Для новорічно-різдвяного циклу властиві особлива обрядовість, багатство фольклору та атрибутики, етнографічна оригінальність.
Це наочно підтверджують, зокрема, аматори самодіяльного мистецтва із Павлівки Ямницької ОТГ. Споконвіку павлівчани оберігають неповторні й самобутні зимові традиції та звичаї, йдеться у сюжеті ТРК "Вежа", пише Фіртка.
Різдвяна коляда, Вертеп із оригінальним перевеслом біблійних та народних елементів, життєрадісні щедрівки і віншування на “Василя”, Маланка зі своїми жартівливими сценками….Такий колоритний різдвяний репертуар щозими презентує землякам народний драматичний колектив сільського Будинку культури.
З нагоди Старого Нового року від хати до хати зазвичай ходить Павлівкою святкова Маланка. Переодягнена ватага наповнювала сільські оселі жартами, вигуками і сміхом.
Як правило, насамперед відвідує місцевих Василів. З давніх-давен вважалося, як зустрінеш Новий рік, так він і мине. Відтак головний обряд свята на Василя – засівання.
На щасливий рік і щедрий урожай. А ще в оселях газдів дзвінко лунають колядницькі пісні та щедрівки. Аби тут панували благополуччя і достаток.
Більше у сюжеті:
Читайте також: