Захід присвячено 30-річчю Незалежності України. Він проходитиме у Києві вкінці серпня.
Цими днями проєкт Хресної Дороги, що в Центрі паломника «Симеон Лукач» офіційно зареєстрували для участі в Першій Українській Національній премії з ландшафтної архітектури та садового дизайну. Проєкт братиме участь в номінації «Кращий реалізований об’єкт громадського простору».
Про це повідомляє Фіртка із посиланням на Центр паломника «Симеон Лукач».
Дана премія присуджується за підсумками роботи професійного незалежного журі на Фестивалі «Українська національна премія з ландшафтної архітектури та дизайну», що відображає сучасні досягнення України в галузі ландшафтної архітектури, міського планування, ландшафтного будівництва і садово-паркового мистецтва.
В цьому році захід присвячено 30-річчю Незалежності України, а його головною темою стала «Україна. Місто. Сад».
В Премії можуть брати участь ландшафтні архітектори, дизайнери, архітектори, управління зеленого господарства міст, громадські об’єднання, некомерційні організації, комерційні компанії, що представляють концептуальні об’єкти згідно з номінаціями даного Положення. Премія має статус високої української професійної нагороди національного значення в галузі ландшафтної архітектури, садово-паркового мистецтва, ландшафтного будівництва, благоустрою та озеленення.
«Декрети Апостольського Престолу» в Римі від 24 квітня 2001 року відкрили шлях до беатифікації тридцяти українських подвижників (29 греко-католиків і 1 римо-католик). Серед них – єпископ Симеон Лукач.
Центр паломника “Симеон Лукач” діє при парафії св. апостолів Петра і Павла в мальовничому куточку с. Старуня, Богородчанського району Івано-Франківської області.
Ідея спорудження Хресної дороги зародилась давно та перейшла в стадію активного розвитку у 2020 році, коли й була запроєктована та споруджена 1-а черга комплексу. Архітектурний ансамбль розміщено на схилі пагорба, рельєф якого було видозмінено для формування композиції у вигляді серпантинного ходу між Стаціями Хресної дороги з поступовим підйомом вгору. На вході до Хресної дороги влаштовано Вхідну групу, котра розкриває лінійну перспективу на Каплицю з Джерелом, Гріб Господній та Хрест на вершині. Каплицю з чашею для освячення води запроєктовано в місці діючого природного джерела з власною історією, яку було вирішено продовжити в утвореному вигляді. Серпантин Хресної дороги побудовано таким чином, що за прикладом гнуття виноградної лозини звивається пагоном вгору до вершини та відгинається під вагою грона, яким є Гріб Господній, а Стації впродовж ходу Хресної дороги символізують відростки листків та зародки плодів.
Акцентом композиції комплексу “Хресної дороги” є Хрест на вершині пагорбу, який має висоту 25 м і був запроєктований у вигляді металевої конструкції з перфорованою обшивкою, комплексним підсвіченням, а в основі влаштовано Каплицю Святої Родини, котра виконана з прозорими скляними стінками та куполом, доповнюючи ледь помітний силует Хреста.
В найближчій перспективі – проєктування і спорудження храмового комплексу, автостоянки та побутових приміщень для паломників.
Додамо, що конкурс проходитиме 27-29 серпня 2021 року в ботанічному саду ім. акад. О.В. Фоміна (Київ).
Більше інформації за посиланням – http://lad.laburo.com.ua/
Читайте також:
У Старуні відбулася проща до дня Зіслання Святого Духа (ФОТО)
В селі Старуня створять унікальну мозаїку Гробу Господнього (ВІДЕО)
У Центрі паломника «Симеон Лукач» відбудеться перша у Великому Пості Хресна Дорога