Спортивні естафети серед підлітків та молодих людей з функціональними обмеженнями відбулися сьогодні в Івано-Франківську.
Змагання організував Івано-Франківський міський центр соціально-психологічної реабілітації молоді з функціональними обмеженнями «Дивосвіт» у співпраці з Івано-Франківським міським центром з фізичної культури та спорту осіб з інвалідністю «Інваспорт», повідомляє Фіртка.
Двадцять п'ять учасників заходу змагалися у спритності, вправності та технічності у різних видах естафет, які спеціально розробили для них фахівці-реабілітологи залежно від віку та фізичних можливостей.
Усі спортсмени – вихованці центру «Дивосвіт» – діти та молодь віком від 16 до 35 років, які мають певні функціональні обмеження.
Як стверджує Оксана Вінтоняк, директорка центру, такі змагання проводяться у закладі, який вона очолює, практично щомісяця. Заняття проводять професійні реабілітологи у співпраці з міським центром «Інваспорт». Метою таких заходів є підтримка командного духу, фізичний розвиток та розвиток лідерських якостей у підопічних центру.
«Це є лідерські якості обов’язково плюс фізичний розвиток. У нас реабілітолог через день проводить заняття з фізкультури, масажі та загалом такі вправи піднімають настрій», - розповідає директорка.
«Естафети проводяться завжди командні, де по черзі кожен учасник виконує певну вправу. - коментує змагання реабілітолог Андрій Костюк, - Естафети виконуються на швидкість, на вправність, на правильність техніки виконання. Тобто за назвами якщо взяти, то це: естафета з м’ячем - перенесення м’яча між ногами, перенесення м’яча на швидкість та інші. Всі учасники діляться на чотири команди та з них уже визначається найсильніша».
Зі слів реабілітолога, вправи на естафетах підібрані з урахуванням можливостей усіх учасників, оскільки у кожного свої особливості, діти дуже різні.
«Тобто є дуже швидкі, дуже вправні, - зазначає, - а є такі, що рухаються не дуже швидко. Ну але в середньому у командах учасники дуже мішані: є сильні, а є слабкі. Відповідно за всіма показниками учасники приблизно компенсують один одного – так, щоб команди були більш-менш рівні у своїх можливостях».
Міський центр з фізичної культури та спорту осіб з інвалідністю «Інваспорт» співпрацює з центром «Дивосвіт» вже 13 років. З 2008 року заклади разом проводять спільні спортивні заходи, які пов'язані з певними пам’ятними датами, державними та релігійними святами тощо, або навіть без особливого приводу – один-два рази на місяць.
У таких заходах, як сьогоднішній, «Інваспорт» виконує роль ідейного натхненника, а ще готує для його учасників нагороди та цікаві призи.
«Моя пропозиція про проведення, бо в них (у центрі «Дивосвіт» - ред.) тут працюють вчителі, які займаються, знають, яку вправу краще дітям дати, тобто програму пропонують вони. Я пропоную захід і до заходу нагородження, тобто грамоти, медалі, солодкі призи, спортивні призи», - розповідає Марія Василюк, керівниця міського центру «Інваспорт».
Попри те, що нинішня подія за своєю суттю є спортивною, переможених сьогодні не було. Усі учасники естафет отримали грамоти, призи та шоколадки. Зі слів Марії Василюк, для людей з функціональними обмеженнями участь у спортивних змаганнях – це вже перемога.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Можливо все: в Івано-Франківську пройшли змагання осіб з інвалідністю на веломобілях (ФОТО)