Про це розповідає Ірина Буклів – лікар офтальмолог "Like Optica"
Основою розвитку комп'ютерного зорового синдрому є перенавантаження акомодативного апарату ока. При читанні тексту та розгляданні картинок саме на електронних носіях необхідно безперервно утримувати фокус (акомодувати) на точках [пікселях з яких формується зображення і текст на екранах], що призводить до порушення функції акомодації та спазму циліарного м’язу.
На сьогоднішній день міжнародні медичні рекомендації відносно комп'ютерного синдрому на перше місце виносять - повну корекцію аметропії (коротко-, далекозорості та астигматизму). Важливо, що практично не існує ідеальної будови ока, і без комп’ютерного та повного обстеження в офтальмолога, ви можете навіть не здогадуватись про свою особливість в будові ока.
Також беззаперечною основою комп’ютерного синдрому є зменшення частоти кліпання.
Основа втоми за монітором в кінці дня – це зорове навантаження та симптом сухого ока.
Малорухомий спосіб життя, сухе запилене повітря, кондиціонери, харчування, режим сну - впливає на обмін речовин і склад слізної плівки. Як результат - слізна плівка стає не стійкою, залишаючи поверхню ока недостатньо зволоженою. В середньому людина має кліпати 10-20 разів за хвилину, але при роботі за монітором ми в буквальному сенсі цього слова «залипаємо за екраном» при цьому кліпаємо, уважно дивлячись в екран, близько 4-5 разів за хвилину. Тому згодом з’являються скарги :
- Тимчасове затуманення зору, яке можна «прокліпати»;
- Почервоніння і дискомфорт в області очей (печіння, відчуття піску в очах);
- Світлобоязнь;
- Головний біль і втома при роботі за монітором
- Та інші симптоми
- Ми схильні все - це списувати на втому від зорового навантаження та не можна виключати симптоми сухого ока.
Якісні окуляри за індивідуальним рецептом корегують зір та захищають від шкідливого синього випромінювання. Важливо пам’ятати, що не весь спектр синього світла є шкідливим, а «обрізання всього синього світла» неправильними окулярами - шкідливо впливає на цілий організм. Крім того, існує велике різноманіття окулярів для захисту від екранів, окрім різних захисних покриттів існують види з підтримкою акомодації, які різняться за функціями та відрізняються у різних виробників і в цьому розібратися вам допоможе тільки професіонал.
Також, якщо ви надаєте перевагу контактним лінзам, тільки лікар після індивідуально обстеження вас і ваших потреб допоможе вам і надасть поради, як запобігти сухості в очах та втоми при роботі за монітором.
Зорова втома – це перший крок до серйозних проблем з зором в майбутньому! Це аксіома, якій не надається на жаль відповідного значення.
Як вберегти себе від цього:
- Повноцінне обстеження, щоб виключити можливі захворювання
- Корекція аметропії [коротко-, далекозорості та астигматизму]
- Дотримання правил гігієни праці (читайте в наступному пості)
- Правило трьох 20
- Тренування акомодації
- “Не залипайте за екраном” [кліпайте та переводьте погляд в даль]
- Здоровий спосіб життя зменшує та попереджує синдром сухого ока.
- Лазерна стимуляція [входить до індивідуальної програми апаратного лікування]
- Медикаментозне лікування [очні каплі, та вітаміни]
Like Optica:
м. Івано-Франківськ, вул. Пилипа Орлика,1
запис за телефоном: +38 (066) 355-93-62
Партнерський матеріал