Круті подарунки під подушку: книжковий огляд від Фіртки

Оскільки на носі свята Св.Миколая і Новий рік, то хочеться сьогоднішню добірку від Фіртки зробити дещо особливою. І для тих, хто "в танку" й не встиг придбати своїй малечі подарунки під подушку у цьому огляді Остап Микитюк пропонує чотири дитячих видання, які рекомендує всім на світі батькам і дітям.


І починаємо з «найгарячішого» — «Олекса Довбуш. Таємниця сили» Василя Карп’юка - це видання, яке на цьому тижні з’явилося у «Discursus». І я відразу прочитав цю книжечку. Хоч я й живу вже кілька років у Харкові та моя любов до природи та міфів Карпат нікуди не зникла! І знаєте що? Це просто бомба, а не книжка! І я в шаленому захваті. Почну здалеку: по-перше, вона дуже красива, ілюстрації Наталі Худляк додали дуже цікавого відтінку історії, яку створив Василь. Існує багато легенд про подвиги й «подвиги» Олекси Довбуша, але достовірних фактів не так вже й багато, як до речі, й супергероїв в українській літературі.

Отож, ми знайомимось з малим гуцуликом Олексою, який з малих років працює, випасаючи овець у Лукина. Лукин своєю чергою не дуже порядний роботодавець і постійно знущається з малого і таких як він. Таємничі події одного вечора змінять все життя Олекси. А далі його чекатиме дуже багато пригод, перше кохання, вигнання в карпатські ліси й знайомство з опришками. І сила, нелюдська сила, яка водночас буде і дарунком Бога і прокляттям диявола.

Це дуже динамічна й захоплива історія, яку я прочитав на одному диханні. Це справді та книжка, яку я б хотів прочитати в дитинстві, а не зараз. Тому не забирайте такий шанс у своєї малечі. Ну і самі прочитайте. Ви будете в захваті!


Не згадати про свою любов до коміксів і настільних ігор у цій добірці я не міг. Тому наступним святковим пунктом став мальопис «Герой горобець. Небезпечні перегони» Романа Крижанівського. Уявіть собі, що всі птахи на світі щороку обирають собі Царя Птахів або Птаха Року або… придумайте свою назву такій події. Як гадаєте це відбувається? Ой, я ж вже у назві наспойлерив! Отож, перегонами.

Багато кланів папуг, лелек, соколів, пінгвінів (не смійтеся, я сам здивувався) та інших птахів збираються у найнебезпечніших та складних точках світу, щоб пролетіти такий собі пташиний «Париж-Дакар». Цьогоріч гонитва відбуватиметься над найзвивистішою авторозв’язкою в час пік. Мільйони пташок будуть прикуті до своїх пташиних телевізорів, щоб спостерігати за подією, яка визначить Головного Птаха. Та в останній момент в гру вривається маленький горобець. Перегони починаються. І ця гонитва не на життя, а на смерть.

Приємним бонусом до мальопису стала настільна гра виконана в ідентичному стилі. Обирай свого персонажа, кидай кубики та рухайся до перемоги. З нетерпінням чекаю на продовження цієї історії.  


А «Шапочка і кит» Катерини Бабкіної це №1 в моєму серці книголюба впродовж останніх п'яти років. Книжка з’явилася в рамках проєкту фонду Tabletochki, робота якого спрямована привернути увагу до проблем онкозахворювань у дітей та допомоги їм. Не важко здогадатися вже з назви, що головного героя звуть Шапочка й у нього рак. За його здоров’я і життя борються батьки. Після кількох хіміотерапій хлопчик приховує свою голівку без волосся під червоною шапкою.

В час коли батьки у своїх турботах, малий знайомиться зі справжнім океанічним китом, що прилітає до нього, коли заманеться. Вони дуже швидко стають друзями й переживають безліч пригод. Та коли прийдуть результати аналізів Шапочки, їм доведеться розлучитись. На перший погляд, може здатися, що це сумна історія, та насправді вона життєствердна, ніжна й добра. І візуально оформлена просто бомбезно, завдяки старанням художниці Юлії Піліпчатіної.


А завершу огляд бестселером New York Times, який втрапив мені до рук на початку пандемії. Це «Серафіна і чорна мантія» Роберта Бітті — містична і захоплива пригода безстрашної дівчинки!

Розкішний будинок містера Вандербільда завжди повен гостей — багатих, заможних і знаменитих. Але нікому з них і на думку не може спасти, що в підвалі цього дому можуть відбуватись химерні події! Тут живе дуже незвичайна маленька дівчинка Серафіна, спритний мисливець за мишами та щурами. Для неї в цьому домі існує тільки одне правило — не потрапляти на очі комусь в домі чи поряд з ним. Одного вечора дівчинка стає очевидцем містичного викрадення. Невагома Чорна Мантія просто розчиняє в собі дівчинку, згодом починають зникати й інші діти.

Та для Серафіни це нова пригода, а не причина для страху, вона готова дати відсіч невідомому монстру. Для цього, щоправда, їй знадобиться спільник, а може навіть і двоє і їм доведеться розплутати клубок страшних злочинів і врятувати зниклих дітей. Борючись за життя і щастя навколишніх, Серафіна несподівано дізнається дивовижну таємницю свого походження і знаходить власне місце у світі.  Динамічна й цікава історія.


А тепер мерщій у книгарні, ви ще встигаєте купити книжкові подарунки!

Побачимось за тиждень друзі.


18.12.2020 1048
Коментарі ()

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

954
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1961
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2831
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3466
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3676
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6855 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3859

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5673

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6806 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7629
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2464
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4729
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5116
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

484
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

948
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1818
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3401
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

922
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1790
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3696
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3911 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5455