Котеджне містечко ECO Land: природні матеріали, автономність та енергоефективність будинків

Енергоефективність - це мета, яку ставить перед собою кожен, хто розпочинає будівництво власного житла.

У світі таку ціль переслідують не тільки на особистому рівні, але й на державному. В Канаді, наприклад, є "Коаліція будинків з нульовим споживанням енергії" (Zero-Energy House), яка просуває ідеї нульового споживання. Державні структури фінансують проєкти, де споживання енергії є нульовим або майже нульовим, а будинки використовують відновлювані джерела.

В Європі низькоенергетичним будинкам, присвоюють певні класифікації:

  • ultra low energy house - будівлі з ультранизьким споживанням енергії;
  • passive house - пасивні будинки;
  • zero-energy house - будинку з нульовим споживанням енергії.

Кожна з цих класифікацій, вимагає використання енергії на 70-90% менше в порівнянні зі стандартним будинком. Внаслідок чого можна отримати такі показники?

Ultra low energy house. В таких будинках застосовують підвищену термоізоляцію, мінімізацію температурних мостиків, енергоефективні вікна, приточну вентиляцію з рекуперацією тепла, ставлять більші вимоги по опаленню та охолодженню.

Passive house - це комплексна концепція будівництва. На етапі розробки проєкту, застосовують правильну архітектурну геометрію будинку з орієнтацією на сторони світу.

При такому підході будинки ефективно використовують сонце, внутрішні джерела тепла та рекуперацію, роблячи традиційні системи опалення непотрібними навіть в холодну пору року. В теплий період, в пасивних будинках використовують метод пасивного охолодження, наприклад, затінення, щоб зберегти комфортну прохолоду.

Zero-energy house - будинки, які можуть самостійно виробляти енергію з відновлюваних джерел і споживати її в рівній кількості протягом року. Це, переважно, будівлі, що використовують великі сонячні колектори та батареї.

З плином часу предметом критики власників таких будинків, стала проблема якості повітря всередині приміщення. Активне утеплення фасаду, у поєднанні з бажанням зекономити на будівельних матеріалах, приводить до використання ненатуральних утеплювачів. Навіть при хорошій вентиляції, якість повітря буде на низькому рівні.

Щоб залишатись в класифікації zero-energy house та при цьому не втрачати на якості, багато архітекторів повернулись до перевіреного та екологічного будівельного матеріалу, який ще наші предки активно використовували при зведенні свого житла.

Солома - екологічний природний матеріал, а солом'яна панель товщиною в 40 см по теплопровідності прирівнюється до 2 м, стіни з дерева або 3 м цегляної стіни.

Що це значить при будівництві Zero-energy house? Розглянемо на прикладі котеджного містечка ECO Land.

ECO Land - це містечко в с. Черніїв, котеджі якого будуються з використанням солом'яних панелей.

Немає більш екологічних матеріалів, ніж ті, що створила сама природа. На жодному устаткуванні не можливо в штучних умовах зробити «природний матеріал».

Солом'яна панель - це дерев'яний каркас запресований соломою. Щільність тиснення 100-120 кг/м3, тому така панель є дуже стійкою.

В ECO Land, панелі виготовляють згідно з проєктом та встановлюють на попередньо залитий фундамент. Стіни, перестінки чи дах, складаються з десятка панелей різного розміру та монтуються спеціалістами. Для обробки стін використовується вапняно-глиняна штукатурка, а покрівельним матеріалом даху слугує натуральна черепиця.

Не потрібно додатково використовувати пінопласт, сендвіч-панелі чи інші матеріали для утеплення фасаду, все вже зроблено. Паропроникність солом'яних стін, забезпечує виведення зайвої вологи, не утворюючи конденсату. Стіни дихають, повітря всередині будинку завжди свіже тому що фільтрується натуральним природним матеріалом.

Водопостачання подається з власної свердловини, що розміщена на території кожного будинку. Питна вода доступна просто з крана.

ECO Land - не використовує газ. Встановлені сонячні панелі на даху будинку, забезпечать власників потрібним рівнем енергії для побутових приладів, опалення та особистих потреб.

Ефект "термоса" дає можливість утримувати в будинку тепло в холодну пору року, а в літній час забезпечує прохолоду.

Навіть в гірських місцевостях, де температура зимою опускається до мінус 40 градусів є будинки з соломи, які використовують пічне опалення, а стіни дозволяють утримувати температуру на комфортному для життя рівні.

Автономність та енергоефективність роблять такі будинки економними.

В Європі активно використовується солома, як будівельний матеріал, а такий дім належить до класифікації з нульовим (Zero-energy building) або майже нульовим (Near zero-energy building) споживанням енергії.

Та насправді, крім екологічності та економії, власники таких будинків отримують набагато більше, а саме незалежність. Це те відчуття, коли ваш дім самостійно генерує все необхідне для життя, просто взаємодіючи з природою.

Партнерський матеріал


09.09.2021 1091
Коментарі ()

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

975
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1989
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2864
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3494
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3694
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6887 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3876

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5691

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6832 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7645
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2482
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4748
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5132
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

503
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

962
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1834
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3417
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

940
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1808
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3715
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3938 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5471