Реновація будинку стала однією з обговорюваних подій місяця. Де міфи, а де правда?
Яка доля тротуару?
Від початку існування дана споруда була готелем, а отже - громадським місцем, створеним для мешканців і туристів. Вільний доступ, як до готелю, так і до прилеглої території, ми зберегли. Так було, є і буде.
Вулиця Шевченка, разом з існуючим тротуаром (який через ремонтні роботи і техніку безпеки поки що частково загороджений) залишається на місці, по ній й надалі будуть ходити люди, а по дорозі їздити автівки.
Кілька місць для паркування біля будівлі на даний момент використовуються для будівельного транспорту Дністра і Народного Дому, в якому теж проводяться ремонтні роботи. У цілях безпеки перехожих, парковка огороджена. Після завершення робіт огорожа демонтується. Все залишилось на своїх місцях і найближчим часом стане доступним для містян.
Що буде з колонами?
Колони стоять і стоятимуть надалі.
У той же час цікаве вирішення холу передбачає суцільні інсталяції зі скла, повну прозорість та відкритість, яка дає можливість розширити просторову уяву відвідувачам, подарувати новий досвід сприйняття міста. Розчинити перешкоди між будівлею та вируючим життям вулиць.
Гості та мешканці зможуть потрапити до холу з різних сторін, сховатися від непогоди, присісти на місця для відпочинку, поспілкуватись і т.д.
У холі сучасного готелю, крім рецепції, повинен бути простір для пересування одночасно 50-ти гостей, ліфти та туалетні кімнати, в тому числі для людей з обмеженими можливостями. Це вимога часу XXI століття.
У готелі планується галерея сучасного мистецтва, яка буде доповнюватись експонатами давніх епох життя міста.
Кажуть, ви не впустили комісію на будову.
У місті діє червона зона і на об’єкті нікого не було. Тим паче офіційного попередження про перший візит ми не отримували. Прочитали про це вже в соцмережах.
На вихідних ми тричі телефонували голові комісії, двічі писали йому у вайбер. Ми готові до перевірки і повідомили, що до четверга власників будівлі не буде в місті. Проте, голова комісії не відповідав на дзвінки і не відписав на повідомлення.
Всі дозвільні документи по проєкту у нас є. Земля під готелем знаходиться в приватній власності. Тимчасові риштування скоро знімуться, ми вибачаємось за незручності, які затягнулись через пандемію.
Дякуємо всім мешканцям за розуміння і підтримку. Для нас вона дуже цінна і додає відповідальності.
партнерський матеріал
Тобто, "Фіртка" підтримує злочинців, які руйнують пам'ятку архітектури...?
Приємно читати, що є люди, які вміють йти в ногу з часом і коректно вписують сучасність в старі історичні будівлі.
Я понад десять років працювала науковим співробітником у краєзнавчому музеї, тому тема старовинної архітектури міста мені близька.
Кожна людина має право пересуватися містом без страху, що на голову впаде шматок зі споруди, по якій давно плаче ремонт.
Наприклад в Італії, за умови реновації старих споруд, їх віддають за символічно смішну плату, а якщо це пам‘ятка культурної спадщини - умовою стає збереження якоїсь історичної складової будинку!
Використання пам’ятки сприяє її збереженню!
Тобто, якщо будинок використовується, він цим самим і зберігається. Якщо не використовується - він руйнується.
Добре, якщо у держави є гроші на реставрацію історичних пам‘яток, але часто це роблять бізнесмени за своі кошти.
У нашому місті якщо і купують старовинні будинки, то тільки з метою їх знесення для будівництва чергової багатоповерхівки.
Я не пригадую, чи є в Івано -Франківську приклад реконструкції пам‘ятки культури приватником?!!!
Забудовники Дністра зробили титанічну роботу- замінили перекриття, вилучили все гниле, зруйноване, не дали впасти будові, не зруйнували її і не спотворили її вигляд, як пишуть в окремих коментарях.
Переконана, що їх праця - достойний приклад турботи про моє рідне місто, про збереження історичних цінностей, в тому числі з точки зору європейських вимог.
Це хороший приклад для міста, в якому сотні будинків чекають на реконструкцію. Але чи дочекаються ...Час покаже.
Євгенія Карпенко.