Навіть серед найкрасивіших місць Казахстану, ось це озеро, що називається Каїнди виглядає дуже незвично. Уявляєте, прямо з води озера стирчать якісь височенні гострі піки.
Ніби армія озброєних вояків ось-ось вийде на берег, готова до походу. Насправді ці жердини, що стирчать з води ніщо інше як вершини сосен...
Колись вони росли, як і інші дерева, в ущелині. Але в результаті землетрусу в 1911 році ущелину повністю затопило, і над поверхнею нового озера залишилися тільки верхівки сосен. Чомусь вода не пошкодила дерев, і під її прозорою поверхнею видніється навіть хвоя. Мудрі голови кажуть, що це через низьку температуру, і якийсь особливий хімічний склад води, пише Вебочка.
Землетрус перекрив вихід воді на початку минулого століття, так що за геологічними мірками Каїнди - озеро надзвичайно молоде. Хоч і оточене соснами, озеро називається «багате березами» - так і перекладається з казахського Каїнди. Причиною тому великий березовий гай, дбайливо висаджена неподалік від озера місцевими жителями. Береги озера рясніють не лише березами - тут великі грибні і суничні поляни, не кажучи вже про дивовижні пейзажі озера і його берегів.
Зараз озеро Каїнди - улюблене місце дайверів, які з насолодою «прогулюються» по стежках підводного лісу.