

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6747 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7595
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2425
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4689
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5083
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

444
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

912
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1781
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3365
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

886
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1748
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3658
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3848 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5413