Холодними дзвінками називають комунікацію з потенційним клієнтом, який ще не мав справи з певною компанією.
Мета телефонної розмови — продаж товару. Він може бути прямим чи не прямим. Йде мова про купівлю, використання безплатного промокоду, запрошення на презентацію продукту тощо.
Холодні дзвінки є найскладнішим типом залучення клієнтів, їхнє проведення має чимало особливостей. За посиланням https://online.novaposhta.education/ ви можете записатися на повний курс з маркетингу в «Школі бізнесу Нової пошти», де дізнаєтесь все про успішні холодні дзвінки, зможете будувати діалог за усіма правилами та досягати головної цілі — отримання нових клієнтів.
Як розмовляти з людьми, щоб вони ставали клієнтами
Є способи зробити холодні дзвінки ефективними та приємними для обох сторін. Менеджерам бажано проходити навчання, аби зрозуміти, як це працює, що потрібно для досягнення поставлених цілей.
Холодний дзвінок можна перетворити на «гарячий лід», але щоб не чути після вітання фразу «мені це не цікаво», менеджер має вміти працювати зі скриптами — алгоритмами чи сценаріями розмови, які націлені на підвищення ефективності переговорів.
Техніка продажу
У кожного продавця є свої секрети та підходи до розв'язання задач. Ставку можна робити на харизму чи ораторське мистецтво. Завжди звертайте увагу на такі речі:
- Під час телефонної розмови важливе кожне слово. Людей може не хвилювати, що саме ви продаєте, але вони точно зацікавлені в собі. Умієте привертати увагу, знаходити правильні теми та коректно презентувати їх — отримаєте увагу майбутнього клієнта.
- Підготуйтесь до дзвінка, зберіть дані про людину. Персоналізація завжди працює.
- Телефонуйте в хорошому настрої, посміхайтесь (це відчувається навіть тоді, коли ми не бачимо співрозмовника).
Техніка холодних дзвінків будується на психологічних прийомах. Менеджер має бути ввічливим, доброзичливим, використовувати зрозумілі розбірливі слова, не тиснути на співрозмовника.
Якщо абонент не хоче спілкуватись з вами, поважайте його бажання — зупиніть розмову. Не сприймайте відмови на свій рахунок. Людині пропозиція може бути нецікавою за різними причинами, які відбуваються без вашої участі.
Сценарій холодного дзвінка передбачає реалізацію таких етапів:
- Самопрезентація.
- Коротка інформація про клієнта.
- Приклади вигоди.
- Відповіді на питання.
Не тягніть час і будьте лаконічними — у вас є приблизно 10 секунд для привернення уваги співрозмовника.
Як перетворювати дзвінки в дії
Холодні дзвінки, про які ви можете детальніше почитати за посиланням https://online.novaposhta.education/blog/sekreti-efektivnih-holodnih-dzvinkiv, можуть призводити до цілі або нічим не завершуватись. Техніка продажів вважається холодною, бо:
- Дзвінок йде клієнту, який на нього не чекав, не замовляв, можливо, просто не є зацікавленим.
- Продавець думає, що абонент належить до цільової групи, але знати про це напевно не може.
- Навіть якщо людина належить до ЦА, не факт, що вона хоче скористатись послугою чи купити продукцію зараз або взагалі.
- Клієнт може погодитись на щось, а потім зникнути — це не рідкість.
За даними статистики, зі 100 холодних абонентів покупцями стають лише 1–3. Так, мало, але це специфіка такого способу організації продаж, розширення цільової аудиторії.
Спочатку визначте об'єкти, що є пріоритетними. Не треба телефонувати всім підряд. Для отримання найкращого ефекту дані пошуку звужують. Обирайте людей, які з найбільшою ймовірністю зацікавляться вашою пропозицією. Коли зробите програму за типом «максимум», займіться невеличкими цілями. Зберіть відомості про важливих потенційних клієнтів. Підготовка збереже час дзвінків та збільшить шанси на отримання ствердної відповіді.
Подумайте, як можете привернути увагу людини. Якщо вийде зробити це, абонент не покладе слухавку. У вас кілька секунд, тож діяти треба без вагань. Пропонуйте вигоди, дійте тонко, відмовтесь від пресингу, тієї настирливості, що відштовхує. Не просто рекламуйте, а пропонуйте розв'язання проблем. У комплексі це спрацює.
Партнерський матеріал