З 21 жовтня запрацюють карантинні обмеження щодо міжобласних перевезень.
Про це повідомляє Фіртка з посиланням на Міністерство охорони здоров'я України.
Як стало відомо, невакциновані українці не зможуть потрапити до інших регіонів міжрегіональним транспортом без документів про повний курс вакцинації, негативного ПЛР-тесту або експрес-тесту на COVID-19.
Зокрема, Кабмін постановою від 11 жовтня 2021 р. №1066 доповнив перелік обмежувальних протиепідемічних заходів, передбачених для «жовтого» рівня епідемічної небезпеки.
З 21 жовтня заборонять здійснення регулярних та нерегулярних перевезень пасажирів автомобільним транспортом на автобусних маршрутах, авіаційним та залізничним транспортом у міжобласному сполученні без наявності у всіх пасажирів, крім осіб до 18 років наступних документів:
- негативного результату тестування на COVID-19 методом ПЛР або експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2, яке проведене не більш як за 72 години до дня поїздки;
- документа, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації;
- документа, що підтверджує отримання однієї дози дводозної вакцини;
Щоб виїхати у регіон, який перебуває у «червоній» зоні епіднебезпеки буде необхідний один із таких документів:
- документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації;
- міжнародний, внутрішній або іноземний сертифікат, що підтверджує вакцинацію від COVID-19 двома дозами дводозної вакцини;
- негативний результат тестування на COVID-19 методом ПЛР або експрес-тесту на визначення антигену коронавірусу SARS-CoV-2, який чинний 72 години.
Перевізник несе відповідальність за наявність у всіх пасажирів, крім осіб до 18 років, зазначених документів.
читайте також: COVID-19 спричинив найбільше скорочення тривалості життя з часів Другої світової війни
Норми не будуть застосовуватись до міських та внутрішньообласних перевезень.
А чи перевірятиме сертифікати про вакцинацію поліція?
Перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції України Олексій Білошицький повідомив, що Національна поліція спільно з Мінцифрою розробили та розпочали інтеграцію відповідного програмного забезпечення на планшети поліцейських для швидкої перевірки сертифікатів з «Дії» або сканувавши паперовий його варіант.
«Перевіряти достовірність сертифікатів про вакцинацію громадян з 21 жовтня будуть працівники Держпродспоживслужби, Центру контролю та профілактики хвороб на місцях, а також працівники Патрульної поліції України. Перевірку проводитимуть у місцях великого скупчення людей, де може бути поширення хвороби – під час перевезень, відвідувань закладів, ринків, торговельних майданчиків», – пояснив правоохоронець.
Водночас у паперових свідоцтвах про вакцинацію обов’язково мають бути реквізити – інформація про вид щеплення, кількість доз щеплення, підпис лікаря та печатка офіційної установи охорони здоров’я.
«Всі дані про вакцинацію громадян вже є в реєстрі, який також підключений до міжнародних баз. Інформація буде перевірятися дуже ретельно. Працівники, які перевірятимуть свідоцтва про вакцинацію, мають пересвідчитися в достовірності свідоцтва, адже відомі випадки їх підробки», – розповів Білошицький.
читайте також: Ліки проти COVID-19: як неправдива інформація створила «чудодійний» препарат
Яка ситуація у регіонах?
З 18 жовтня у Запорізькій, Одеській, Донецькій та Дніпропетровській областях починає діяти «червоний» рівень епідемічної небезпеки. На території Херсонської області карантинні обмеження «червоної» зони встановили з 15 жовтня.
У цих областях без обмежень працюватимуть тільки аптеки, продовольчі й ветеринарні магазини, АЗС та банки. Натомість робота ресторанів, кав'ярень, спортзалів, кінотеатрів, та непродовольчих магазинів можлива лише за повної вакцинації персоналу та відвідувачів.
До «помаранчевої» зони епіднебезпеки віднесли Київ та тринадцять областей: Волинську, Житомирську, Івано-Франківську, Київську, Луганську, Львівську, Миколаївську, Сумську, Харківську, Хмельницьку, Черкаську, Чернівецьку, Чернігівську.
Водночас Міністерство охорони здоров'я прогнозує пік захворюваності на COVID-19 на кінець жовтня – середину листопада.
читайте також: Природний імунітет після хвороби: коли невакциновані проти COVID-19 можуть заразитися повторно
Нагадаємо, додаткове щеплення вакциною іншого виробника, ніж перші дві дози, є ефективним та безпечним.
Водночас дослідження у Франції свідчить про те, що вакцинація ефективно запобігає випадкам складного перебігу COVID-19, навіть при інфікуванні штамом «Delta».
Крім того, у ВООЗ розповіли, кому рекомендують третє щеплення проти COVID-19.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Головний санітарний лікар: пандемія триватиме ще від двох до п'яти
Ймовірний локдаун: що відомо про привілеї для вакцинованих від COVID-19
Доза-бустер вакцини Johnson & Johnson захищає від COVID на 94% — дослідження