Саме заради цього втілення готичної музики в камені їдуть численні туристи сюди - тільки вдумайтеся, в середньому його відвідують 20. 000 туристів на день і близько 6 млн. на рік, і собор по-праву утримує пальму першості, як найвідвідуваніша пам'ятка в Німеччині...
Кельнському собору приписують часто епітети "най-най", наприклад один із найбільших довгобудів. Адже дата заснування собору 1248, а закінчення будівництва 1880 рік - це складає 632 роки!
Висота Собору 157,38 метрів, що робить його другим за висотою з найвищих церков Європи. А з 1880 і по 1884 Кельнський собор був найвищою будівлею в світі. За всю його унікальність він був поправу внесений до списку ЮНЕСКО "Світова спадщина", пише Вебочка.
Звичайно подібні будови не обходяться без легенд, говорять що архітектор Кельнського собору Герхард, який був не в силах виконати креслення майбутнього собору, запросив на допомогу диявола. Той як водитися зажадав душу. Домовленість повинна була відбутися на зорі після перших лементів півнів. Але дружина архітектора підслухала бесіду і вирішила врятувати чоловіка. Вона встала рано вранці і прокукурікає замість півня. Диявол негайно з'явився, передав креслення і забрав її душу.
Звичайно обман не довго залишався таємницею. Обдурений диявол розгнівався і сказав, що місто Кельн буде стояти і процвітати доти, поки буде будуватися Кельнський собор. Як тільки будівництво завершитися, то все рухне в безодню. З тих пір і до цього дня собор не перестають будувати і добудовувати - то тут, то там можна зустріти будівельні ліси, які частково закривають вічну готику.