Залишки дамби вздовж річки в Таповані, 8 лютого.
Щонайменше 180 людей зникли безвісти, а 19 загинули на півночі Індії після того, як частина гімалайського льодовика впала в річку, пославши руйнівну лавину води, пилу та уламків зі скель вниз з гірської ущелини та розбилася в дамбу.
Рятувальні бригади працювали протягом ночі, щоб знайти вцілілих, що потрапили під уламки. Більшість зниклих - це працівники двох гідроелектростанцій в районі Чамолі в штаті Уттаракханд, які потрапили в лавину.
В неділю стіна з води та уламків скель, стекла по вузькій ущелині та пробила дамбу на гідроелектростанції, перш ніж зійти вниз за течією, знищуючи дерева та людей.
Близько 2500 людей у 13 селах відрізані внаслідок повені, що відбулася, заявив у понеділок Ашок Кумар, вищий чиновник поліції Уттаракханда.
Рятувальні зусилля зосереджені на очищенні сміття з тунелю на великій державній гідроелектростанції, де, як вважають, заблоковано близько 30 - 35 робітників. Рятувальникам вдалося очистити гирло тунелю в понеділок, йдеться в повідомленні Twitter у бюро інформації штату Уттаракханд.
За повідомленням Бюро преси інформації штату Уттаракханд, військові Індії очистили гирло тунелю.
Бюро привітало "невтомні зусилля персоналу індійської армії", додавши, що операції з надання допомоги в цьому районі все ще тривають. За даними Reuters, командам вдалося пробурити 150 метрів тунелю довжиною 2,5 км (1,5 милі), але величезний обсяг сміття уповільнив прогрес. У неділю рятувальники витягли живими 12 людей з іншого, меншого тунелю на тому самому місці.
Екологічно чутливий Гімалайський регіон схильний до повеней та зсувів. Гімалайські льодовики також вразливі до підвищення глобальної температури через техногенні зміни клімату.
Також є інша версія катастрофи. Вказують на високий рівень будівництва вздовж річок штату, де протягом останніх років спостерігається збільшення кількості гідроелектростанцій, проєктів та інфраструктури, що їх з'єднує, таких як дороги та нові розробки.
"Це був одноразовий інцидент. Зсув льодовика, і все ... з водою зійшли уламки та затопило енергетичну станцію біля підніжжя", - сказав Кумар, представник поліції Уттаракханда.
Надзвичайно руйнівна катастрофа
Коли уламки попливли вниз по долині, вони завдали значної шкоди другому і набагато більшому гідроенергетичному проєкту потужністю 520 мегават, що будується приблизно за 5 кілометрів від іншого проєкту. Там працювало близько 176 робітників, на об'єкті гідроенергетики "Тапован Вішнугад", який має два тунелі, і знаходиться у державній власності NTPC, найбільшого енергетичного підприємства Індії.
"Це відбулося дуже швидко, не було часу, щоб когось попередити", - заявив Reuters телефоном Санджай Сінгх Рана, який мешкає у верхів'ї річки в селі Райні в Уттараханд "Я відчував, що навіть нас знесуть".
"Я постійно спостерігаю за прикрою ситуацією в Уттаракханді", - написав він у твіттер. "Індія підтримує Уттаракханд, і нація молиться за безпеку всіх працівників станцій. Безперервно розмовляю з вищими органами влади та отримую оновлення щодо розгортання рятувальних робіт та операцій з ліквідації наслідків стихійного лиха".
Експерт каже, що лавина була "кліматичною подією"
"Докази prima facie, які ми бачимо, полягають у тому, що це пов'язано із таненням льодовиків внаслідок глобального потепління", - сказав Пракаш, який був автором доповіді Міжурядової групи експертів ООН зі зміни клімату про океан і кріосферу.
Місцевість, де зійшла лавина та спровокувала повені, є надзвичайно віддаленим та гірським районом, і деякі села опинилися відрізаними від цивілізації.