Катастрофічні зміни клімату: в Індії внаслідок сходження лавини та повені загинули люди (ФОТО)

Залишки дамби вздовж річки в Таповані, 8 лютого.


Щонайменше 180 людей зникли безвісти, а 19 загинули на півночі Індії після того, як частина гімалайського льодовика впала в річку, пославши руйнівну лавину води, пилу та уламків зі скель вниз з гірської ущелини та розбилася в дамбу.

Рятувальні бригади працювали протягом ночі, щоб знайти вцілілих, що потрапили під уламки. Більшість зниклих - це працівники двох гідроелектростанцій в районі Чамолі в штаті Уттаракханд, які потрапили в лавину.

В неділю стіна з води та уламків скель, стекла по вузькій ущелині та пробила дамбу на гідроелектростанції, перш ніж зійти вниз за течією, знищуючи дерева та людей.

Близько 2500 людей у ​​13 селах відрізані внаслідок повені, що відбулася, заявив у понеділок Ашок Кумар, вищий чиновник поліції Уттаракханда.

Рятувальні зусилля зосереджені на очищенні сміття з тунелю на великій державній гідроелектростанції, де, як вважають, заблоковано близько 30 - 35 робітників. Рятувальникам вдалося очистити гирло тунелю в понеділок, йдеться в повідомленні Twitter у бюро інформації штату Уттаракханд.

За повідомленням Бюро преси інформації штату Уттаракханд,  військові Індії очистили гирло тунелю.


Бюро привітало "невтомні зусилля персоналу індійської армії", додавши, що операції з надання допомоги в цьому районі все ще тривають. За даними Reuters, командам вдалося пробурити 150 метрів тунелю довжиною 2,5 км (1,5 милі), але величезний обсяг сміття уповільнив прогрес. У неділю рятувальники витягли живими 12 людей з іншого, меншого тунелю на тому самому місці.

Персонал прикордонної поліції Індо-Тибету (ITBP) бере участь у рятувальних заходах в селі Рені в районі Чамолі, штат Уттаракханд, 8 лютого 2021 року. 

Екологічно чутливий Гімалайський регіон схильний до повеней та зсувів. Гімалайські льодовики також вразливі до підвищення глобальної температури через техногенні зміни клімату.
У міру танення льоду льодовики стають нестійкими та починають відступати, викликаючи повені.
Дослідження 2019 року показало, що льодовики Гімалаїв тануть удвічі швидше, ніж минулого століття, щороку втрачаючи майже пів метра льоду.
Службовці національних сил реагування на катастрофи рятують працівників гідроенергетичної станції у селі Рені в районі Шамолі.

Також є інша версія катастрофи. Вказують на високий рівень будівництва вздовж річок штату, де протягом останніх років спостерігається збільшення кількості гідроелектростанцій, проєктів та інфраструктури, що їх з'єднує, таких як дороги та нові розробки.
Проте екологи вже давно попереджали, що бурхливий розвиток в гімалайському штаті - це постійна загроза екологічної катастрофи, яка рано чи пізно відбудеться, влада описала зсув у неділю як виродкову подію.
"Це був одноразовий інцидент. Зсув льодовика, і все ... з водою зійшли уламки та затопило енергетичну станцію біля підніжжя", - сказав Кумар, представник поліції Уттаракханда.
Повені в неділю повернули спогади про подібний руйнівний інцидент у 2013 році, коли штат постраждав від того, що міністр району назвав "гімалайським цунамі". За даними Reuters, близько 6000 людей втратили життя в результаті цієї повені.
Рятувальні роботи в понеділок поблизу гідроенергетичного проєкту Дауліганга після сходження частини льодовика Нанда Деві в районі Чамолі, штат Уттаракханд, Індія. 

