Балаклави, подушки, ковдри, евакуаційні стропи, ноші та інші речі для українських військових виготовляють у Центрі професійно-технічної освіти № 1 в Івано-Франківську. До роботи щодня долучаються як працівники, так і студенти, й випускники закладу.
Про це повідомляє Фіртка з посиланням на Суспільне.
У перервах між онлайн-заняттями працівники навчального закладу в одному із кабінетів шиють ноші із використаних парашутів.
"Ми його розрізаємо на сегменти. Нам сказали розміри. Потім будемо пришивати ручки зі стропової стрічки для того, щоб можна було винести пораненого бійця з поля бою", — каже працівниця центру Людмила Бірчинська.
У сусідньому приміщенні виготовляють шеврони для місцевого стрілецького батальйону.
"Основне наше завдання було дотепер – вишивати. Ми сьогодні просто більше вишили, тому допомагаємо і строчити. Десь до 100 штук вишиваємо в день.
Мені здається, що в нас немає зараз таких людей, які б не могли долучитися до такої справи. Бо це хоч і малесенький, але все-таки вклад у нашу перемогу", — розповідає працівниця центру Марія Коростенська.
Шиють працівники центру і костюми для медиків, які працюють на передовій. Його виготовляють у співпраці з українським дизайнером Андре Таном. За словами майстрині Емілії Баран, він постачає тканину та робить замовлення.
"Починаємо з того, що позначаємо місце розташування кишень, настрочуємо. Потім з’єднуємо всі деталі — спинку, рукави та закінчуємо. Костюми якраз легко шити, бо з тією тканиною легко працювати. Добре шиється", — каже Емілія Баран.
Приходять на допомогу у Центр професійно-технічної освіти й випускники закладу. Анастасія Нижник розповідає, що навчалася тут на кравчиню, тепер долучилася до пошиття балаклав.
"Побачила пост у Facebook, що тут таким займаються, і потрібна допомога. Коли в мене звільнився час, я одразу прийшла сюди. Одна балаклава — п'ять хвилин. Я вже тиждень тут допомагаю. На п'ятий день уже рука набита", — каже Анастасія Нижник.
Виготовляють речі, необхідні для війни, у Центрі професійно-технічної освіти від початку повномасштабного вторгнення російської армії в Україну. Зі слів директорки центру Наталії Когуч, до роботи долучилися приблизно 50 людей.
"Ми працюємо з різними волонтерами на так званій "давальницькій сировині". Тобто нам привозять тканину, дають замовлення і ми з неї виготовляємо речі.
Ну хто може шити, як не ми? Ми у місті — єдиний навчальний заклад, який має професію "кравець". І в області не так багато таких навчальних закладів. Хто, як не ми? А основне, що в нас, окрім техніки, окрім навчених людей, є бажання працювати та допомагати", — каже Наталія Когуч.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Працюють на старовинних верстатах: на Гуцульщині виготовляють основи під маскувальні сітки (ФОТО)
В Івано-Франківську почали шити бронежилети
У Коломиї шиють медичні сумки для військових (ФОТО)
"Ажіотаж позаду": прикарпатська продавчиня про ситуацію з продуктами в сільській місцевості (ФОТО)