Вчора, 5 серпня, презентували ґрантовий проєкт «Об’єднані спадщиною: збереження історичного спадку фортеці Пнів в Україні та фортеці Ардуд в Румунії з метою розвитку туризму».
Повідомляє Фіртка з посиланням на Івано-Франківську ОДА.
Відомо, що це перша «жива» зустріч партнерів завдяки послабленню карантинних обмежень у зв’язку з пандемією COVID-19 в Україні та Румунії.
«У фокусі проєкту – Надвірнянський район Івано-Франківської області України з визначною пам’яткою національного значення XVI століття – Пнівською фортецею та повіт Сату-Маре в Румунії, представлений важливою археологічною пам’яткою – фортецею Ардуд», - йдеться в дописі.
Такий проєкт має на меті збільшити економічні та соціальні можливості місцевих громад шляхом використання туристичного потенціалу культурних надбань громад по різний бік кордону, цим самим забезпечивши їхнє збереження.
Учасниками заходу також були Галина Макота, в. о. начальника управління міжнародного співробітництва, євроінтеграції, туризму та інвестицій облдержадміністрації та Віталій Передерко, начальник відділу туризму управління міжнародного співробітництва, євроінтеграції, туризму та інвестицій облдержадміністрації.
В рамках проєкту передбачили виготовлення містобудівної документації на об’єкт інтерпретації спадщини для Пнівської фортеці, в тому числі звіт про георадарне дослідження, 3D-модель, документацію щодо планування робіт із збереження, укріплення та захисту об’єкту спадщини, архітектурне проєктування, ландшафтний дизайн, розробку і затвердження плану управління Пнівською фортецею.
«Культурна спадщина може бути потужним ресурсом для розвитку кожної, навіть найменш спроможної громади, однак лише за умови розумного управління. Максимально зберігаючи й відкриваючи автентичний вигляд пам’ятки і при цьому застосовуючи сучасні засоби інтерпретації, ми можемо перетворити наші громади зі спадщиною на перлини культурного туризму», - зазначила Оксана Федорович, голова Туристичної асоціації Івано-Франківщини.
Читайте також:
На Прикарпатті освятили фундамент культурно-мистецького центру «Дзбан»