Нині недоцільно запроваджувати жорсткі карантинні обмежувальні заходи.
Таке переконання в інтерв’ю "Українській правді. Життя" озвучив заступник міністра охорони здоров'я, головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко, передає Фіртка.
Однак при цьому, він уточнив, що у разі повної заповненості хворими на COVID-19 всіх ліжко-місць, які підготовані для госпіталізації таких хворих у лікарнях, Україна вимушена буде знову ввести жорсткий карантин.
Коментуючи дані про те, що медична система може забезпечити 50 тисяч ліжко-місць для хворих на COVID-19, Ляшко уточнив, що таку кількість підготованих місць вдалося забезпечити завдяки попередньому карантину.
"Карантин спрацював 100%. Система підготовлена, спалаху не було, летальності не було і ми готові зараз далі працювати в умовах збільшеної кількості випадків захворювання, не впливаючи суттєво на економіку в рамках адаптивного карантину", – переконує заступник міністра охорони здоров'я.
Головний державний санітарний лікар також уточнив, що зараз МОЗ прораховує, яка кількість хворих на день, протягом 1-2 тижнів, призведе до стовідсоткового заповнення ліжок.
"Наприклад, якщо говорити про якусь цифру Х. Два тижні – це інкубаційний період, в середньому. Тоді, я, як санітарний лікар, буду говорити: дивіться, ми вийшли на цю цифру, у нас залишилося два тижні, й у нас іншого виходу нема, окрім як іти за прикладом Ізраїлю, Мадриду, Парижу і запроваджувати жорсткі карантинні обмежувальні заходи. Тут уже не можна буде знайти баланс між економікою і порятунком життя", – каже Віктор Ляшко.
Читайте також:
Вже не метр: вчені назвали дистанцію, на яку передається коронавірус
На Прикарпатті більше тисячі медпрацівників захворіли на COVID-19
Там, де лікують інфікованих COVID-19: репортаж з реанімації франківської лікарні (ВІДЕО)
Чому Івано-Франківськ має бути схожим на Італію, - Зеленський звинувачує мерів-бунтарів у популізмі
Як лікують пацієнтів з COVID-19 у Франківську і чи достатньо місць для хворих (ВІДЕО)