26 червня о 14.00 в палаці культури «Мінерал» відбудеться громадське обговорення проєкту «Реставрація та часткове відтворення пам'ятки архітектури місцевого значення "Ратуші" (охоронний №590 початок ХХ ст.) з добудовою адміністративного корпусу на вул. Костельній, 5 в м. Калуш Івано-Франківської області».
Попередньо це обговорення було заплановано провести на тиждень раніше у залі засідань виконкому, проте його перенесли у зв’язку з карантином (його продовжено до 22 червня), повідомив офіційний сайт Калуської міської ради.
На громадських слуханнях презентують і обговорять ескізний проєкт відновлення Ратуші. Його макет з 27 травня для загального огляду виставили в краєзнавчому музеї Калущини.
Як зазначив у коментарі «Вікнам» начальник управління будівництва та розвитку інфраструктури Богдан Грущак, ескізний проєкт було зроблено ще минулого року і його планували виставити на громадське обговорення в березні. Однак завадив карантин. Тож, фактично втрачено три місяці часу.
Договір на передпроєктні роботи було укладено в серпні минулого року з ТОВ «Зелемінь» на суму понад 576 тис. гривень. За словами Богдана Грущака, проєктанти запропонували три ескізні проєкти, з яких було обрано один. За ним і виготовили макет.
26 березня цього року управління будівництва та розвитку інфраструктури також уклало договір на виготовлення проєктно-кошторисної документації з реставрації Ратуші.
Цю роботу теж виконуватиме ТОВ «Зелемінь», договір укладено на суму понад 1 млн 380 тис. гривень (у міському бюджеті на це було передбачено 1,4 млн гривень).
Як пояснив Богдан Грущак, до виготовлення проєкно-кошторисної документації приступлять вже після громадських слухань. Причому проєктанти врахують зауваження та пропозиції мешканців міста, які прозвучать під час слухань — якщо вони будуть слушними та обґрунтованими. Проєктно-кошторисна документація має бути готовою на грудень. А роботи з реконструкції планують розпочати з наступного року.
Реалізацію проєкту доведеться розбити на кілька років, оскільки він буде дуже дорогим — щонайменше 40 млн гривень. За словами Богдана Грущака, вартість залежатиме від матеріалів, які будуть використовувати під час реконструкції, зокрема, облицювання, а також для внутрішніх робіт. Так що, вірогідно, відбудова Ратуші вийде дорожчою за 40 млн гривень.
За ескізним проєктом зберігається статус Ратуші як пам’ятки культурної спадщини. Тому в автентичному вигляді буде відновлено її історичну частину: вона залишиться одноповерховою (плюс цоколь), а добудова матиме два поверхи і цоколь і буде збудована на рельєфі.
Тож, у підсумку над спорудою домінуватиме купол історичної Ратуші. Загальна площа приміщень тут становитиме понад 2000 кв. метрів. Будівля орієнтовно буде розрахована на розміщення 180-200 працівників органу місцевого самоврядування.