Фото: Національна гвардія України
Попри те, що російські окупанти прагнуть знищити та зламати українців, життя триває. У бомбосховищах народжують дітей, а закохані пари не відкладають укладення шлюбу на завтра.
Зокрема, в Івано-Франківську від початку війни (24 лютого, — ред.) 140 пар вирішили офіційно скріпити свій союз в умовах війни.
Про це журналістці Фіртки повідомили у пресслужбі Південно-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції.
Зауважимо, що в умовах воєнного стану відділи державної реєстрації актів цивільного стану Південно-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції в Івано-Франківську працюють за принципом екстериторіальності з понеділка по суботу з 9:00 по 17:00 годину.
«Фахівці забезпечують всю державну реєстрацію актів цивільного стану та видачу відповідних документів: доступна реєстрація народження, шлюбу, смерті, розірвання шлюбу та повторну видачу втрачених чи пошкоджених свідоцтв».
Крім цього, в умовах воєнного стану уряд дозволив укладати шлюби з військовослужбовцями без їхньої присутності. Так, відтепер реєстрацію шлюбу можна провести без особистої присутності одного з молодят або й обох.
Проте, є одна умова: хтось у парі має бути військовослужбовцем. Це стосується військовослужбовців Збройних сил України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки, Державної прикордонної служби, Управління державної охорони та Національної гвардії.
Також право одружитися без особистої присутності мають правоохоронці, працівники Державного бюро розслідувань, Національного антикорупційного бюро, Державної кримінально-виконавчої служби, Бюро економічної безпеки та працівники закладу охорони здоров’я.
Під час церемонії можна використовувати відеозв’язок.
Щоб укласти такий шлюб, військовослужбовець чи військовослужбовиця мають лише подати заяву про державну реєстрацію шлюбу своєму командиру. А далі керівник засвідчує справжність заяви та передає її до РАЦСу.
В усіх інших випадках процедура реєстрації шлюбу залишається незмінною.
Зокрема, для державної реєстрації актів цивільного стану подаються заява, документи, які підтверджують факти, що підлягають державній реєстрації, а також паспорт громадянина України, паспортний документ іноземця або документ, що посвідчує особу без громадянства заявника, та посвідка на постійне чи тимчасове проживання або інший документ, що підтверджує законність перебування іноземця чи особи без громадянства на території України.
Заяву про реєстрацію шлюбу пара подає до будь-якого органу державної реєстрації актів цивільного стану за їхнім вибором.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також: