Фотографія: зонд Mars Hope
Перша місія Об'єднаних Арабських Еміратів на Марс прибула на червону планету у вівторок і спробує хитрий маневр, щоб вивести зонд на орбіту.
Марсова місія Еміратів відома як зонд Mars Hope, і очікується, що вона прибуде на Марс і надішле сигнал назад о 10:42 ранку за північноєвропейським часом.
Космічне агентство ОАЕ розповсюдить на своєму вебсайт пряму трансляцію прибуття Mars Hope 9 лютого, починаючи з 10 ранку за європейським часом.
Коли космічний корабель прибуде, зонд Надія визначить ОАЕ п'ятою країною в історії, яка дісталася до червоної планети.
На цьому амбіції місії не зупиняються. Очікується, що зонд разом із трьома науковими приладами створить перший повний портрет марсіанської атмосфери. Прилади збиратимуть різні дані про атмосферу, щоб також вимірювати сезонні та щоденні зміни.
Ця інформація дасть вченим уявлення про те, якою є динаміка клімату та погода в різних шарах марсіанської атмосфери. Разом це проллє світло на те, як енергія та частинки, такі як кисень та водень, рухаються по атмосфері та виходять з Марса.
Місія була однією з трьох, які вилетіли на Марс із Землі в липні, включаючи марсохід НАСА Perseverance та китайську місію Tianwen-1. Mars Hope обернеться навколо планети, Тяньвен-1 обійде планету і приземлиться на ній, а Надія приземлиться на Марсі.
Всі три місії стартували приблизно в той самий час завдяки суміщенню між Марсом і Землею на одній стороні Сонця, що робить більш ефективною подорож до Марса. Зонд Mars Hope першим з-поміж інших приземлився на Марсі; очікується, що Тяньвен-1 прибуде 10 лютого, а Perseverance - 18 лютого.
Прибуття на Марс
Зонд Mars Hope рухається з такою швидкістю до Марса, що, якщо він не пригальмує належним чином після прибуття, космічний корабель буквально використає гравітацію Марса, щоб розмістити у глибокому космосі.
Майже половина палива космічного корабля буде використана для його уповільнення, настільки, щоб космічний корабель був захоплений гравітацією Марса і вийшов на орбіту.
Протягом 30 хвилин до досягнення Марса зонд уповільниться зі швидкості понад 75 185 миль на годину до 11 184 милі на годину.
Команда Hope Probe вважає цей етап прибуття космічного корабля на Марс, який називається фазою введення орбіти Марса, таким же критичним і ризикованим, як запуск космічного корабля.
І подібно до того, як Perseverance (Наполегливість), по суті, висадиться на Марсі без будь-якого втручання з боку НАСА, Mars Hope зможе зреагувати на будь-які проблеми та до певної міри «подбати про себе».
Як тільки Mars Hope встановить орбіту навколо Марса, зонд встановить контакт із Землею через наземну станцію в Іспанії.
Світловий час в один бік між Марсом і Землею займає від 10 до 11 хвилин, тому сигнал буде трохи затримуватися.
"Менш ніж половина космічних кораблів, які були відправлені на Марс, насправді успішно зробили це", - сказав Піт Уіннелл, керівник програми місії в Університеті Колорадо, Лабораторія Боулдерської фізики атмосфери та космосу. "Але це надзвичайно розрахована, високомодельована та проаналізована подія. Я не уявляю, щоб місія була краще підготовлена, ніж зараз".
Можливість отримати новий вигляд
Після того, як гравітація Марса захопить зонд Hope, він вийде на еліптичну орбіту навколо планети, наблизившись до 621 милі над поверхнею Марса та до 30683 милі від неї.
Щоб виконати один оберт, Hope знадобиться близько 40 годин. Протягом цього часу зонд зробить своє перше зображення Марса.
Надія залишиться на цій фазі, яка називається орбітою захоплення, з лютого до середини травня під час перехідного етапу місії, за словами Девіда Брейна, заступника головного слідчого з орбітальної орбіти MAVEN або атмосфери Марса та летючої еволюції в Університеті Лабораторія фізики атмосфери та космосу Колорадо Боулдера.
Під час цього переходу наземні команди надішлють на космічний корабель кілька команд, щоб перевірити прилади та здійснити спостереження за Марсом, щоб побачити, чи потрібен будь-який з приладів.
Тоді настає час маневрувати Hope на орбіті, що дозволить приладам зонда розпочати збір наукових даних про Марс.
Надія буде здійснювати одну наукову місію навколо планети кожні 55 годин. Ця орбіта забезпечить першу глобальну картину динаміки погоди та атмосфери на Марсі, яка буде передана науковому співтовариству через центр обробки даних місії.
Очікується, що місія триватиме два роки з можливістю продовження на третій рік. Зонд буде знаходитися на орбіті, що відрізняється від колишніх космічних кораблів, які відвідували Марс.
"Це орбіта на іншій висоті, набагато вища, ніж будь-які інші наукові місії на Марсі", - сказав Брейн. "На тій висоті орбіти, де наші прилади спостерігають за Марсом з глобальної точки зору, він завжди буде бачити приблизно половину Марса незалежно від того, де ми знаходимося на орбіті, коли дивимося на планету".
Орбіта досить близько до паралелі марсіанського екватора, що дозволить космічному кораблю збирати дані в різний час доби на планеті. І той факт, що це орбіта еліптичної форми, означає, що спостереження будуть зафіксовані як близько, так і далеко від Марса.
"Він може спостерігати багато географічних регіонів в один і той же час доби, коли весь зонд наближається до Марса і прискорюється, і він може відповідати швидкості, з якою Марс обертається навколо своєї осі", - сказав Мозок. "Він може ширяти над одним географічним регіоном, як великий вулкан, Олімп Монс, і вивчати атмосферу там багато разів на день".
Кожні дев'ять днів місії зонд буде повністю оновлювати знімки картини марсіанської атмосфери.
"Ми спостерігатимемо за кожним географічним регіоном у будь-який час доби, кожні дев'ять днів", - сказав Брейн.