Курси англійської мови: навіщо потрібні і як отримати максимум користі

Навіщо потрібні курси англійської мови

Зараз в умовах глобалізації саме англійська мова посіла місце універсального засобу спілкування для більшої частини цивілізованого світу. Бізнес, навчання, робота, туризм і навіть просто розважальний контент - все це в найбільшій мірі є доступним власникам даних мовних знань. Звичайно, вони не є життєво необхідними, але їх вивчення є дуже вигідним.

Щоб це оцінити, треба не шукати відповіді на запитання навіщо потрібні курси англійської мови, а скоріше, чим вони будуть корисні в перспективі. Спробуємо чітко і, головне, аргументовано відповісти на це. Наприклад, розглянемо деякі плюси того, що дають просто курси розмовної англійської:

  1. Туризм. Знаючи англійську, мандрівникові більш комфортно в більшості країн світу. Її знають багато професійних гідів. У деяких державах вона є однією з основних мов спілкування у населення, а в міській інфраструктурі багато написів дублюються нею.
  2. Спілкування в інтернеті. Російська, німецька, італійська або навіть китайська дають широкі можливості для онлайн-спілкування, проте вони серйозно поступаються англійській. Вона є по-справжньому міжнародною і познайомитися з іноземцем в мережі буде набагато простіше, володіючи її розмовним варіантом.
  3. Розваги. ігри, фільми, серіали та музика - істотна частина даного контенту представлена англійською мовою. Звичайно, щось з цього локалізується, інше дублюється, а третє можна знайти за бажанням в перекладі. Але на це витрачається певний час, та й в оригіналі багато з цього виявляється набагато кращим.

А глибоке навчання цій мові дає ще більше переваг людині. Вона стає більш конкурентоспроможною на сучасному ринку праці та може розраховувати на посаду навіть в іноземному підприємстві. Їй відкрито доступ до кращого навчання - найпрестижніші навчальні заклади світу, представлені переважно в англомовних країнах. До того ж вільне володіння англійською мовою, істотно полегшує еміграцію будь-якого типу.

Так що, якщо перед вами стоїть питання чи треба вчити цю іноземну мову, відповідь буде однозначно позитивною. Швидше потрібно задуматись, які курси вибрати та вдумливо поставитись до даного рішення. Наприклад, одним з варіантів може стати English Prime, де представлена досить широка навчальна програма для різних цілей.

Чи можна вивчити англійську самому?

За загальноприйнятою думкою, англійська мова не належить до числа найскладніших для вивчення іноземцями. При цьому навчальні матеріали з неї навпаки знайти досить легко. Виходячи з цих передумов, багато хто замислюється, навіщо ходити на курси англійської? Може просто обкласти себе підручниками і зайнятись самоосвітою?

Так, такий підхід може дати певні результати. Але тільки якщо мета занять трохи підтягнути свої знання. Для серйозного володіння мовою самостійних занять недостатньо. Такий підхід має цілий ряд недоліків:

  • немає чітких термінів навчання;
  • немає продуманої навчальної програми;
  • відсутня нормальна мовна практика;
  • прогалини в знаннях правил і нюансів мови.

Звичайно, якщо ви досить дисципліновані та маєте занурення у відповідне мовне середовище, то самостійно вивчити мову можливо. Але подібні умови швидше виняток, ніж правило.

Які плюси у курсів англійської мови

Трохи освіжити отримані раніше знання цілком можливо самостійно. А ось для отримання серйозних мовних навичок цього вже буде недостатньо. Тут необхідний системний підхід, який важко забезпечити, не володіючи відповідними знаннями. Розглянемо ж інші чинники на користь того, чи варто ходити на курси англійської.

Перевірена програма

В інтернеті досить багато ресурсів для самонавчання і безкоштовних навчальних матеріалів. А для практики можна і серіали дивитись в оригіналі, і статті іноземної преси читати, і спілкуватися з носіями мови. Однак, знання, які людина почерпне таким чином, не мають головного - чіткої структури.

Без впорядкованості, що надходить, вона вся плутається і замість стрункої логічної системи, отримуємо справжній хаос. Та й на пошук необхідних знань часто витрачається дуже багато часу. Чіткий навчальний план позбавляє від необхідності вибрати, що вивчати в першу чергу, а що знадобиться пізніше. Вся попередня робота вже проведена. Подача інформації йде впорядковано, що значно полегшує її освоєння.

Досвідчені викладачі

Займаючись самостійно, людина втрачає досить багато часу на пошук, вибір і впорядкування інформації, що надходить. Викладач не просто дає учневі навчальний план, він з ним працює. Він забезпечує інтерактивний спосіб надходження нових знань, контролюючи процес і відповідаючи на ці запитання.

Викладач допомагає грамотно розподілити час учня. При цьому він зможе вказати на що зробити упор або де пошукати додаткові матеріали по темі.

Практика спілкування англійською

На жаль, у багатьох, хто вивчає англійську немає можливості попрактикуватись в мові. Курси допоможуть усунути цю прогалину, причому для цього є відразу два шляхи. По-перше, на певному етапі навчання викладач почне давати завдання або задавати питання учневі англійською і тому потрібно відповідати аналогічним чином. По-друге, при заняттях в групах, викладач може дати завдання учням, що припускає спілкування на будь-яку запропоновану тему.

Перевірка завдань і виправлення помилок

Головна проблема при самостійному навчанні, це відсутність стороннього контролю. Тому легко припуститися помилки. Якщо ж учня ніхто не поправить, то вона має всі шанси вкоренитися і ускладнити подальше вивчення мови. По суті, курси дають людині те ж, що і школа - перевірку знань і виправлення помилок. Наприклад, останнє особливо важливо при постановці вимови, яка істотно відрізняється в плані набору звуків.

Партнерський матеріал


26.10.2021 681 2
Коментарі (2)

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

951
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1958
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2828
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3463
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3671
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6851 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3856

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5671

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6806 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7627
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2463
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4728
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5116
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

482
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

946
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1815
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3399
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

921
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1788
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3695
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3907 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5452