Надзвичайно руйнівна катастрофа
У неділю, під час пресконференції головний міністр Тривендра Сінгх Рават заявив, що "Уттаракханд став свідком страшної катастрофи", а держава зазнала "значних втрат для людських життів та інфраструктури".
Це було після 10 години ранку за місцевим часом, коли шматок льодовика Нанда-Деві зірвався, потягнувши потоки води вниз по долині річки Даулі-Ганга, розташованій понад 500 км (310 миль) на північ від Нью-Делі.
В понеділок повідомили, що катастрофічних руйнувань зазнали два гідроенергетичних проєкти. Проєкт Rishiganga Power - невелика дамба потужністю 13,2 мегават - повністю змило під час повені.
Головний міністр штату заявив, що на заводі працювали 35 людей і "приблизно 29-30 людей зникли безвісти". Підняття води спонукало владу надсилати термінові повідомлення про евакуацію людям, які мешкають далі по річці Алакнанда.
Рятувальна операція біля гідроенергетичного проєкту Дауліганга в районі Чамолі, штат Уттаракханд.

Коли уламки попливли вниз по долині, вони завдали значної шкоди другому і набагато більшому гідроенергетичному проєкту потужністю 520 мегават, що будується приблизно за 5 кілометрів від іншого проєкту. Там працювало близько 176 робітників, на об'єкті гідроенергетики "Тапован Вішнугад", який має два тунелі, і знаходиться у державній власності NTPC, найбільшого енергетичного підприємства Індії.
Понад 30 робітників застрягли у другому тунелі. Рятувальники борються, щоб дістатися до них, але все довкола завалено сміттям. Свідок повідомив агентству Reuters, що лавина пилу, гірських порід і води прийшла без попередження.
"Це відбулося дуже швидко, не було часу, щоб когось попередити", - заявив Reuters телефоном Санджай Сінгх Рана, який мешкає у верхів'ї річки в селі Райні в Уттараханд "Я відчував, що навіть нас знесуть".
Прем'єр-міністр Індії Нарендра Моді надіслав повідомлення про підтримку після катастрофи.
"Я постійно спостерігаю за прикрою ситуацією в Уттаракханді", - написав він у твіттер. "Індія підтримує Уттаракханд, і нація молиться за безпеку всіх працівників станцій. Безперервно розмовляю з вищими органами влади та отримую оновлення щодо розгортання рятувальних робіт та операцій з ліквідації наслідків стихійного лиха".
Вид на розлиту річку Мандакіні, притоку річки Алакнанда, недалеко від району Рудрапраяг в штаті Уттаракханд, Індія.

Експерт каже, що лавина була "кліматичною подією"
Попри те, що експерти кажуть, що ще рано робити висновки про те, що призвело до недільної лавини, вони стверджують, що глобальне потепління, спричинене людиною, безумовно, вплинуло на цю катастрофу.
Доктор Анкал Пракаш, директор з досліджень Інституту державної політики Бхарті в Індійській школі бізнесу, заявив, що "це схоже на подію, пов’язану зі зміною клімату".
"Докази prima facie, які ми бачимо, полягають у тому, що це пов'язано із таненням льодовиків внаслідок глобального потепління", - сказав Пракаш, який був автором доповіді Міжурядової групи експертів ООН зі зміни клімату про океан і кріосферу.
У звіті за 2019 рік, Пракаш зазначив, що "зміна клімату змінила регіон настільки, що частота та масштаби стихійних лих будуть зростати".
Залишки дамби вздовж річки в Таповані, 8 лютого.

Місцевість, де зійшла лавина та спровокувала повені, є надзвичайно віддаленим та гірським районом, і деякі села опинилися відрізаними від цивілізації.
Ці місця "потребують базових об'єктів, таких як інфраструктура, вода, дороги та санітарія", сказав доктор Пракаш, додавши, що "нам тут потрібен розвиток, тому що це одні з найбідніших районів".
Однак обговорення повинно зосередитись на тому, який тип розробки та які проєкти треба будувати, надзвичайно важливо оцінити, наскільки вони можуть завдати шкоди навколишньому середовищу, сказав вчений.
за матеріалами CNN


08.02.2021 684
10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

954
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1960
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2831
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3466
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3675
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6855 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3859

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5672

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6806 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7629
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2464
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4729
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5116
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

484
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

948
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1818
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3401
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

922
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1790
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3696
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3910 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5455