Кращі гірськолижні курорти українських Карпат (фото)

 

Як добре, що Україна така різноманітна і багата своєю природою. У будь-яку пору року кожен бажаючий знайде для себе місце, де зможе відпочити від повсякденних турбот, цікаво і з користю провести час.

 

Зараз грудень, скоро Новий Рік і Різдво, але для повного відчуття наступаючих свят не вистачає снігу і легкого, такого, що весело щипає ніс і щоки, морозу. Але це не така вже й проблема, якщо врахувати, що в Україні можна знайти місця, де з осені до весни завжди є сніг, можливість добре провести час і весело відсвяткувати наступаючі свята. Поїхали в Карпати?

 

Зимові Карпати - місце щорічного паломництва багатьох тисяч туристів. Вони з'їжджаються з усіх куточків України та Європи, щоб помилуватися неймовірно красивими краєвидами, вдихнути свіжого морозного гірського повітря і, звичайно ж, покататися на лижах та сноуборді. Для кожного знайдеться в Карпатах привітний прийом, нічліг, смачна їжа і солодке питво. Кожен турист може підібрати варіант відпочинку у відповідності зі своїми побажаннями і можливостями. А гори тільки раді гостям.

 

Де жити і як добиратися? Все залежить від бажань і можливостей. Буковель - найпопулярніший і найкомфортніший гірськолижний комплекс Карпат. Інфраструктура і сервіс відповідають найвищим вимогам, але цей комфорт є і найдорожчим в регіоні. Можна поселитися, наприклад, у Яремчі чи інших навколишніх містах і селах, що набагато дешевше, і щоранку їздити на весь день в Буковель.

 

 


На цьому дуже популярному курорті є все необхідне для повноцінного відпочинку і катання. Починаючи від дитячого садка, де будуть няньчитися з вашим чадом, поки ви катаєтеся в своє задоволення, до гірськолижної академії та вертолітних майданчиків. Так, якщо вам не хочеться користуватися підйомниками і витрачати на це час, в лічені хвилини до старту траси вас доставить вертоліт. Були б гроші.

 

До речі, про Яремче. Це дуже зручне і цікаве місце саме по собі. Особливо для тих, хто в Карпатах перший раз, або в попередні приїзди тільки катався на лижах. Як вже було вище сказано, від містечка зовсім недалеко до Буковеля і Ворохти (гірськолижні траси та трампліни), всього 30 км, а до Яремчі від Івано-Франківська тільки 65 км., що доволі зручно, якщо ви приїхали на поїзді. Маршрутки ходять майже безперервно у всіх напрямках, і дорога потребує зовсім небагато часу. Любителям екзотики припаде до смаку електричка-вузькоколійка.


У містечку дуже багато великих і малих готелів на будь-який смак і кишеню. Дуже затишні і зручні невеликі і недорогі номери в приватних готелях, що стоять трохи в глибині від головної вулиці, ближче до Пруту. Там, крім усього необхідного, буде і справжня лазня, і відверта розмова з господарем за чашкою чаю.
Поїсти можна в відомому ще з радянських часів ресторані «Гуцульщина». Сам він збудований в класичному для архітектури Карпат стилі. Традиційна кухня і напої дуже смачні, а ціни цілком прийнятні. І музика, звичайно. «Музики грають стару і нову музику гуцульського краю. У такій обстановці дуже приємно провести спокійний вечір після зовсім неспокійного дня.

 

 

Коли не виходить поїхати кататися взимку, то й це не біда. Драгобрат - найвищий гірськолижний курорт Карпат, зустріне вас снігом з жовтня по квітень. Навіть, коли внизу тепло і снігу немає взагалі, білі схили Драгобрату недвозначно натякнуть на те, де можна добре покататися.

 

Цього року на Драгобраті відбулося багато змін. Зробили більш зручну і якісну дорогу для всіх типів машин (платну, правда. 10 грн. з машини, приблизно) з під'їздами до готелів і трас. Тепер не тільки позашляховик, але і компактний міський автомобіль зможе під'їхати прямо до готелю.

 

Самі готелі також провели капітальні ремонти та реконструкції, і готові приймати гостей в ще більш комфортабельних умовах. Планується, що на курорті стане більш доступний Wi-Fi, а web-камери вже готові вести онлайн трансляції з трас і околиць. Так що, щоб уточнити наявність снігу і кількість гостей вже не треба нікуди дзвонити і писати.

 

 

 

Для любителів сноуборду є окреме місце, де лижники найменше будуть крутитися навколо дошки. Сплануйте поїздку на висоту в 2000 метрів, в Тисовець. На професійній спортивній базі створено всі умови для любителів лиж і дощок. Все продумано так, що ніхто один одному не заважає отримувати максимум задоволення від катання. Крім цього, саме в Тисовці, ставши традиційним, проходить найбільший зліт українських сноубордистів. Це можливість не тільки чудово покататися в хорошій компанії, але і прекрасно провести вільний від траси час.
У Карпати найкраще їхати залізницею і на автотранспорті, а до високогірних курортів і трас, якщо доступ до них на машині або автобусі утруднений, за окрему плату підвезуть на спеціальній техніці підвищеної прохідності.
Якщо ви плануєте їхати автомобілем, варто пам'ятати про підступність гірських доріг взимку, та вжити всіх необхідних заходів безпеки.

 

Але й не тільки лижами славляться Карпати. Це, можна сказати, окремий світ зі своєю самобутньою культурою, чудовою природою і цікавими, дуже відкритими і приємними у спілкуванні людьми. Можливість опинитися в Карпатах на Різдво не можна втрачати. По містечках і селах проходять традиційні гуляння. Світлі і веселі, святкові дні залишать яскраві спогади назавжди. Найбарвистіше з вражень залишиться після того, як доведеться взяти участь у Маланці.

 

 

 

На Старий Новий рік, 13 січня, карпатські села та невеликі міста перетворюються на одну суцільну карнавальну ходу. Абсолютне безумство форм і кольорів. Традиційні та сучасні костюми, актуальні й легендарні, міфічні образи наповнюють вулиці шумом і музикою. Пісні, жарти і танці розносяться над долинами гір у день преподобної Меланії. Якщо є можливість, у жодному випадку не можна її втрачати. Вирушайте в Вашківці або Красноїльськ, що недалеко від Чернівців, де проходить найвідоміший з карнавалів на Маланку. Воно того варте.

 

Якщо ж хочеться тиші й самоти, то взимку не знайти кращого місця, ніж Карпати. Не дивлячись на багатолюдні й гучні курорти, в горах завжди можна знайти відокремлені куточки, де легко забути про суєту, віддатися спогляданню і роздумам. У такому випадку варто звернути увагу на водоспад Шипіт та озеро Синевир. Якщо ж хочеться тепла і комфорту, варто заїхати в село Лімшори на Закарпатті, де за 100-200 грн. до ваших послуг величезні чани на свіжому повітрі, в яких можна умиротворено поваритися в мінеральній воді, і ґрунтовно прогрітися, підкидаючи дрова у багаття під вашою імпровізованою ванною.

 

regionews


20.12.2011 1493 0
Коментарі (0)

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

919
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1906
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2773
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3403
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3638
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6798 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3824

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5636

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6745 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7592
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2425
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4688
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5082
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

442
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

910
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1780
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3365
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

886
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1748
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3658
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3848 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5413