«Лідерські якості та цілеспрямованість в Едуарда з дитинства», - Ліда Прощук про сина

У День родини ми поговорили з Лідою Прощук. Ця добра жінка – мама Едуарда Прощука. Він йде від партії «Слуга народу» у Верховну Раду від Калуського, Рогатинського та Галицького районів.

Ліда Прощук каже, що в синові поєдналися її доброта і батькова цілеспрямованість. У відвертому інтерв’ю мами про сина – про дитинство Едуарда Прощука, перші перемоги та шлях у політику.


– Сьогодні Едуард Прощук є найцікавішим кандидатом по 85 округу, власне про нього найбільше говорять. Ми знаємо його як голову Федерації вільної боротьби Івано-Франківщини, як мецената, як підприємця. Розкажіть про його дитинство.

– Едуард виріс та вчився у Калуші. Школа була з математичним нахилом. Зі шкільних років був дуже відповідальним, самостійним та дисциплінованим. Намагався ніколи не пропускати школу. Навіть коли хворів, важко було вмовити залишитися вдома.

Окрім навчання, він також дуже любив школу, бо там були його друзі. З ними він дружить і досі, в дорослому віці. Вчителі завжди мені казали, що в Едуарда яскраво виражені лідерські якості, він дуже активний та має математичний склад розуму.

Він ніколи не скаржився на якісь проблеми на вулиці чи в школі. Завжди все вирішував сам.  Хоч знав, що нам можна все розповісти і ми завжди були готові допомогти.

– У якому віці Едуард почав займатися спортом?

– Ще з першого класу, за компанію з друзями, Едуард пішов на гурток з вільної боротьби. Ми його підтримували у цьому, хоча й ніколи не примушували ходити. Був час, що він залишав цей гурток, пробував відвідувати інші, але за деякий час знову повертався.

Будь-який спорт – це важка праця. Ми, як батьки, це розуміли. І ніколи не ставили завдання, що він має перемагати в змаганнях. Просто раділи його участі, раділи, що він вільний час проводить не на вулиці, а в спорті. Першу нагороду він отримав у першому класі – це така велика ваза, яку досі зберігаємо вдома. А закінчуючи школу, він вже отримав майстра спорту.

Едуард завжди все встигав. Крім спорту, також брав участь в олімпіадах з математики та з англійської мови.

– У дитинстві він не мріяв продовжити гарну справу батька – пекти хліб?

– В Едуарда ще зі школи проглядалися підприємницькі задатки. Саме тому він пішов вивчати фінанси у Прикарпатському національному університеті.

До речі, мій чоловік досі займається хлібопекарським бізнесом, ось уже 20 років. Едуард завжди підтримував справу батька. Коли вже завершив університет, давав поради, ділився баченням.

Насправді, саме батько його сформував як особистість, людину, яка багато працює і досягає поставлених цілей. Я ж, як мама просто його підтримувала у всьому. Так і поєдналися в Едуарда моя доброта і батькова цілеспрямованість.

– Сьогодні День родини. А українські родини завжди об’єднують спільні традиції. Які традиції були у вас?

– Найцікавіша традиція, яку Едуард досі згадує з теплотою, це наші щорічні поїздки на Великдень та Різдво до бабусь та дідусів. Там збиралися Едуардові двоюрідні брати та сестри. Вони гуртом колядували і дуже весело проводили час.

Зараз в Едуарда вже є своя сім’я, дружина та діти, але ми досі дотримуємося цієї традиції. І вже правнуки їдуть до бабусь і дідусів.

Моя мама дуже зраділа, коли почула, що Едуард іде в депутати. Сказала, що такі люди, які захищатимуть українські традиції та звичаї, дуже потрібні в Парламенті. 

– А як ви сприйняли новину, що Едуард іде в депутати? Не злякалися, що конкуренти почнуть писати про нього щось погане?

– Едуард має багато друзів і велике коло знайомих. Він завжди готовий усім допомогти: комусь порадою, а комусь ділом. Тому його так усі люблять. І про нього завжди чую від людей тільки хороше. І я дуже щаслива від того, що маю такого хорошого сина.

Знаю, що у політиці багато підступних людей. Тому розумію, що можуть на нього придумувати якісь наклепи. І, справді, дуже б цього не хотілося. Але знаю активну громадянську позицію Едуарда. Він завжди казав, що за Україну потрібно боротися і робити все, щоб наші люди жили краще та щасливіше. І молоді люди повинні не боятися, а йти в політику, якщо знають як можна змінити країну на краще. Так, щоб люди не були змушені виїжджати на заробітки за кордон, щоб у нас були кращі дороги. Тому я просто підтримала це його рішення, як підтримувала всі його рішення ще з того часу, як він був дитиною.

– Чи радився він з вами перед тим, як прийняти це рішення?

– З нами, батьками, він не радився. Він порадився зі своєю дружиною. А нам вже повідомили рішення. Ми, як завжди, просто підтримали його в його добрих починаннях. Бо це дійсно хороша справа – розбудовувати Україну.

Впевнена, що округ потребує і давно чекав такої людини як Едуард. Його всі люблять та поважають, бо він усіх чує та спілкується з людьми.  


08.07.2019 5934
Коментарі ()

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

919
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1906
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2773
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3403
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3638
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6798 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3824

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5636

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6746 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7595
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2425
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4689
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5083
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

443
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

911
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1781
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3365
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

886
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1748
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3658
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3848 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5413