Народний депутат від «Блоку Петра Порошенка», колишній журналіст Сергій Лещенко вважає, що Служба безпеки України має затримати за сепаратистські заяви прибічників Віктора Януковича, які сидять у Києві, а не блогера Руслана Коцабу.
Про це він 9 лютого сказав на міжнародній конференції, присвяченій стану свободи медіа в регіоні Східного партнерства, передає Фіртка з посилання на сайт Телекритика.
Говорячи про негативи, що стосуються свободи слова та медіа в Україні, Сергій Лещенко назвав неадекватну, на його думку, реакцію правоохоронних органів і СБУ на висловлювання івано-франківського блогера Руслана Коцаби.
За його словами, арештували маргінального блогера замість добре відомих сепаратистів-прибічників Віктора Януковича, які сидять у парламенті й неодноразово робили набагато гостріші сепаратистські заяви, ніж журналісти і блогери.
Радник глави СБУ Маркіян Лубківський заявив, що під час затримання у Руслана Коцаби вилучено матеріали, які можуть вказувати на вчинення злочинів, передбачених наведеними вище статтями Кримінального кодексу.
Юристи не мають одностайної позиції щодо дій правоохоронних органів стосовно Руслана Коцаби.
Прихильники журналіста почали акцію Je suis Ruslan Kotsaba. Вони ставлять на аватар картинки зі слоганом "Je suis Ruslan Kotsaba".
Також соцмережах Вконтакте та Фейсбук сьогоні з'явилися групи на підтримку журнаілста Руслана Коцаби.
Як писала Фіртка, Івано-Франківський міський суд обрав міру запобіжного заходу для журналіста Руслана Коцаби у вигляді тримання під вартою на час ведення слідства - 60 днів.
Нагадаємо, Руслана Коцабу звинувачують за статтями 111 (ч.1) та 114-1 (ч 1.) КК України.
Адвокат Руслана Коцаби просив суд залишити його підопічного на волі до завершення слідства, щоб той "міг годувати свою сім'ю".
7 лютого його затримали за ухвалою суду в рамках “розслідування у кримінальному провадженні за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.111 КК України”(державна зрада).
Довідка Фіртки:
ч.1. Ст. 114-1 ККУ: Перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань в особливий період - карається позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років.
Ст. 111 ККУ : 1. Державна зрада, тобто діяння, умисно вчинене громадянином України на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній, економічній чи інформаційній безпеці України: перехід на бік ворога в умовах воєнного стану або в період збройного конфлікту, шпигунство, надання іноземній державі, іноземній організації або їх представникам допомоги в проведенні підривної діяльності проти України, - карається позбавленням волі на строк від десяти до п'ятнадцяти років.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: