Як свідчить соціологія, в іванофранківців пріоритетними є дві проблеми:
1) Проблема "корупції та розкрадання бюджетних коштів" іванофранківської влади (48%),
2) Незадовільний стан доріг (21%).
Зауважимо, що ще рік тому пріоритетною за номером одни для мешканців івано-Франківська була тема доріг. І от за пів-року проблеми розкрадання та корупції перейшли в розряд найвищого пріорітету.
За цей час в місті таки змінився стан доріг. Багато іванофранківців відмічають якісні ремонти, зокрема вулиць Тичини та Набережної імені Василя Стефаника, та називають їх еталонними як щодо співвідношення ціна-якість, так і гарантій наданих буковелівською компанією ПБС, яка і виконувала їх ремонт.
Такою була вулиця Тичини в Івано-Франківську ще пів-року тому…
...А так виглядає вулиця Тичини після її ремонту буковелівською фірмою ПБС. Місцеві мешканці в захваті, стверджують, що це зразок ремонту дороги, який треба наслідувати
До прикладу, дорожнє полотно відремонтоване на цих дорогах (Тичини і Набережна) за найсучаснішими світовими технологіями з ремонтом дорожньої основи (а не лише перестеленням верхнього шару асфальту, як це роблять "традиціоналісти" з фірм наближених до ВО "Свобода"). Так само, згідно технологій, викладається бруківка на тротуарах. Вказані дороги відремонтовані на дестиліття. Натомість "передвиборчі" ремонти деяких фірм мають наслідками брак, який проявляється вже зараз, за кілька місяців по виборах.
Нагадаємо, що фірма ПБС також, вигравши тендери, стала генпідрядником ремонту автомагістралі Івано-Франківськ-Львів.
Ця автомагістраль була відремонтована в рекордні строки та викликає захоплення водіїв. Наприклад Віктор Романюк, відомий в Івано-Франківську телережисер, колишній працівник телекомпанії «3-Студія», який нині мешкає в Києві, вперше проїхавши на автомобілі дорогою Івано-Франківськ-Львів після її ремонту на своїй сторінці в соціальній мережі в інтернеті лаконічно написав: «Велике дякую тим, хто не вкрав гроші з ремонту дороги Івано-Франківськ–Львів! І одне питання, якщо такий ремонт триває кілька місяців, то чому його не зробили раніше?»
Нагадаємо, що чимало зусиль як для отримання фінансування на вказані об’єкти, так і на їх раціональне використання, доклали народні депутати України Анатолій Матвієнко, Олександр Шевченко та інші.
Маючи за плечима такі референтні об’єкти як вказані дороги, здавалось міська влада мала б тішитися і залучати фірму, яка будує дороги якісно, дешево і швидко, до робіт в місті Івано-Франківську…
Але… «чомусь» - ні…
Фірма ПБС в минулому році виграла кілька тендерів на ремонт міських доріг. Зокрема на ремонт дорожнього покриття вулиць Кармелюка та Ленкавського… Вже багато років ці дороги франківці вважають пріоритетними для ремонту, оскільки зв’язують Набережну з центром міста.
Але так чомусь не вважає свободівська влада в Івано-Франківську.
Вже в поточному році фірма ПБС, яка, нагадаємо, виграла тендери і заключила Угоди з містом на їх ремонт (!!), отримала листи від директора Департаменту УЖКГ з вимогою розірвати заключені угоди (!!!) з мотивацією «відсутності бюджетних призначень» на 2016 рік.
Такі листи отримала дорожня фірма ПБС щодо розірвання договору про ремонти вулиць Ленкавського та Кармелюка
В такому стані зараз є вулиця Ленкавького, на яку «свободівська» більшість в міськраді не знайшла грошей попри проведений тендер і заключену угоду з переможцем тендеру. Сусідня вулиця Кармелюка в такому ж стані. І на неї грошей немає міської влади. Причина? – Не «свій» виконавець?
Зауважимо, що при «відсутності коштів», міськрада в бюджеті на 2016 рік (нагадаємо, що сам бюджет приймався з грубими порушеннями процедури та Регламенту ради, оскільки навіть депутати не мали змоги ознайомитися з його проектом) передбачила 44 мільйони 683 тисячі гривень на Бюджет розвитку, в якому значна частина коштів виділена саме на ремонт доріг.
Щодо розподілу коштів Бюджету розвитку існує Додаток під номером 8 з переліком запланованих витрат.
Цей документ сам по собі мав би стати «об’єктом» прискіпливої уваги мешканців Івано-Франківська та громадських організацій і активістів. Чи не пора вже громаді перестати радіти за передвиборчу свободівську халтуру, мотивуючи – «Хоч погано, хоч і вкрали… Але ж хоч щось зробили!»
Чи не пора зрозуміти, що бюджет – це кошти громадян Івано-Франківська. І неякісні ремонти і розкрадання (повертаємося до результатів соціологічного дослідження, оприлюдненого на початку статті – "два в одному") – це крадіжка наших з вами коштів, - коштів, за ту частину, яка вкрадена свободівськими «будівничими доріг», можна було б зробити ще кілька доріг.
Крім того, неякісний «передвиборчий ремонт», приведе до того, що за рік-два відремонтовані дороги, знову ж таки за рахунок наших з вами коштів, необхідно буде ремонтувати ще раз… Замість того, щоб використати ті кошти на соціальні потреби (наприклад, безкоштовне харчування школярів 1-4 класів, яких саме ситуативна свободівська більшість в міськраді позбавила харчування).
Лише декілька «цікавих» фактів про так званий «Додаток №8» щодо витрат Бюджету розвитку на 2016 рік:
1) З даного додатку вбачається, що Департаменту комунального господарства транспорту і зв"язку на капітальний ремонт дороги вул. Б. Хмельницького передбачено видатки на поточний рік в розмірі 4 538 600, 00 грн.
Водночас, з оголошення про результати торгів, що розміщене на офіційному загальнодержавному веб-порталі Державні закупівлі (tender.me.gov.ua), встановлено, що переможцем тендеру стало Товариство з обмеженою відповідальністю "Івано-Франківськавтодор" (і тут зауважимо, що тендер на ремонт дороги Б. Хмельницького раніше вигравала все та ж фірма ПБС, проте в тих випадках тендери були в сумнівний спосіб відмінені і проводилися до тих пір, поки не виграла свободівська фірма-фахівець з «передвиборчого ремонту»).
А найцікавіше тут, що з вказаним переможцем торгів укладено договір прозакупівлю вартістю 3 963 490,80 грн.(з ПДВ).
Питання для активістів - для чого тоді в бюджеті м. Івано-Франківська закладено видатки на роботи з капітального ремонту вул. Б. Хмельницькогов розмірі 4 538 600, 00 грн., а не 3 963 490,80 грн.(з ПДВ) (за результатами тендеру), тобто на 575 110 грн. більше, ніж потрібно? В які діри потечуть не обліковані наші гроші?
2) У вказаному Додатку «підозріло» часто зустрічаються суми на ремонти доріг, вартість яких не перевищує 1,5 мільйона гривень (саме стільки, скільки необхідно для уникнення проведення тендеру). Не інакше, що міська влада Івано-Франківська оголосила «розпродажу для своїх фірм: Все по 1, 499 мільони гривень».
Яскравими прикладами запланованого непрозорого дерибану «на дорогах» є наступні об'єкти визначені вказаним «Додатком №8»:
- капітальний ремонт доріг вул. Дорошенка — 1 450 000 грн.
- вибірковий капітальний ремонт дорожнього полотна вул. Підгірянки — 1 450 000 грн.
- капітальний ремонт вул. Угорницька (І п.к.) — 1 490 000 грн.;
- капітальний ремонт вул. Незалежності від вул. Угорницька до моста через р.Бистриця Надвірнянська — 1 450 000 грн.;
- капітальний ремонт вул. Івасюка на ділянці від житлового будинку №12 по вул. Угорницька до вул. Незалежності — 1 450 000 грн.
- вибірковий капітальний ремонт вул. Сухомлинського — 1 450 000 грн.;
- вибірковий капітальний ремонт вул. Бельведерська ( на ділянці від вул. Вороного до вул. Південного бульвару) — 1 480 000 грн.;
- вибірковий капітальний ремонт вул. Грюнвальдської — 1 490 000 грн.;
- вибірковий капітальний ремонт вул. Грушевського ( на ділянці від вул. Вагилевича до вул. Гаркуші) — 1 450 000 грн.
От тут є ціле поле для діяльності активістів – адже для того, щоб зняти всі сумніви в лобіюванні міською владою "своїх" фірм, всі закупівлі навіть без необхідності проведення тендеру ніхто не забороняє проводити через систему електронних закупівель ProZorro. Але чомусь «демократична» ситуативна більшість в Івано-Франківській міськраді (Свобода-БПП-Батьківщина) про це навіть не думає.
Натомість вже є факти відвертого обману від «високих посадових осіб Івано-Франківського міськвиконкому» навіть на запити депутатів міськради! Чиновники стали на шлях приховування будь-якої інформації про проекти та документацію на вказані ремонти «по 1,499…» Зрозуміло, що вони лобіюють саме свою фірму-фахівця з «передвиборчих ремонтів». Чи погодиться з цим громада?
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
«Обіцяли – заробили!», або Гідра корупції повзе асфальтом, постеленим на лайно