Курс на Марс: зонд "Hope" втілив амбітні задуми ОАЕ (ФОТО)

Фотографія: зонд Mars Hope

Перша місія Об'єднаних Арабських Еміратів на Марс прибула на червону планету у вівторок і спробує хитрий маневр, щоб вивести зонд на орбіту.

Марсова місія Еміратів відома як зонд Mars Hope, і очікується, що вона прибуде на Марс і надішле сигнал назад о 10:42 ранку за північноєвропейським часом.

Космічне агентство ОАЕ розповсюдить на своєму вебсайт пряму трансляцію прибуття Mars Hope 9 лютого, починаючи з 10 ранку за європейським часом.

Коли космічний корабель прибуде, зонд Надія визначить ОАЕ п'ятою країною в історії, яка дісталася до червоної планети.

На цьому амбіції місії не зупиняються. Очікується, що зонд разом із трьома науковими приладами створить перший повний портрет марсіанської атмосфери. Прилади збиратимуть різні дані про атмосферу, щоб також вимірювати сезонні та щоденні зміни.

Ця інформація дасть вченим уявлення про те, якою є динаміка клімату та погода в різних шарах марсіанської атмосфери. Разом це проллє світло на те, як енергія та частинки, такі як кисень та водень, рухаються по атмосфері та виходять з Марса.
Місія була однією з трьох, які вилетіли на Марс із Землі в липні, включаючи марсохід НАСА Perseverance та китайську місію Tianwen-1. Mars Hope обернеться навколо планети, Тяньвен-1 обійде планету і приземлиться на ній, а Надія приземлиться на Марсі.
Всі три місії стартували приблизно в той самий час завдяки суміщенню між Марсом і Землею на одній стороні Сонця, що робить більш ефективною подорож до Марса. Зонд Mars Hope першим з-поміж інших приземлився на Марсі; очікується, що Тяньвен-1 прибуде 10 лютого, а Perseverance - 18 лютого.

Прибуття на Марс
Зонд Mars Hope рухається з такою швидкістю до Марса, що, якщо він не пригальмує належним чином після прибуття, космічний корабель буквально використає гравітацію Марса, щоб розмістити у глибокому космосі.
Майже половина палива космічного корабля буде використана для його уповільнення, настільки, щоб космічний корабель був захоплений гравітацією Марса і вийшов на орбіту.
Протягом 30 хвилин до досягнення Марса зонд уповільниться зі швидкості понад 75 185 миль на годину до 11 184 милі на годину.
Команда Hope Probe вважає цей етап прибуття космічного корабля на Марс, який називається фазою введення орбіти Марса, таким же критичним і ризикованим, як запуск космічного корабля.
І подібно до того, як Perseverance (Наполегливість), по суті, висадиться на Марсі без будь-якого втручання з боку НАСА, Mars Hope зможе зреагувати на будь-які проблеми та до певної міри «подбати про себе».
Як тільки Mars Hope встановить орбіту навколо Марса, зонд встановить контакт із Землею через наземну станцію в Іспанії.
Світловий час в один бік між Марсом і Землею займає від 10 до 11 хвилин, тому сигнал буде трохи затримуватися.
"Менш ніж половина космічних кораблів, які були відправлені на Марс, насправді успішно зробили це", - сказав Піт Уіннелл, керівник програми місії в Університеті Колорадо, Лабораторія Боулдерської фізики атмосфери та космосу. "Але це надзвичайно розрахована, високомодельована та проаналізована подія. Я не уявляю, щоб місія була краще підготовлена, ніж зараз".

Можливість отримати новий вигляд
Після того, як гравітація Марса захопить зонд Hope, він вийде на еліптичну орбіту навколо планети, наблизившись до 621 милі над поверхнею Марса та до 30683 милі від неї.
Щоб виконати один оберт, Hope знадобиться близько 40 годин. Протягом цього часу зонд зробить своє перше зображення Марса.
Надія залишиться на цій фазі, яка називається орбітою захоплення, з лютого до середини травня під час перехідного етапу місії, за словами Девіда Брейна, заступника головного слідчого з орбітальної орбіти MAVEN або атмосфери Марса та летючої еволюції в Університеті Лабораторія фізики атмосфери та космосу Колорадо Боулдера.
Під час цього переходу наземні команди надішлють на космічний корабель кілька команд, щоб перевірити прилади та здійснити спостереження за Марсом, щоб побачити, чи потрібен будь-який з приладів.
Тоді настає час маневрувати Hope на орбіті, що дозволить приладам зонда розпочати збір наукових даних про Марс.
Надія буде здійснювати одну наукову місію навколо планети кожні 55 годин. Ця орбіта забезпечить першу глобальну картину динаміки погоди та атмосфери на Марсі, яка буде передана науковому співтовариству через центр обробки даних місії.
Очікується, що місія триватиме два роки з можливістю продовження на третій рік. Зонд буде знаходитися на орбіті, що відрізняється від колишніх космічних кораблів, які відвідували Марс.
"Це орбіта на іншій висоті, набагато вища, ніж будь-які інші наукові місії на Марсі", - сказав Брейн. "На тій висоті орбіти, де наші прилади спостерігають за Марсом з глобальної точки зору, він завжди буде бачити приблизно половину Марса незалежно від того, де ми знаходимося на орбіті, коли дивимося на планету".
Орбіта досить близько до паралелі марсіанського екватора, що дозволить космічному кораблю збирати дані в різний час доби на планеті. І той факт, що це орбіта еліптичної форми, означає, що спостереження будуть зафіксовані як близько, так і далеко від Марса.
"Він може спостерігати багато географічних регіонів в один і той же час доби, коли весь зонд наближається до Марса і прискорюється, і він може відповідати швидкості, з якою Марс обертається навколо своєї осі", - сказав Мозок. "Він може ширяти над одним географічним регіоном, як великий вулкан, Олімп Монс, і вивчати атмосферу там багато разів на день".
Кожні дев'ять днів місії зонд буде повністю оновлювати знімки картини марсіанської атмосфери.
"Ми спостерігатимемо за кожним географічним регіоном у будь-який час доби, кожні дев'ять днів", - сказав Брейн.
за матеріалами CNN

Фотогалерея


09.02.2021 714
10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

954
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1960
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2831
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3466
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3675
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6855 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3859

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5672

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6806 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7629
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2464
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4729
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5116
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

484
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

948
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1818
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3401
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

922
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1790
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3696
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3910 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5455